Najlepsze Oświetlenie Dla Odmian Kwitnących Automatycznie

Opublikowane przez Natalia Piecka w dniu

Jest coś naprawdę satysfakcjonującego w sadzeniu nasion w ziemi i obserwowaniu, jak roślina marihuany pozornie pojawia się znikąd dzięki magii słońca. Niestety prohibicja uniemożliwia wielu hodowcom korzystanie z tego słońca. Muszą uprawiać marihuanę w pomieszczeniach zamkniętych, z dala od źródła światła. Hodowcy indoor muszą płacić za każdy lumen światła, a odtworzenie światła słonecznego nie jest tanie. Na szczęście rozwiązania oświetleniowe do uprawy konopi indyjskich przeszły długą drogę w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Wcześniej nawet najmniejsza uprawa zużywała tyle energii, co klimatyzator lub przeciążony komputer do gier, podczas gdy dziś można uprawiać trawkę za pomocą żarówek, które zużywają mniej energii niż światła w kuchni. Dzisiaj mamy dla ciebie krótki przegląd świateł idealnych do uprawy odmian kwitnących automatycznie.

1. Światła fluorescencyjne.

Wierny tryb gotowości dla oldschoolowych hodowców indoor. Dostępnych jest wiele opcji oświetlenia fluorescencyjnego do wyboru.

• CFL

Świetlówki kompaktowe to te kręte żarówki, które prawdopodobnie masz już w swoim domu. Można je znaleźć w każdym sklepie ze sprzętem. Ich wszechobecność czyni je idealnym rozwiązaniem dla dyskretnego hodowcy, który nie chce, aby światła do uprawy marihuany znajdowały się na wyciągu z karty kredytowej. Znane pod dłuższą nazwą świetlówek kompaktowych, świetlówki te emitują światło w wyniku reakcji gazowych zachodzących wewnątrz ich świetlówek. Każda lampa posiada wewnętrzny system, który wysyła energię do rury, aby wymieszać znajdujące się w niej pary argonu i rtęci.

Świetlówki kompaktowe są dość tanie, ale nie są idealne, ponieważ będziesz potrzebować ich dużo, aby spełnić wymagania roślin marihuany.

W tej reakcji powstają również promienie UV, które prawdopodobnie mogą zwiększyć produkcję kannabinoidów w kwiatach. Jednakże żarówki te mają wewnętrzną warstwę farby fluorescencyjnej, która odfiltrowuje te długości fal w interesie bezpieczeństwa konsumentów. Ich jedyną wadą jest to, że choć każda żarówka ma stosunkowo niski pobór mocy, potrzeba kilku żarówek, aby zapewnić wystarczającą ilość światła do uprawy ganji. Aby wygenerować wystarczające oświetlenie, pobór mocy może osiągnąć ponad 400 watów.

• T5

T5 są tym, co prawdopodobnie wyobrażasz sobie w swojej głowie, gdy słyszysz słowo fluorescencyjne. Te długie rurki z naładowanym elektrycznie gazem istnieją od lat trzydziestych XX wieku. Rośliny marihuany lepiej reagują na widmo światła T5 niż świetlówki kompaktowe i są wystarczająco mocne, aby wyhodować roślinę od sadzonki do zbioru. Są nieco bardziej widoczne niż świetlówki kompaktowe, ale nie jest niczym niezwykłym, że ludzie mają domy oświetlone lampami T5, zwłaszcza w Azji Wschodniej.

2. HID

Żarówki HID emitują ogromne ilości światła, a jeśli zdecydujesz się je zastosować, zauważysz to w rozwoju swojej rośliny. Wykorzystują idealne spektrum do uprawy konopi indyjskich, ale generują również duże ilości ciepła i zużywają znacznie więcej energii elektrycznej niż inne opcje.

• Lampy metalohalogenkowe

Rzadko używane przez cały okres pełnego wzrostu, lampy metalohalogenkowe zapewniają idealne niebieskie widmo dla wegetujących roślin marihuany, ale wielu hodowców przechodzi na HPS w okresie kwitnienia.

• HPS

Po wegetowaniu w warunkach metalohalogenkowych hodowcy często przechodzą na wysokoprężne lampy sodowe w celu optymalizacji fazy kwitnienia. Jeśli chodzi o energię elektryczną zużywaną na jednostkę energii dla rośliny marihuany, najlepszym rozwiązaniem jest kombinacja MH/HPS. Żadne z tych świateł nie jest jednak tanie i chociaż mogą być względnie wydajne, nadal zużywają przy tym dużo energii, co widać na rachunku za prąd. Ponieważ żarówki HPS emitują tak dużo światła, często stosuje się je w oświetleniu ulicznym w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

W ich rurkach znajduje się mieszanina reaktywnych gazów i metalu. Razem te substancje tworzą i emitują silną pomarańczowo-białą poświatę, która może oświetlić przestrzeń do uprawy marihuany od jednej ściany do drugiej.

3. Diody LED

Diody LED są idealnym rozwiązaniem o niskim poborze mocy dla hodowców posiadających mniejsze namioty i tych, którzy uprawiają z myślą o dyskrecji. Niskie zużycie energii oznacza, że prawie nie zauważysz wzrostu rachunku za prąd, przynajmniej jeśli używasz tylko jednego lub dwóch źródeł światła. Tradycyjne diody LED to gigantyczne tablice niebiesko-fioletowych świateł, które wyglądają jak elementy z filmu science fiction. Nie są tak wydajne jak żarówki HID, ale niski pobór mocy z nawiązką to rekompensuje. Największą wadą jest to, że fioletowe światło sieje spustoszenie w aparatach, co oznacza, że będziesz musiał je wyłączyć, aby uzyskać piękne zdjęcia swojej ciężkiej pracy.

• COB

Lampki Chip on Board to maleńkie diody LED, które emitują intensywne białe światło. Pojedyncza lampa kolbowa o mocy 100 W wystarczy, aby samodzielnie zasilić mały namiot do uprawy i kosztuje tylko 100 USD. Jeśli chcesz uprawiać marihuanę tanim kosztem, świetlówki COB są nawet lepsze od świetlówek kompaktowych pod względem zużycia energii i są tylko nieco droższe w sprzedaży detalicznej.

Co będzie dla ciebie najlepsze?

Oto krótkie podsumowanie dostępnych opcji. Jakie oświetlenie będzie najlepsze dla ciebie? To zależy!

• Jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach rozruchu: najtańszą opcją są cztery do sześciu świetlówek CFL, ale później zapłacisz za to zużyciem energii.
• Jeśli chcesz oszczędzać energię elektryczną: 100-watowa lampa kolbowa zużyje taką samą ilość energii, jaką zużywałaby pojedyncza stara żarówka. Jeśli nie chcesz, aby Twoje koszty energii wzrosły, najlepszym rozwiązaniem będą COB.
• Jeśli chcesz uzyskać największy plon: jeśli chodzi o plony, HID są nie do pobicia. Chociaż za ich zakup i eksploatację zapłacisz sporo grosza, są one jedyną opcją, która może konkurować ze słońcem. HID pozwolą wyprodukować więcej gramów konopi indyjskich na wat zużytej energii elektrycznej niż jakakolwiek inna opcja.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl