Oznaki, Że Rośliny Są Gotowe Do Zbiorów

Opublikowane przez Natalia Piecka w dniu

Jak rozpoznać, czy twoje automaty są gotowe do zbiorów?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest: kiedy zbierać plony? Nie ma dokładnego czasu na zbiory, potrzebujesz niewielkiej wiedzy o anatomii konopi, aby zwracać uwagę na znaki, jakie daje roślina. Zalecamy zbiór, gdy Twoja automatycznie kwitnąca odmiana ma największą ilość THC i osiąga szczytową moc.

1. Harmonogram hodowcy.

Nigdy nie należy trzymać się dokładnie terminu podanego na opakowaniu, harmonogram ten jest przybliżoną liczbą tygodni i całkowicie zależy od warunków uprawy. Pełna dojrzałość twoich automatów więcej lub mniej czasu, ale możesz użyć tego jako ogólnej wskazówki, kiedy zacząć szukać oznak. Ogólnie rzecz biorąc, odmiany automatycznie kwitnące potrzebują od 8 do 11 tygodni, aby ukończyć pełny cykl życia od nasion do zbiorów. Jednak w obrębie nasion może występować wiele różnych fenotypów. Załóżmy, że kupujesz paczkę 10 nasion, wszystkie tej samej odmiany. Należy się spodziewać, że wszystkie te rośliny będą gotowe w tym samym czasie, prawda? Nie do końca! Każde nasiono (nawet z tej samej odmiany) może i będzie działać nieco inaczej.

Dzieje się tak dzięki różnicom genetycznym między roślinami matecznymi i ojcowskimi, które wyprodukowały nasiona. Każde nasiono będzie wykazywało unikalne cechy, które są wynikiem wymieszania się kodów genetycznych jego rodziców. Możesz otrzymać partię nasion, które są bardzo podobne, ale możesz także uzyskać ogromny zakres różnych cech. Przygotowanie każdego fenotypu do zbioru może zająć trochę czasu, dlatego bardzo ważne jest, abyś poznał wszystkie sposoby identyfikacji, kiedy każda roślina jest gotowa do zbioru z osobna.

2. Przyjrzyj się słupkom!

Słupki to te białe włoski, które widzisz, gdy roślina zaczyna kwitnąć. Ich zadaniem jest wychwytywanie pyłku, jeśli go nie dostaną, zaczynają brązowieć i więdnąć. To zwykle oznaka dojrzałości. W przypadku odmian automatycznie kwitnących ta metoda nie jest aż tak dokładna, nawet jeśli ponad połowa słupków jest brązowa, Twoja roślina może potrzebować kilku dni lub tygodni, aby osiągnąć pełną dojrzałość.

3. Różne stany trichomów.

Trichomy są najważniejszą anatomiczną częścią rośliny, są to małe gruczoły w kształcie grzybka, które wytwarzają kannabinoidy i terpeny. Aby je zobaczyć potrzebne będzie szkło powiększające, mikroskop lub naprawdę dobry aparat. Mają różne stopnie degradacji, które można rozpoznać po kolorze (przezroczysty, mętny i bursztynowy).

Kolor włosków jest uważany za standardowy pomiar przy ustalaniu odpowiedniego momentu zbioru, w zależności od koloru produkt końcowy będzie miał inny efekt. Przejrzyste trichomy dają haj, czasami kojarzony z działaniem odmian Sativa, takich jak Pineapple Express Auto, które będą gotowe do zbioru w ciągu zaledwie 10 tygodni. Trichomy bursztynowe dadzą bardziej uspokajający haj, czasami kojarzony z działaniem odmian Indica, takich jak Gelato Auto, a mętne trichomy będą miały mieszankę obu typów haju.

Pamiętaj, że możesz zebrać odmianę Sativa z włoskami bursztynowymi i odmianę Indica z wyraźnymi włoskami, wszystko zależy od twoich preferencji. Ponieważ odmiany automatycznie kwitnące charakteryzują się różnym wzorcem wzrostu, może być trudno określić, kiedy jest odpowiedni moment, po prostu patrząc na trichomy. Zalecamy zbiór, gdy trichomy są mieszanką mniej więcej w połowie/półprzezroczystą, co zapewni zbiory w szczytowym momencie i zapewni pełne spektrum kannabinoidów, zapewniając jednocześnie wszechstronny efekt psychoaktywny, jakiego można oczekiwać od tej konkretnej odmiany. Badanie dojrzałości włosków to jedyny pewny sposób, aby dowiedzieć się, kiedy roślina konopi indyjskich, automatycznie kwitnąca lub fotoperiodyczna, jest gotowa do zbioru. Ale trichomy są maleńkie, jak masz zobaczyć, co się z nimi dzieje?

To prawda, trichomy są zbyt małe, aby prawidłowo je badać gołym okiem. Potrzebujesz jakiejś lupy, im mocniejsza, tym lepsza. Lupa jubilerska 30x lub 60x będzie dobrze działać, ale nawet tania kieszonkowa lupa 10-20x ze sklepu z nowinkami może się sprawdzić w mgnieniu oka. Jeśli chcesz, możesz również zainwestować w przenośny mikroskop USB.

Kiedy już będziesz miał sposób, aby właściwie zobaczyć swoje trichomy, czas zacząć się im bliżej przyglądać i określać ich stan. Będziesz potrzebować pewnej ręki i odrobiny cierpliwości. Stosowanie przenośnego mikroskopu USB w porównaniu z lupą jubilerską lub szkłem powiększającym ma kilka oczywistych zalet.

4. Zmniejszone zużycie wody.

Kiedy Twoja automatycznie kwitnąca roślina zaczyna pobierać mniej wody, jest to znak, że nie ma już nowych przyrostów i jest gotowa do cięcia. Nie jest to dokładne określenie, ale jeśli podłoże pozostaje mokre przez dzień lub dwa po podlaniu, prawdopodobnie oznacza to, że są gotowe do zbiorów.

5. Liście żółkną i umierają.

Pod koniec cyklu życia automatycznie kwitnących odmian, liście wachlarzowe zaczną żółknąć i obumierać. Oznacza to, że wszystkie zasoby są kierowane do pąków. Od początku żółknięcia do śmierci upływa do 3 tygodni.

W ciągu tych 3 tygodni pąki znajdują się w końcowej fazie dojrzewania i należy przepłukać podłoże, aby usunąć wszelkie pozostałości nawozów. Jest to najłatwiejszy sposób na określenie dojrzałości rośliny, działa w 100% w przypadku odmian automatycznie kwitnących, a w połączeniu ze wszystkimi innymi oznakami, powinieneś móc zbierać plony dokładnie we właściwym czasie. Żółknięcie liści jest oznaką dojrzałości w fazie kwitnienia, jeśli żółkną w fazie wegetatywnej, jest to znak, że coś jest nie tak.

Podsumowanie

Teraz, gdy już wiesz, kiedy zbierać konopie, wiesz, że nie ma jednej dokładnej miary, która pozwoliłaby określić, czy twoje automaty są gotowe do zbioru, zalecamy użycie wszystkich tych znaków razem. Pamiętaj, że różni hodowcy lubią różne efekty i powinieneś poeksperymentować i przetestuj, aby zobaczyć, co będzie dla Ciebie skuteczne. Pamiętaj, że stan włosków jest złotym standardem przy sprawdzaniu, czy rośliny są gotowe do cięcia. Wszystkie pozostałe czynniki mogą się zmieniać, co może skutkować podjęciem mylącej decyzji. Liście wachlarzowe mogą nigdy nie stać się całkowicie żółte lub mogą żółknąć na długo przed osiągnięciem przez roślinę dojrzałości. Roślina może odczuwać pragnienie aż do dnia zbiorów lub może mieć zmniejszone zapotrzebowanie na wodę przez tygodnie. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, uważnie obserwuj trichomy.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl