Pielęgnacja Roślin Konopi Podczas Uprawy Outdoor

Opublikowane przez Jan Grodzki w dniu

W tym artykule z cyklu „uprawa marihuany”, opiszemy podstawowe prace pielęgnacyjne, które należy wykonywać podczas właśnie uprawy konopi indyjskich outdoor, czyli na dworze, pod gołym niebem. Pamiętaj że uprawa konopi innych niż włókniste w Polsce jest wciąż zabroniona. Ale są kraje w których na własny użytek możesz taką uprawę prowadzić.

Odchwaszczanie jest njwarzniejsze zwłaszcza w uprawie outdoor

Hodowca na bieżąco pieli swoje plantacje. Najczęściej wyrywa chwasty ręcznie. Zakłada, że średnio co tydzień będzie odwiedzał swoje poletko i za każdym razem wyrwie trochę chwastów, a najlepiej wszystkie które znajdują się w promieniu jednego metra w około rośliny.

Może użyć do tego specjalnych pestycydów – herbicydów, które eliminują chwasty, ale musi być pewien, że nie zaszkodzą one jego roślinom. Może tego spróbować, jeżeli jego plantacja ma poważny problem z chwastami. Czyta dokładnie informacje dołączone do herbicydów i testuje je najpierw na jednej roślinie, najczęściej jakiejś roślinie męskiej, jeżeli już odkrył jej płeć. Jeżeli roślina będzie żyła po tym zabiegu, ostrożnie zastosuje go na reszcie uprawy.

Podlewanie, kolejna bardzo ważna rzecz podczas uprawy konopi

Matka natura powinna dostarczyć roślinom tyle wody, ile potrzebują. Niestety, zdarzają się okresy suszy, kiedy rolnik będzie musiał sam je podlewać.

Najlepiej ocenić, czy roślina potrzebuje wody, po jej wyglądzie. Kiedy zaczyna więdnąć, oznacza to, że trzeba ją podlewać. Kiedy jest zdrowa, a panuje susza, grower może podkopać glebę na głębokość 30 centymetrów i sprawdzić, czy jest wilgotna. Jeżeli jest, znaczy to, że ziemia skumulowała wodę. Jeżeli nie, grower powinien zacząć ją podlewać.

Nawozy i odżywki do roślin i ich nawożenie

Grower będzie musiał również dostarczyć ziemi składników odżywczych, gdyż sama woda może nie wystarczyć. Grower może też zastosować nawóz organiczny typu biohumus i będzie stosował go w dużym rozcieńczeniu przy każdym podlewaniu.

Konopie, jak wszystkie inne rośliny, potrzebują do wzrostu substancji odżywczych, które wchłaniają pod postacią soli systemem korzeniowym. Wszystkie substancje odżywcze znajdują się w glebie dobrej jakości, ale w większości przypadków sama gleba nie wystarcza i grower musi dodatkowo nawozić swoją plantację.

Na rynku są dostępne nawozy chemiczne, szybko przyswajalne, oraz organiczne, które dłużej się wchłaniają, ale są naturalne, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie. Jakie nawozy grower będzie stosował, jest jego osobistą sprawą. Musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zależy mu na większych zbiorach, czy na całkowicie naturalnych kwiatostanach.

Poniżej znajduje się lista najważniejszych pierwiastków, których potrzebuje roślina do wzrostu:

N – azot, P – fosfor, K – potas to makroelementy, na które roślina ma duże zapotrzebowanie. Na opakowaniach od nawozów chemicznych zawsze występują w tej samej kolejności: N – P – K.

Ca – wapń, S – siarka, Mg – magnez również powinny być dostarczane w stosunkowo dużych ilościach.

Fe – żelazo, Zn – cynk, Mn – mangan, B – bor. Co – kobalt, Cu – miedź, Mo – molibden, CI – chlor to mikroelementy, które rolnik powinien dostarczać w niewielkich ilościach.

Koniecznie sprawdź artykuł pod tytułem: Problemy Żywieniowe Przy Uprawie Marihuany i Ich Rozwiązania.

Większość growerów nawozi rośliny jedynie organicznymi nawozami typu Biohumus i osiągają doskonałe wyniki. Ale często hodowca stara się bardziej, chodzi po sklepach ogrodniczych lub szuka w Internecie najlepszych nawozów, by jego rośliny były piękne i zdrowe. Często hodowcy przy stosowaniu odżywek chemicznych zaprzestają podlewania nimi roślin na ok. 3 tygodnie przed zbiorami, by nie było w kwiatach zbyt dużo składników nienaturalnego pochodzenia.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl