Marihuana Medyczna w Polsce

Opublikowane przez Jan Grodzki w dniu

Po wielu latach i namowach nareszcie nadszedł czas, kiedy w Polsce marihuana medyczna jest legalna. Za jej posiadanie nic nie grozi, dlatego wiele osób się zaczyna tym tematem interesować. Zalegalizowanie marihuany medycznej nie oznacza, że można również bez problemów kupić marihuanę wykorzystywaną do palenia. Tutaj nic się nie zmieniło, dlatego posiadanie jej jest nadal nielegalne. Dlaczego jedna marihuana jest legalna, a inna nie? Jest pomiędzy nimi spora różnica. W większości przypadków marihuana medyczna to odmiana Indica, która nie zawiera tak dużej ilości substancji psychoaktywnych.

Chodzi tutaj o THC i CBD. Jeśli porównać procentowo zawartość tych substancji to konopie lecznicze THC zawiera 19%, a CBD jedynie 1%. Na tym przykładzie widać, jaka jest różnica, a to oczywiście wpływa na działanie tej konopi. O ile ta rekreacyjna odmiana powoduje halucynacje, pobudzenie, euforię o tyle odmiana lecznica powoduje uspokojenie się i ogólne rozluźnienie. Ta różnica jest bardzo ważna, dlatego odmiana lecznicza działa bardzo pozytywie na receptory w naszym organizmie. Powoduje to ukojenie bólu, który nam doskwiera. Rozluźnia mięśnie i powoduje, że od razu czujemy się o wiele lepiej.

Jak stosować marihuanę medyczną?

Trzeba będzie konsultować się w tej sprawie z lekarzem. Chodzi o to, żeby nie przedawkować, ale żeby też nie zażywać jej zbyt mało. W aptekach po okazaniu recepty dostępna jest marihuana, która oferowana jest w formie suszu. To najsilniejsza forma konopi, jaka jest legalnie dostępna, dlatego trzeba jej stosowanie konsultować w lekarzem. Bezpieczeństwo jest dla naszego zdrowia najważniejsze i trzeba o tym pamiętać. Można również na początek wypróbować słabszej odmiany jak olej z konopi, tabletki czy nawet plastry. To, co słabsze może być stosowane nawet przez dzieci, dlatego warto taką okazję wykorzystać i jeśli nasze dziecko ma jakieś problemy zdrowotne to sprawdzić jak będzie to działać.

Konopie indyjskie to naturalny lek, dlatego jest tak często stosowany przez ludzi na całym świecie. Wiele osób stosuje chemiczne odpowiedniki leków i tak naprawdę zatruwają swoje organizmy, a przecież tutaj jest o wiele skuteczniejsze rozwiązanie. Od początku 2019 roku można legalnie nabyć konopie w Polsce. Dołączyliśmy do takich krajów jak USA, Niemcy czy Holandia. Dobrze jest stosować coś, czego działanie zostało wielokrotnie potwierdzone. Nie chodzi tylko o badania, ale przede wszystkim o osoby, które to zastosowały i widzą znaczącą poprawę w ich życiu i zdrowiu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl