Używanie Syntetycznych Kannabinoidów

Opublikowane przez Natalia Piecka w dniu

Syntetyczne kannabinoidy: Wykorzystanie i ryzyko.

Syntetyczne kannabinoidy to substancje chemiczne zmieniające umysł, które są rozpylane na materiał roślinny, ale w przeciwieństwie do konopi indyjskich nie są bezpieczne i są znacznie silniejsze. Mimo że nazywane są kannabinoidami i można je palić, w rzeczywistości nie są to kannabinoidy i mogą mieć nieprzewidywalne i zagrażające życiu skutki.

1. Historia fałszywych kannabinoidów.

Syntetyczna marihuana (Spice) pojawiła się po raz pierwszy w Europie około 2004 r., a w USA około 2008 roku. Ta fałszywa trawka została wyprodukowana z substancji chemicznych stworzonych kilkadziesiąt lat temu do celów eksperymentalnych, takich jak CP 47,497 stworzony przez Pfizer Pharmaceuticals, HU-210 opracowany w 1988 r. Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie oraz JWH-018 utworzony w 1995 roku na Uniwersytecie Clemson w Południowej Karolinie.

Narkotyki te nie były postrzegane jako zagrożenie, ponieważ ludzie nie znali jeszcze ich zastosowań, dopóki amerykańska Agencja ds. Walki z Narkotykami nie odkryła, do czego są używane i nie zakazała tych substancji w 2012 roku.

Następnie podziemni producenci opracowali nowe narkotyki, aby zastąpić te, które były zakazane, i wymyślili substancje, które naśladowały działanie konopi indyjskich, ale były do 100 razy silniejsze. Substancje te zostały następnie zakazane, ale ludzie nadal wytwarzali podobne substancje, dlatego jest to tak trudne aby skutecznie ich zakazać, bo „naukowcy” ciągle zmieniają związki użyte do ich produkcji. Obecnie istnieje ponad 100 różnych rodzajów syntetycznej trawy, które stale się zmieniają, więc prawo nie nadąża, a także, ze względu na ciągłe zmiany, nigdy nie wiesz dokładnie, co spożywasz.

2. Czym są syntetyczne kannabinoidy?

Narkotyk ten składa się ze sztucznych substancji chemicznych o właściwościach odmieniających umysł, które można rozpylać na wysuszony materiał roślinny w celu palenia lub jako płynne esencje do wapowania. Te chemikalia nazywane są kannabinoidami ze względu na ich podobieństwo do substancji chemicznych występujących w konopiach indyjskich, ale nazwa ta wprowadza w błąd, ponieważ zwykle są sprzedawane jako bezpieczna alternatywa dla konopi indyjskich (zwykle sprzedawane jako syntetyczne konopie indyjskie lub „fałszywa marihuana”) ale w rzeczywistości skutki są znacznie silniejsze, więc nie są bezpieczne i mogą wpływać na mózg w nieprzewidywalny sposób, czasami zagrażając życiu.

Sztuczne kannabinoidy (znane również jako „Spice” lub „K2”) należą do grupy narkotyków zwanych nowymi substancjami psychoaktywnymi (NPS), które składają się z nieuregulowanych substancji odmieniających umysł, zaprojektowanych tak, aby wywoływały takie same skutki jak narkotyki nielegalne, ale nie są nielegalne. Narkotyki te są dostępne na rynku od lat, ale niestety ze względu na dzisiejszą popularność konopi indyjskich niedawno ponownie weszły na rynek.

3. Jak spożywać syntetyczne kannabinoidy?

Pamiętaj, że NIE zalecamy spożywania tego narkotyku, ten artykuł został napisany, aby poinformować Cię o niebezpieczeństwach związanych z paleniem „Spice”.

K2 można palić na kilka sposobów, podobnie jak konopie indyjskie, przy czym najczęstsze sposoby to:

• Zmieszane z tytoniem, w formie spliffa lub jointa.
• Palone przy użyciu fajki lub bonga.
• Spożywane w postaci płynnej w waporyzatorze lub elektronicznym papierosie.
• Spożywane z jedzeniem lub w formie napoju.

4. Efekty syntetycznej marihuany.

Ponieważ związki te zostały zaprojektowane tak, aby były podobne do konopi indyjskich, skutki są podobne do skutków spożywania konopi indyjskich, możesz mieć dobre lub złe doświadczenia. Użytkownicy często czują się szczęśliwi, zrelaksowani, głodni lub kreatywni, ale efekty nie zawsze są przyjemne. Spice ma mocniejsze działanie, ponieważ silniej reaguje z receptorami konopi w naszym organizmie, przez co łatwiej jest spożyć za dużo i mieć złe doświadczenia.

Spice może również mieć nieznane skutki, ponieważ jest stosunkowo nowy. Istnieją doniesienia o przypadkach śmiertelnych związanych ze stosowaniem fałszywej marihuany, ale znane dotychczas szkodliwe skutki są następujące:

• Dezorientacja, zawroty głowy i zmęczenie,
• Uczucie agresji i pobudzenia,
• Wahania nastroju, niepokój i paranoja,
• Myśli samobójcze,
• Bóle w klatce piersiowej,
• Zwiększona częstość akcji serca, która może przerodzić się w zawał serca.

Istnieje kilka innych zagrożeń, które mogą powodować problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak epizody psychotyczne, które mogą trwać tygodniami lub powodować nawrót.

Podsumowanie

Sztuczna marihuana nie jest dobrą alternatywą dla marihuany mimo że może mieć podobne skutki, syntetyczne kannabinoidy są niebezpieczne dla zdrowia i w przeciwieństwie do konopi indyjskich mogą powodować szkodliwe schorzenia.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl