Co Można Zrobić z Łodygami Marihuany?

Opublikowane przez Natalia Piecka w dniu

Często hodowcy zapominają, że można wykorzystać każdą część rośliny, od łodyg po liście (nawet nasiona!). Mimo że łodygi nie zawierają dużo kannabinoidów, nadal można je wykorzystać do produkcji masła z marihuaną, herbat, leków stosowanych miejscowo i artykułów spożywczych.

1. Łodygi marihuany.

Łodygi marihuany można zbierać na różne sposoby. Więcej uzyskasz podczas zbioru rośliny, ale możesz je również zebrać podczas mielenia kwiatów. Można wykorzystać każdą część marihuany i chociaż łodygi zawierają znacznie mniej THC, CBD i terpenów niż kwiaty, nadal zawierają trochę lepkiego złota, które wszyscy znamy i kochamy.

W przeszłości zarówno hodowcy, jak i konsumenci częściej niż tylko odrzucali łodygi konopi. I chociaż palenie łodyg nie zawsze jest zalecane, istnieje wiele sposobów na wydobycie ukrytej lepkiej substancji i doskonałe jej wykorzystanie. Mimo że większość hodowców je wyrzuca, można z nich zrobić kilka różnych rzeczy, choć trzeba będzie ich sporo zebrać, bo nie zawierają zbyt dużo kannabinoidów. Łodygi konopi to częsty materiał roślinny pozostały po przycięciu rośliny lub pozostawiony w młynku. Jeśli jesteś zagorzałym konsumentem, łatwo jest zebrać dobrą ilość. Pomimo tego, że łodygi roślin marihuany nie zawierają zbyt dużej ilości THC, nadal można ich używać do produkcji masła konopnego, herbat, leków stosowanych miejscowo i artykułów spożywczych.

2. Czy w łodygach znajduje się THC?

Łodygi marihuany nie są tak gęste od dobrych składników jak pąki, ale można ich używać do produkcji masła z marihuany lub oleju kokosowego z konopi indyjskich, herbat i kawy na bazie marihuany, środków miejscowych, nalewek, haszyszu lub przy użyciu niemal każdej innej techniki stosowanej do ekstrakcja kannabinoidów i terpenów, które można zastosować w innych częściach rośliny. Tak, łodygi zawierają THC, ale w znacznie niższym stężeniu niż kwiaty. Przy dzisiejszej genetyce nierzadko zdarza się, że pąki zawierają 25% THC lub więcej. Chociaż w tym badaniu nie testowano większych łodyg i gałęzi, panuje powszechna zgoda co do tego, że zawierają one od 0,4% do 0,03% THC, w zależności od odmiany i jakości.

Oznacza to, że łodygi faktycznie zawierają minimalną ilość THC. Jeśli zbierałeś łodygi z pąków, będą one miały trochę więcej ze względu na znajdujące się na nich trichomy, ale jeśli zbierasz gałęzie, poziom THC może być niższy niż 0,03%. Oznacza to, że możesz z nich zrobić różne rzeczy, ale będziesz potrzebować ich dużo. Na przykład, jeśli masz 1 g kwiatów o zawartości THC 20%, otrzymasz około 200 mg THC, a jeśli masz 1 g łodyg, otrzymasz około 4 mg THC.

3. Czy można palić łodygi marihuany?

Mimo że można palić łodygi, wielu konsumentów konopi indyjskich zgadza się, że jest to dla ciebie szkodliwe. Łodygi zawierają dużo chlorofilu i mają nieprzyjemny smak. Mają także te same negatywne skutki, co palenie pąków (spalanie materiału roślinnego i wdychanie dymu), ale nie uzyskasz silnego ani żadnego efektu, chociaż może ci to pomóc w czasach, gdy nie możesz zdobyć kwiatów.

4. Co można zrobić z łodygami marihuany?

Pomimo niewielkiej ilości, łodygi i gałęzie zawierają THC, więc teoretycznie można z kwiatami zrobić (prawie) wszystko, co się da. Oto kilka pomysłów, co możesz zrobić z łodygami i gałęziami swojej cennej rośliny:

• Przygotuj herbatę lub produkty spożywcze.

Przed przygotowaniem herbaty lub produktów spożywczych z łodyg (lub pąków) należy dokonać dekarboksylacji materiału roślinnego. Aby dokonać dekarboksylacji, rozłóż łodygi na blasze piekarnika i włóż do piekarnika nagrzanego do około 90-110 stopni Celsjusza na około 40 minut (w zależności od ilości) i do momentu, aż będą „przypieczone” (brązowawy kolor). Kiedy skończysz dekarboksylację, poczekaj, aż ostygną i zalej ciepłą wodą z masłem, dzięki czemu masło się rozpuści i kannabinoidy będą mogły się w nim rozpuścić. Następnie użyj sitka, aby usunąć materiał roślinny i możesz przygotować swoją ulubioną herbatę.

• Alkohol.

Aby przygotować napój na bazie marihuany, możesz dodać łodygi do butelki mocnego alkoholu, na przykład wódki. Łodygi (co najmniej 3-5 g) zalej butelką mocnego alkoholu i odstaw na 3 tygodnie w ciemne miejsce, potrząsając przynajmniej raz w tygodniu. Zachowaj także ostrożność przy pierwszym użyciu, spróbuj małej dawki, aby zobaczyć, jak to na ciebie wpłynie. Taki alkohol możesz wykorzystać także do przygotowania swoich ulubionych drinków.

• Produkty zastosowania miejscowego.

Łodygi marihuany, choć ubogie w kannabinoidy, są doskonałym źródłem błonnika, który można wykorzystać do sporządzania miejscowych kuracji i maści. Włókna łodygowe można połączyć z naturalnymi olejkami i woskiem pszczelim, tworząc luksusowy balsam nawilżający. Balsam ten może dostarczyć skórze niezbędnych składników odżywczych, związków przeciwzapalnych i przeciwutleniaczy.

Łodygi zawierają również flawonoidy, terpeny i inne bioaktywne cząsteczki, które mogą mieć korzystny wpływ na zdrowie skóry. Może to zapewnić korzyści przeciwstarzeniowe, zmniejszyć zaczerwienienia i obrzęki związane z trądzikiem, nawilżyć suchą skórę i chronić przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

• Ściółka.

W zależności od liczby pędów, którymi dysponujesz, możesz zrobić świetną ściółkę do swojego ogrodu. Po prostu pokrój łodygi na małe kawałki i rozłóż je wokół podstawy roślin. Może to zapewnić roślinom dodatkowe składniki odżywcze i wilgoć, dzięki czemu plony będą zdrowsze.

• Bądź kreatywny.

Załóżmy, że masz po prostu absurdalną ilość łodyg i gałęzi konopi leżących dookoła po tym, jak w końcu skończyłeś zbierać swoje rekordowe plony, a także jesteś osobą kreatywną. Przy odrobinie cierpliwości i wysiłku możesz zamienić te łodygi w skomplikowane dzieła sztuki, ale to dopiero początek.

Możesz przygotować papier konopny. Proces jest dość łatwy. Wystarczy gotować łodygi przez godzinę, a następnie zmiksować je na miąższ. Chcesz dodać równą ilość wody i łodyg do blendera, a następnie miksować wystarczająco długo, aby pozbyć się wszystkich kawałków. Rozłóż mieszaninę w cienkich arkuszach na papierze woskowanym, poczekaj, aż wyschnie, a otrzymasz domowy papier konopny. Papier konopny jest mocniejszy niż zwykły papier drzewny i podobno ma znacznie dłuższą trwałość, dlatego idealnie nadaje się do szeregu zastosowań.

A może biżuteria? Od wieków wykorzystuje się łodygi konopi do tworzenia wyjątkowej biżuterii, od bransoletek po naszyjniki. Będziesz potrzebować kilku narzędzi, takich jak wiertło, przecinaki do drutu i sznurek, aby stworzyć własne ręcznie robione elementy biżuterii.

Podsumowanie

Dzięki resztkom materiału roślinnego możesz zażywać konopie indyjskie na wiele sposobów i jest to świetny sposób na poznanie innych sposobów na osiągnięcie haju oraz różnic w efektach. Jeśli nie uprawiasz dużo roślin, zbieranie łodyg może nie być idealnym rozwiązaniem, nawet jeśli nadal możesz z nich skorzystać. Jeśli natomiast masz dużo roślin lub Twój cykl uprawy pozwala na zbiory co miesiąc, możesz je wykorzystać w kilku sposobów, nawet jeśli nie zawierają zbyt dużo THC!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl