Pozostałości z Roślin Marihuany

Opublikowane przez Natalia Piecka w dniu

Przycinanie marihuany: Co zrobić z pozostałościami marihuany oraz liśćmi wachlarzowymi?

Jeśli chodzi o uprawę nasion marihuany, przycinanie polega na usunięciu nadmiaru liści z pąków, aby uczynić je atrakcyjnymi i gotowymi do spożycia. Podczas przycinania pąków zwykle pozostaje dużo materiału roślinnego i w zależności od ilości włosków można go wykorzystać do wytworzenia różnych produktów z konopi indyjskich. Te trichomy można wykorzystać na wiele sposobów.

Czym są ścinki?

Ścinki i liście wachlarzowe to pozostałości roślinne po wypielęgnowaniu naszych pąków. Kiedy nasza roślina jest gotowa do zbioru, występuje nadmiar materiału roślinnego, który należy usunąć przed konserwacją i (ewentualnie) paleniem naszych kwiatów. Podczas przycinania usuwamy nie tylko małe liście wychodzące z pąków, ale także duże liście wachlarzowate, typowe dla roślin konopi. Zatem mówiąc o przycinaniu konopi, mamy na myśli cały materiał roślinny, w tym liście wachlarzowe, małe listki, pąki popcornowe i wszelkie inne części rośliny, które mogliśmy usunąć.

W zależności od genetyki oraz rodzaju treningu i przycinania przeprowadzonego na roślinie, może pozostać sporo materiału roślinnego. Jeśli dobrze sobie poradziłeś z uprawą roślin, nadmiar, który usuniesz, można wykorzystać jako żywicę. Istnieją dwa różne sposoby przycinania: jeden polega na przycinaniu przed suszeniem (przycinanie na mokro), a drugi polega na przycinaniu po suszeniu (przycinanie na sucho). W każdym z tych sposobów otrzymasz resztki roślin (czyli ścinki i liście wachlarzowe), które mogą być nadal pokryte włoskami.

Odpowiedzialna utylizacja

Po zakończeniu cyklu uprawy możesz chcieć wykorzystać te pozostałości, aby uniknąć marnowania cennych włosków, ale jest mało prawdopodobne, że zużyjesz wszystko, ponieważ niektóre rośliny po prostu nie wytwarzają zbyt wielu włosków i czasami nie jest to warte wysiłku, a może po prostu nie jesteś zainteresowany dalszą pracą.

Nie ma znaczenia, czy zrobisz coś z pozostałości czy nie, musisz mieć świadomość, w jaki sposób pozbędziesz się resztek roślinnych, bo przede wszystkim możesz mieć kłopoty, jeśli ktoś znajdzie w Twoich śmieciach resztki konopi, a po drugie, ponieważ ścinki mogą potencjalnie mieć działanie psychoaktywne – nie chcesz narażać zwierząt ani dzieci, które mogą je znaleźć. Dlatego musisz zwracać uwagę na to, w jaki sposób wyrzucasz pozostałości po uprawie. Istnieje na to kilka sposobów; możesz je kompostować lub umieścić w podwójnych workach na śmieci.

Zadecyduj co z nimi zrobisz

Ilość resztek roślin, które będziesz mieć, zależy głównie od liczby roślin, które będziesz zbierać w tym samym czasie. Trening i styl przycinania również będą miały wpływ na ilość, ale oczywiście zebranie 5 roślin w tym samym czasie spowoduje większą ilość ścinek niż w przypadku jednej czy dwóch roślin. Z resztkami można zrobić kilka rzeczy, najczęstsze to suchy haszysz, haszysz wodny, masło konopne, oliwa z marihuaną czy wapowanie resztek.

Pamiętaj, że w przypadku wszystkich tych rzeczy, z wyjątkiem haszyszu wodnego, będziesz musiał wysuszyć pozostałości jeśli przycinasz rośliny na mokro. Hasz wodny można przygotować ze świeżymi lub suszonymi dodatkami, pod warunkiem, że w produkcie końcowym nie znajdzie się materiał roślinny. Przesianie na sucho kawałków konopi, gdy są jeszcze świeże, może pozostawić haszysz zielony oraz z roślinnym smakiem i zapachem, ale nie będzie to miało wpływu na jego efekt.

Zrobienie masła konopnego, oleju lub po prostu wapowanie mokrych pozostałości pozostawi mocny roślinny smak i zaleca się wysuszenie ich przed zrobieniem czegokolwiek. Ze względu na to, że ścinki nie są gęste jak pąki, prawidłowe wyschnięcie nie powinno zająć dużo czasu. Pamiętaj, że na każdą zebraną roślinę będziesz mieć od 10 do 30 g ścinków, a będziesz potrzebować sporej ilości, aby móc je w pełni wykorzystać. Ilość i jakość ścinek zależy od wielu rzeczy, głównie od jakości genetyki oraz od sposobu trenowania i przycinania roślin.

Podsumowanie

Podczas przycinania marihuany nie ma potrzeby wyrzucania żadnej części rośliny, szczególnie jeśli wiesz, jak przycinać marihuanę, pamiętaj, że nawet korzenie i gałęzie mogą być przydatne, jeśli wiesz, jak z nich korzystać. Pamiętaj, że ilość włosków w roślinie konopi indyjskich będzie się różnić w zależności od sposobu uprawy roślin, rodzaju składników odżywczych, środowiska, treningu i przycinania, które będą miały bezpośredni wpływ na jakość i ilość ścinek, a to może zadecydować o tym, czy warto właściwie zrobić coś z nimi, czy nie. Oprócz tych elementów, głównym czynnikiem wpływającym na produkcję włosków jest genetyka, dlatego upewnij się, że zaczynasz od odmian bogatych w THC, takich jak automatyczna Strawberry Banana.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl