Leczenie Alzheimera Za Pomocą Marihuany

Opublikowane przez Natalia Piecka w dniu

Jeśli chodzi o marihuanę i chorobę Alzheimera, marihuana może nie tylko pomóc w leczeniu objawów tej wyniszczającej choroby, ale przede wszystkim może zapobiec jej wystąpieniu!

Demencja to zwyrodnienie funkcji mózgu powodujące utratę pamięci, spadek zdolności rozumowania, wraz z pogorszeniem funkcji intelektualnych skutkującym niezdolnością do wykonywania czynności życia codziennego. Dotykająca każdego roku ponad 5 milionów Amerykanów choroba Alzheimera odpowiada za ponad 50 procent wszystkich przypadków demencji, kosztując ponad 100 miliardów dolarów rocznie na podstawie statystyk National Institute on Aging.

Choroba Alzheimera, szósta najczęstsza przyczyna śmierci w Ameryce, to postępująca choroba, która każdego roku pochłania ponad 500 000 istnień ludzkich. Chociaż jest uważana za chorobę osób starszych, choroba Alzheimera o wczesnym początku może rozpocząć się w wieku 40 lat i dotyka około 5 procent wszystkich pacjentów z chorobą Alzheimera.

Głównym problemem jest to, że oczekuje się, że liczba osób z chorobą Alzheimera znacznie wzrośnie, gdy pokolenie wyżu demograficznego wkroczy w swoje „złote lata”, a szacuje się, że do 2050 r. choroba Alzheimera rozwinie się u 16 milionów osób. Cud medyczny jest rozpaczliwie potrzebny. Tak się składa, że konopie indyjskie mogą być tym cudem.

Dlaczego?

U większości pacjentów z chorobą Alzheimera dochodzi do zmniejszenia liczby komórek mózgowych i zmniejszenia liczby połączeń między pozostałymi komórkami mózgowymi. Ta redukcja komórek mózgowych jest spowodowana nagromadzeniem skupisk cząsteczek beta-amyloidu zwanych płytkami. Powstawanie tej blaszki jest głównym patologicznym markerem choroby Alzheimera. Jeśli płytka nie zostaje utworzona, choroba Alzheimera się nie rozwija. Naukowcy z The Scripps Research Institute w La Jolla odkryli, że THC, od dawna dyskredytowany psychoaktywny składnik konopi indyjskich, hamuje tworzenie płytki amyloidowej. W badaniu zauważono, że THC jest „lepszym inhibitorem” tej płytki w porównaniu z lekami stosowanymi obecnie w leczeniu choroby Alzheimera.

Ale poczekaj, to nie wszystko!

Gdyby to była jedyna rzecz, którą zrobiła marihuana, byłaby to znaczna poprawa zdrowia naszych społeczności, ale marihuana może zdziałać jeszcze więcej. Naukowcy, tym razem z Neuropsychiatry Research Unit na University of Saskatchewan, odkryli, że miesiąc po leczeniu syntetycznym kannabinoidem szczury laboratoryjne nie tylko miały „znacznie zmniejszone wskaźniki zachowań przypominających lęk i depresję”, ale także wykazywały „zwiększoną nowonarodzonych neuronów w zakręcie zębatym hipokampa” — obszarze mózgu odpowiedzialnym za utrwalanie nowych wspomnień, reakcje emocjonalne, nawigację i orientację przestrzenną.

Tak więc kannabinoidy w konopiach indyjskich nie tylko mogą redukować płytkę, która jest cechą charakterystyczną choroby Alzheimera, ale mogą również powodować tworzenie nowych komórek nerwowych w celu złagodzenia utraty komórek i zmniejszenia lęku i depresji, które są jednym z najczęstszych problemów psychiatrycznych ludzi starszych. Chociaż stosowanie konopi indyjskich w celu promowania neurogenezy może być korzystne dla pacjentów z chorobą Alzheimera, należy zrozumieć, że konopie indyjskie najlepiej stosować zapobiegawczo, aby przede wszystkim zahamować rozwój choroby Alzheimera. Według dr Gary’ego Wenka, profesora neuronauki, immunologii i genetyki medycznej na Ohio State University, stosowanie niskich dawek marihuany w celu zapobiegania rozwojowi choroby Alzheimera „prawdopodobnie spowolni początek lub rozwój demencji do punktu, w którym umrzesz ze starości zanim zachorujesz na Alzheimera”.

Badania pokazują, że regularne zażywanie opiatów, alkoholu, nikotyny i kokainy hamuje proces neurogenezy, ale nie marihuana. Czy znasz kogoś, kto w swoim dorosłym życiu konsekwentnie i regularnie stosował wyłącznie konopie indyjskie, a teraz cierpi na chorobę Alzheimera? Musi być ich kilka, ponieważ choroba Alzheimera ma składnik genetyczny, ale wydaje się, że jest ich niewiele. Dla osób, u których w rodzinie występowała choroba Alzheimera, rozsądne wydaje się rozpoczęcie konsekwentnego i regularnego spożywania konopi indyjskich już we wczesnych latach dorosłości. Ponieważ regularne i konsekwentne używanie konopi indyjskich zapobiega również rozwojowi raka, zmniejsza depresję, ułatwia zasypianie i znacznie zmniejsza spożycie alkoholu, konsekwentne i regularne spożywanie marihuany przez większość ludzi również wydaje się być rozsądnym wyborem.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl