Jakich Zbiorów Można Oczekiwać z Odmian Automatycznych?

Opublikowane przez Natalia Piecka w dniu

Od czasu wprowadzenia pierwszej odmiany automatycznie kwitnącej wiele się zmieniło. W rzeczywistości Lowryder – pierwsza odmiana automatycznie kwitnąca – miała znikome plony przy niskiej zawartości THC, więc naturalne jest, że ludzie zastanawiają się, czy odmiany automatycznie kwitnące są w ogóle tego warte. Cóż, od tego czasu odmiany automatycznie kwitnące przeszły długą drogę. Stworzone dzisiaj odmiany automatycznie kwitnące nie tylko dają świetne plony, ale nie można zignorować faktu, że wytwarzają mnóstwo pąków w mniej niż 60 dni.

Połącz ten poziom produktywności z ich zwartą strukturą, a otrzymasz małą roślinę, która z radością będzie rosła na najmniejszej przestrzeni, jednocześnie wytwarzając plony, które sprawią, że Twoje słoiki będą wypełnione przez wiele tygodni. Odmiany te otworzyły drzwi wielu hodowcom i sprawiły, że uprawa marihuany stała się znacznie bardziej dostępna dla wszystkich.
Nawet poziomy THC są tak dobre, jak rośliny fotoperiodyczne! Jeśli jesteś początkujący i zastanawiasz się nad plonami lub właśnie kupiłeś automatycznie kwitnące odmiany, prawdopodobnie pytasz – jakie plony mogę uzyskać dzięki odmianom automatycznym? To chyba najczęstsze pytanie, które zależy od wielu czynników. Teraz musisz zrozumieć, że możesz mieć najlepszą automatycznie kwitnącą odmianę na świecie, ale plony zależą od tego, jak ją uprawiasz. To samo dotyczy roślin fotoperiodycznych. Ta zasada dotyczy wszystkich roślin! Mogą to być najlepsze rośliny o najbardziej niesamowitej genetyce, o jakiej słyszałeś, ale będą skuteczne tylko wtedy, gdy się nimi zajmiesz. Przyjrzyjmy się zatem, co możesz zrobić, aby zwiększyć plony odmian automatycznie kwitnących.

Jakie plony oferują odmiany kwitnące automatyczne?

Plony każdej rośliny zależą głównie od rodzaju posiadanej odmiany. Niektóre odmiany są idealne do dyskretnych upraw. Ponieważ zostały zaprojektowane tak, aby rosnąć krótko i pomagać hodowcy, plony będą oczywiście mniejsze w porównaniu z innymi roślinami. Zasadniczo plon zależy od odmiany. Kupując rośliny automatycznie kwitnące, pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest genetyka. Czy wybrana przez ciebie odmiana jest potomkiem rośliny dającej dobre plony? Zwykle odmiany automatycznie kwitnące mogą wygenerować od 200 do 400 gramów wspaniałych pąków na metr kwadratowy.

Jednakże inne odmiany, takie jak na przykład Tangie Auto, mogą dawać świetne plony, ponieważ rosną duże. Tangie rośnie prawie do 1,5 metra, gdy rośnie na zewnątrz. Pomimo skrzyżowania z Ruderalis, który ma tendencję do wzrostu zwartego i małego, niektóre odmiany przewyższają inne. Oczywiście takie odmiany nie są przeznaczone dla dyskretnych hodowców, więc genetyka zdecydowanie odgrywa dużą rolę.

Inne odmiany, takie jak na przykład Blackberry Auto, dają świetne plony. Blackberry Auto jest z pewnością wyjątkowa, ponieważ produkuje prawie 600 gramów niesamowitych kwiatów na metr kwadratowy. Dorasta tylko do 3,5 metra, ale plony mówią co innego. Jak już możesz sobie wyobrazić, plony danej odmiany w dużym stopniu zależą od genetyki.
Zakładając, że masz odmianę o fantastycznej genetyce, już masz przewagę, ponieważ jest ona predysponowana do osiągania najlepszych wyników. Nie można jednak po prostu zakładać, że rośliny poradzą sobie dobrze, nawet jeśli się nimi nie zajmiesz. Nie, to się po prostu nie zdarza. Nie ma magicznej różdżki, która zapewni dobre plony, ponieważ wiele zależy od sposobu uprawy roślin. Zatem następne oczywiste pytanie brzmi: co mogę zrobić, aby uzyskać dobre plony?

• Zwróć uwagę na cykl światła.

Cykl światła jest najważniejszym czynnikiem zapewniającym dobre plony w przypadku odmian automatycznie kwitnących. Niektórzy hodowcy przenoszą to na wyższy poziom, zapewniając ciągłe 24 godziny światła. Oznacza to, że rośliny w ogóle nie doświadczają cyklu ciemności. Chociaż Ruderalis z pewnością będzie dobrze sobie radził nawet bez okresów ciemności, cykl oświetlenia 24/0 może nie być najlepszym rozwiązaniem. To prawda, że rośliny uwielbiają światło i rosną niesamowicie przez kilka dni, ale po pewnym czasie rosną powoli, ponieważ nie mają czasu na odpoczynek. Jak wszyscy inni, automatycznie kwitnące rośliny potrzebują chwili odpoczynku, aby zregenerować się po stresie, któremu są poddawane.

Dlatego cykl 18/6 jest po prostu idealny dla automatycznie kwitnących odmian, niezależnie od wybranej przez ciebie odmiany. Nie tylko oszczędzasz w ten sposób trochę pieniędzy, ale także masz pewność, że rośliny dadzą Ci tyle, ile mogą. Rośliny automatycznie kwitnące mają kwitnąć po osiągnięciu określonego rozmiaru i wysokości, w przeciwieństwie do roślin fotoperiodycznych, które kwitną w wyniku zmian w sezonie. Rośliny automatycznie kwitnące poradzą sobie nawet przy 5 godzinach światła, ale wielu hodowców błędnie to rozumie. Śmiało, wybierz 5 godzin tylko wtedy, gdy jesteś gotowy na uzyskanie niewielkich plonów. Dlatego niektórzy hodowcy zapewniają tylko 12 godzin światła, w wyniku czego zwykle uzyskuje się roślinę o minimalnych plonach. Rośliny automatycznie kwitnące mają dużą przewagę nad innymi roślinami z kilku powodów, ale jeśli chcesz, aby kwitły i generowały wspaniałe plony, idealnym wyborem będzie cykl 18/6.

Wiesz dokładnie, dlaczego światło jest ważne dla roślin konopi. Tak naprawdę nauczyłeś się wszystkiego na lekcjach biologii w szkole. Krótko mówiąc, wszystko sprowadza się do fotosyntezy. Podczas tego procesu rośliny wykorzystują moc światła. Zasilając światłem wyspecjalizowane organelle w swoich komórkach, potrafią przekształcić gazowy dwutlenek węgla w substancję stałą, z której powstają cukry węglowodanowe. Wykorzystują tę formę paliwa do napędzania własnych procesów komórkowych, a jednocześnie pompują je do gleby, aby zbudować pożyteczne społeczności drobnoustrojów. Jednak pozostawienie włączonego światła przez określony czas każdego dnia nie zawsze wystarcza, aby zoptymalizować wzrost roślin. Musisz także upewnić się, że rośliny są wystawione na odpowiedni poziom natężenia światła. Aby naprawdę ustawić oświetlenie, zdecydowanie zalecamy zaopatrzenie się w luksomierz lub miernik PAR, aby mieć pewność, że Twoje rośliny otrzymają to czego potrzebują.

• Unikaj przesadzania roślin.

Wielu hodowców popełnia błąd, traktując rośliny automatycznie kwitnące jak rośliny fotoperiodyczne. Rośliny fotoperiodyczne są zupełnie inne. Podobnie jak pomidory, nasiona można wysiewać w małych doniczkach i przesadzać później, gdy korzenie będą już dobrze ugruntowane. W rzeczywistości zaleca się, aby hodowcy dokonali przeszczepu przynajmniej raz, aby uzyskać świetne plony. Jednak ta sama zasada nie dotyczy odmian automatycznie kwitnących. Ponieważ mają określony harmonogram, w którym liczy się każdy dzień, nie ma sensu ich przeszczepiać i ograniczać ich wzrostu. Bardzo często zdarza się, że rośliny automatycznie kwitnące zanikają tylko dlatego, że hodowca je przesadził.

Dlatego też rozpoczynaj uprawę automatycznie kwitnących roślin w doniczkach, które pozwolą im zakończyć cały cykl życia bez zakłóceń. Około 8-10 galonów jest idealne dla każdej odmiany automatycznie kwitnącej, ale nie popełniaj błędu, używając zbyt dużych doniczek. Duże doniczki zmniejszają ryzyko szybszego rozrastania się korzeni i hamują wzrost. Podobnie nie używaj doniczek, które są tak małe, że utrudniają życie roślinom. Niektórzy hodowcy przeszczepiają automatycznie kwitnące odmiany, ale mają duże doświadczenie i mają na swoim koncie kilka zbiorów. Tacy hodowcy rozumieją, jak przesadzać rośliny bez uszkadzania korzeni.

Podsumowanie

Jak więc widzisz, możliwe jest uzyskanie niesamowitych plonów pełnych pąków z najwyższej półki, pochodzących ze odmian automatycznie kwitnących. Odmiany automatyczne były kiedyś uważane za gorszą genetykę niskiej jakości, której należy unikać za wszelką cenę, ale dzięki latom ciężkiej pracy i trudowi włożonemu przez hodowców na całym świecie, odmiany automatycznie kwitnące mogą teraz wyprzedzić najlepsze odmiany fotoperiodyczne.

Obecnie dostępne są automatycznie kwitnące wersje prawie każdej odmiany, od roślin pełnych THC, które sprawią, że będziesz siedział przykuty do kanapy na długie godziny, po wysokiej jakości kwiaty medyczne, które zawierają ogromne ilości CBD.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl