Woda Zbawieniem dla Konopi, Jak to Działa?

Opublikowane przez Jan Mrozek w dniu

W momencie zbliżającego się terminu zbiorów naszych roślin konopi, odczuwamy dumę oraz ogromną satysfakcję. Po dokładnej pielęgnacji i kultywowaniu swoich plonów w końcu możemy je wyciąć. Prawidłowe suszenie i peklowanie są kluczowe, jeśli chcesz mieć konopie najwyższej jakości.

Duża część uprawiających lubi „spłukiwać” swoje rośliny w ostatnim tygodniu lub dwóch przed zbiorami. Wykonanie tego procesu powinien usunąć ostatnie ślady składników odżywczych i zapewnić, że uzyskana marihuana nie będzie miała ciężkiego smaku. Lecz w dalszym ciągu istnieje możliwość, że składniki odżywcze pozostaną w zarodku wraz z cukrami. Jeśli jesteś ekologicznym hodowcą, te rzeczy nie powinny być szkodliwe. Ale należy wiedzieć, że to ma negatywny wpływ na smak pąka.

W chwili kiedy już wysuszysz i wyleczysz swoje konopie, rośliny nadal trawią składniki odżywcze i cukry; ponieważ zdarza się że niektóre cukry również rozkładają po pewnym czasie. W podczas tygodniowego suszenia pąka, rozpoczyna się tradycyjne peklowanie polegające na umieszczaniu zioła w szczelnych słoikach. Utwardzania prawidłowe może potrwać kilka tygodni; ale kiedy zrobisz to właściwie otrzymasz konopie o silnym i doskonałym smaku.Z kolei kiedy nie będziesz chciał czekać tak długo, utwardzanie wodą jest realną alternatywą. Jak sama nazwa wskazuje, proces ten polega na zanurzeniu pąków w wodzie na określony czas. Potraktowanie ich wodą doskonale usuwa niepożądane substancje i „oczyszcza” marihuanę. Na pewno jest to o wiele szybsza metoda w porównaniu do tradycyjniejszego utwardzania natomiast posiada kilka skutków ubocznych.

Pod wieloma względami utwardzanie wodą działa jak tradycyjne, gdyż nieprzerwanie można używać szklanych słoików. Wprawdzie moczysz pąki w wodzie na około tydzień. Biorąc pod uwagę, że na utwardzanie powietrzem musisz poczekać dłużej, bowiem pozostałości substancji się rozpadną. Po włączeniu wody proces jest przyspieszany, ponieważ rozpuszczalne w wodzie substancje zawarte w konopiach, wymieniając…, środki owadobójcze, sole, cukry i chlorofil, dyfundują w wodzie. Jest to o wiele bardziej skuteczna metoda niż tylko umożliwienie pączkom trawienia ich własnych cukrów. Podczas gdy sól i cukier rozpuszczają się w wodzie, THC w marihuanie i gruczoły żywiczne nie.

Zapewne wiesz, kannabinoidy najbardziej znane i tym samym badane przez naukowców zawarte w marihuanie, czyli THC i CBD, są rozpuszczalne w tłuszczach. W rezultacie sama woda nie wystarczy, aby usunąć je z materii roślinnej. Dlatego możesz użyć wody, aby pozbyć się wszelkich złych chemikaliów z pąków bez negatywnego wpływu na moc. Chociaż możesz bezpiecznie używać wody z wodociągu, woda z odwróconej osmozy może wykonać zadanie szybciej, gdyż szybsza osmoza oznacza szybsze rozpuszczanie. Jeśli używasz wody z odwróconej osmozy, pięć dni może wystarczyć. Są jednak inne dobre wieści. Pąki marihuany zawierają rozpuszczalne w wodzie związki, które mogą ulec wypłukaniu. Dlatego możesz stracić niektóre aromaty i smaki zioła. Oznaczać to, będzie że gdy zapalisz, Twój joint nie będzie miał charakterystycznego zapachu marihuany. Wiedz jedno konopie suszone w wodzie nie są tak estetyczne, jak konopie suszone powietrzem więc prawdo podobnie możesz się spotkać z problemem jej sprzedania.

Jak leczyć marihuanę wodą

Przede wszystkim nie musisz najpierw suszyć chwastów. Wszystko, czego potrzebujesz, to nowo zebrane pąki, woda z odwróconej osmozy i wystarczająca ilość słoików na wszystkie konopie, które zamierzasz wyleczyć wodą. Zwykle cały proces nie powinien zająć więcej niż 7-8 dni.

Wskazówki jak to zrobić

Napełnij dużą miskę pączkiem i rozprowadź po nim cienki strumień wody. Użyj wody, która jest wystarczająco chłodna, aby uniknąć więdnięcia liści, ale nie na tyle zimna, aby uszkodzić trichomy. Po 8-10 godzinach Twój pączek jest gotowy do wyschnięcia!

Jeśli wykonasz prawidłowo proces to gwarantujemy że wykonasz go znacznie szybciej niż suszenie powietrzem i usuniesz więcej niepożądanych cząstek stałych. Definitywnie możesz być pewien że otrzymasz gładszy dym. Brak aromatu oznacza, że konopie suszone w wodzie są lepsze do tajnych spotkań ze znajomymi.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl