LEGO Zamierza Wykorzystać Plastik z Konopi

Opublikowane przez Natalia Piecka w dniu

LEGO w ciągu 10 kolejnych lat zamierza zacząć używać tylko plastiku z konopi.

Wiodący producent klocków dla dzieci uważa, że czas powiedzieć „nie” sztucznemu plastikowi i „tak” konopiom.

Legendarny duński producent zabawek zdecydował, że w ciągu kolejnych 10 lat przejdzie z obecnie stosowanej żywicy plastikowej na przyjazne dla środowiska konopie.

„Wygląd i charakter klocków LEGO pozostaną dokładnie takie same”, mówi kierownik projektu w LEGO Allan Rasmussen.

Taksonomia roślin nie rozróżnia konopi od ich psychoaktywnej kuzynki, marihuany. Są to dwie odmiany tego samego gatunku roślin, a jedyną różnicą między nimi jest to, że są hodowane i uprawiane do różnych celów.

W 100% naturalne i biodegradowalne

Zeoform, jedna z wielu firm zajmujących się bioplastikiem konopnym, jest pionierem nowego, wytrzymałego na skalę przemysłową materiału do formowania o nazwie Micro Pulp. To nie tylko kolejny dodatek, który sprawi, że tradycyjna technologia będzie wyglądać bardziej przyjaźnie dla środowiska. To sposób na wytworzenie plastiku wyłącznie z celulozy konopnej i wody.
Pozwala to ratować lasy i pozostawiać minimalny ślad węglowy, ale także produkować tworzywa sztuczne, które są trwałe, a jednocześnie w 100% biodegradowalne. Zrównoważona technologia, w ramach której praktycznie uprawia się plastik na polach w ramach rocznej uprawy, jest czymś, co LEGO postrzega jako przyszłość.

Przyjazne, ekologiczne i ekonomiczne

„Ekologiczne” materiały są często droższe w produkcji niż ich odpowiedniki wykonane z ropy naftowej i innych chemikaliów. Ale nie w przypadku konopi! Jest to jeden z najbardziej wydajnych gatunków roślin strefy umiarkowanej pod względem produkcji biomasy na akr ziemi.

Dla producentów tworzyw sztucznych, takich jak LEGO, oznacza to, że mogą zarobić jeszcze więcej pieniędzy dla swoich akcjonariuszy, jeśli przejdą na metody produkcji, które pomagają chronić naszą planetę. Po początkowej inwestycji niezbędnej do konwersji na bioplastik z konopi technologia ta zamieni się w dobrze naoliwioną maszynę generującą wielkie przychody.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl