Konopie indyjskie vs. Alkohol

Opublikowane przez Natalia Piecka w dniu

Zajęło to wystarczająco długo, ale konopie, marihuana, czy zioło, jak jest potocznie znane, w końcu traci piętno, które otaczało je od tylu lat. Na całym świecie ludzie w końcu uświadomili sobie, że konopie indyjskie nie tylko oferują szeroki zakres korzyści, ale są również bezpieczniejsze niż inny narkotyk, który jest powszechnie akceptowany (i legalny) od dosłownie tysięcy lat: alkohol.

Alkohol

Dlaczego większość doradców ds. uzależnień, lekarzy i funkcjonariuszy organów ścigania na całym świecie zgadza się, że konopie indyjskie są bezpieczniejsze niż alkohol?

Oto kilka powodów:

Nadużywanie alkoholu może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Według Światowej Organizacji Zdrowia co roku 3 miliony zgonów na całym świecie jest powodowanych szkodliwym używaniem alkoholu. Szkodliwe spożywanie alkoholu jest również przypadkowym czynnikiem w ponad 200 stanach chorobowych i urazowych.

Poza konsekwencjami zdrowotnymi szkodliwe spożywanie alkoholu powoduje znaczne straty społeczne i ekonomiczne zarówno dla jednostek, jak i całego społeczeństwa. Szkodliwe spożywanie alkoholu może również wyrządzić krzywdę innym ludziom, takim jak członkowie rodziny, przyjaciele, współpracownicy i nieznajomi.

Istnieje związek przyczynowy między szkodliwym używaniem alkoholu a szeregiem zaburzeń psychicznych i behawioralnych, w tym uzależnieniem, depresją i lękiem. Najnowsze związki przyczynowe to związki między szkodliwym piciem a występowaniem chorób zakaźnych, takich jak gruźlica, a także zachorowalnością na HIV/AIDS. Ponadto spożywanie alkoholu przez ciężarną matkę może powodować płodowy zespół alkoholowy i przedwczesne powikłania porodowe.

Nadużywanie alkoholu można również bezpośrednio przypisać niezamierzonym i celowym urazom, w tym wypadkom samochodowym, przemocy i samobójstwom. Urazy śmiertelne związane z alkoholem występują zwykle w stosunkowo młodszych grupach wiekowych.

Konopie indyjskie

Z drugiej strony marihuana nie stanowi znaczącego zagrożenia dla zdrowia – a badania pokazują, że nawet zmniejsza ryzykowne zachowania i skłonności do przemocy. American Addiction Center twierdzi, że chociaż alkohol zaostrza choroby psychiczne, takie jak depresja i lęk, udowodniono, że konopie indyjskie zmniejszają lęk i pomagają pacjentom w walce z depresją.

Ponadto konopie nigdy nie spowodowały ani jednego przedawkowania. W rzeczywistości uratowały życie dzięki leczeniu padaczki i raka.

Ponadto konopie indyjskie nie zabijają komórek mózgowych (jak wiadomo, że robi to alkohol). I odwrotnie, jak szczegółowo opisano w badaniu przeprowadzonym w 2009 roku, konopie indyjskie zawierają właściwości neuroprotekcyjne, które dosłownie chronią mózg przed uszkodzeniem.

Wreszcie, niewielu użytkowników konopi zgłasza uzależnienie. Dla tych, którzy to robią, jest to bardziej psychiczne niż fizyczne uzależnienie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl