W Jaki Sposób Możemy Naprawić Konopie Przez Spalenie Składnikami Odżywczymi część 2

Opublikowane przez Jan Mrozek w dniu

W pierwszej części artykułu, opisaliśmy problemy związane z najczęstszym błędem dotyczącym spalania składników odżywczych, natomiast czytając poniższą treść będziemy mogli zapoznać się z wczesnym rozpoznaniem uszkodzonych roślin by w przyszłości uniknąć wszelkich pomyłek a tym samym rozczarowań.

Zacznijmy od znaków, ostrzegawczych spalania składników odżywczych:

– Liście roślin zaczną nabierać głębokiego zielonego koloru.
– Końcówki liści staną się jasne i prawie że prześwitujące.
– Liście i kielichy cukru zaczną żółknąć.
– Łodygi i gałęzie roślin mogą stać się ciemnoczerwone, purpurowe, a nawet fioletowe.
– Końcówki liści mogą zacząć wykręcać się.

Po jakimś czasie żółknące końcówki liści najprawdopodobniej przyjmie kolor rdzawobrązowy. Nie zależnie od tego jaki by nie był problem zobaczysz spalony kolor nie tylko na kilku blaszkach, lecz na całym ulistnieniu. Natomiast nie ma czego się obawiać ponieważ na tym etapie możemy sobie jeszcze z tym poradzić i je uratować. Kiedy spalanie postępuje brązowe końcówki rozprzestrzenią się do wewnątrz i wpłyną na resztę liści. Żółcenie może się nasilić a liście staną się również chrupiące, brzydko zwinięte i poskręcane. I tu musisz już reagować! Jeżeli nie podejmiesz działanie w tym momencie obrażenia szybko mogą postępować niszcząc rośliny doszczętnie. Należy tu szczególnie uważać bo jeżeli szybko zareagujesz jesteś w stanie uratować swoje rośliny od spalenia.

Na zaawansowanym etapie spalania składników odżywczych zauważysz następujące objawy:

-Liście zmienią kolor na żółty i będą wyglądały na spalone.
-Liście zwijają się w dół i szybko obumierają.
-Pąki zmienią kolor na żółty lub brązowy.

Należy mieć na uwadze, że spalone liście nie znikną mimo uratowania rośliny jednak nowsze liście nie będą miały już brązowych liści. I jak tu naprawić spalanie składników odżywczych. Pamiętaj, jeśli się w porę nie opamiętasz i nie będziesz kontrolować swoich roślin spalanie składników odżywczych może spowodować utratę całego plonu. Z naszymi poradami na pewno uda ci się odkryć wczesne oznaki oparzenia orzechów, i tym samym będziesz w stanie rozwiązać wszystkie problemy za nim się mocniej rozhulają. Oto informator jak krok po kroku, to zrobić.

Usuń uszkodzone części rośliny

Po rozpoznaniu oparzenia odżywkami najważniejszym krokiem jest przycięcie wszystkich uszkodzonych części, w tym liści i kielichów. Nie żałuj bo one są już do niczego. W momencie gdybyś chciał je przywiązać to i tak umrą i zaczną gnić w konsekwencji doprowadzając do większych problemów. Jeśli chodzi o kielichy, będziesz chciał prześledzić każdą klaster z powrotem do jego gałęzi. Koniecznie usuń całą różyczkę.

Konieczność przepłukania systemu

Po odcięciu chorowitych części nadszedł czas, na przepłukanie systemu. Powodem tego jest pozbycie się nadmiaru składników odżywczych i minerałów z podłoża uprawowego, dzięki czemu możesz zacząć jakby odnowa. Poga się również rośliną szybciej zregenerować. Woda ma za zadanie uwolnić je od wszelkiego rodzaju zatrucia, woda musi mieć zrównoważone pH. Zalewaj pojemnik powoli, zatrzymując się w razie potrzeby. Zwróć szczególną uwagę na to by brudna woda wypływała na dno. Odczekaj około 15 minut, a następnie powtórz cały proces. Powtarzaj proces tak długo, aż do momentu kiedy woda będzie jaśniejsza. Dla upewnienia się można zmierzyć odczyn wody miernikiem.

Oceń swoją dyscyplinę dotyczącej diety

Po zabiegu przepłukania podłoża uprawowego możesz śmiało zacząć od nowa. Przyszedł czas na to, aby ocenić swoją dyscyplinie wobec żywienia, a także to, czego potrzebują twoje rośliny. A tu radzimy założyć sobie coś w rodzaju dzienniczka byś notował sobie każde karmienie roślin. Jeżeli jednak już posiadasz to świetnie. Możesz też sprawdzić swoje podłoże. Ale czy, aby na pewno masz dobrej jakości glebę? Jeżeli jednak nie jesteś pewien sprawdź inne opcje.

Zwróć szczególną uwagę by gleba zawierała wszystkie potrzebne składniki odżywcze, których rośliny konopi potrzebują w całym cyklu wzrostu. To co musisz zrobić to tylko podlewanie konopi wodą o zrównoważonym pH. W razie potrzeby można użyć także kompostu do odżywienia roślin.
To dobrodziejstwo to nawóz organiczny pełen składników odżywczych nazywany jest „czarnym złotem”, jego zadaniem jest poprawa tekstury, struktury i ogólną jakość gleby.

Wzmocnij korzenie

W porządkowej fazie, należy unikać regularnego harmonogramu karmienia, gdyż w pierwszej kolejności trzeba się upewnić czy rośliny są dobrej formie. Priorytetem są tu korzenie ponieważ potrzebować będą na tym etapie troskliwej opieki. Warto tu zainwestować w specjalistyczne toniki roślinne z azotanem srebra, humusem i fulwem lub witaminami i minerałami. Są w stanie zdziałać cuda przywracając dobry stan naszym rośliną.

Ponownie wprowadź harmonogram karmienia

Dobrze, kiedy już wzmocniliśmy strefę korzenną nadszedł czas powrotu do karmienia roślin.Aby do tego przystąpić musisz uzbroić się w cierpliwość gdyż należy to robić powoli aby uniknąć szokowania swoich roślin i spowodowania nawrotu. Jeżeli chcesz uzyskać jak najlepsze wyniki, zacznij od 1/2 zalecanej mocy pożywki. Z pełną starannością zwiększaj stężenie po każdych 2-3 karmieniach, aż osiągniesz około 3/4 sugerowanej dawki. Mogą pojawić się nietypowe objawy zatem kontroluj swoje rośliny.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl