Kiedy Sadzić Nasiona Marihuany Outdoor

Opublikowane przez Natalia Piecka w dniu

Jeśli zastanawiasz się, kiedy najlepiej kiełkować nasiona marihuany na zewnątrz lub kiedy sadzić odmiany automatycznie kwitnące, czytaj dalej; w tym artykule rozwiejemy Twoje pytania i wątpliwości!

Marihuana w swoim naturalnym stanie jest rośliną jednoroczną; nasiona kiełkują wiosną, gdy warunki są odpowiednie, i rosną do końca lata. Kiedy dni stają się wystarczająco krótkie, zaczyna kwitnąć, rozmnażać się, wytwarzać nasiona i obumierać. Zimą nasiona pozostają w ziemi, czekając na odpowiednie warunki, i tylko niektóre nasiona przeżywają. W przypadku uprawy na świeżym powietrzu należy wybrać odpowiedni moment, aby była ona tak wydajna, jak to tylko możliwe.

Kiedy można zbierać konopie indyjskie na zewnątrz?

Konopie indyjskie, jak wszystkie rośliny, potrzebują szeregu warunków, aby prawidłowo rosnąć. Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy zbierać plony na zewnątrz, musisz pamiętać o dwóch warunkach:

• Temperatura: rośliny marihuany przestają rosnąć, gdy temperatura spada. Nie rozpoczynaj uprawy, dopóki minimalna temperatura na zewnątrz nie przekroczy 10°C; zima nie jest taka sama we wszystkich regionach planety, a temperatury również mogą się różnić. Przyzwyczaj się do niskich temperatur wiosną; możesz sprawdzić pogodę online lub za pomocą aplikacji.
• Godziny świetlne: nasiona feminizowane i zwykłe potrzebują określonej liczby godzin, aby rosnąć i kwitnąć. Na półkuli północnej większość odmian ma odpowiednią ilość godzin na wzrost od maja i rozpoczęcie kwitnienia w sierpniu.
• Jedynymi odmianami, które rosną niezależnie od światła, jakie otrzymują, są nasiona automatycznie kwitnące. Nawet wtedy nadal potrzebują dużo światła, aby rozpocząć prawidłowe kwitnienie. Zaletą jest to, że nie musisz czekać na zmianę światła, aby zakwitły.

Aby odróżnić je od roślin automatycznie kwitnących, rośliny feminizowane i regularne nazywane są zwykle roślinami zależnymi od światła.

Co się stanie, jeśli wcześnie wykiełkuję nasiona marihuany?

Większość zależnych od światła odmian otrzymuje wystarczającą ilość światła, aby prawidłowo rosnąć od pierwszego tygodnia maja; jeśli wykiełkujesz nasiona pod koniec marca lub w kwietniu, nie będą one wystarczająco dojrzałe lub zaczną rosnąć dopiero w pierwszych tygodniach maja, kiedy to zaczną prawidłowo rosnąć; pozwala to na większe rośliny i większe plony.

Jeśli temperatury na to pozwalają i wykiełkujesz w lutym, zaczną kwitnąć znacznie za wcześnie i nie zakończą prawidłowo swojego cyklu; na początku maja powinny mieć wystarczająco dużo światła słonecznego, aby zregenerować się po miesiącu stresu.

Przeanalizujmy to jeszcze raz…

Datą, od której powinieneś rozpocząć uprawę, jest koniec marca i kolejne miesiące, chociaż musisz upewnić się, że minimalna temperatura przekracza 10°C.

Jak uzyskać duże rośliny konopi indyjskich na zewnątrz?

Jeśli szukasz dużych roślin marihuany, będziesz musiał wykiełkować na początku sezonu, gdy temperatura będzie wystarczająco wysoka. Należy pamiętać, że im wcześniej posadzisz, tym więcej przeszczepów będą potrzebne Twoje rośliny, aby mogły towarzyszyć ich wzrostowi. Ważne jest, aby chronić je przed stresem, aby mogły rosnąć aż do sierpnia, kiedy to większość dostępnych na rynku odmian zaczyna kwitnąć.

Jak pielęgnować małe rośliny marihuany na zewnątrz?

Czasami potrzebne jest zarządzanie dyskretnymi roślinami na zewnątrz, szczególnie na obszarach miejskich. Jeśli szukasz mniejszych roślin, poczekaj do końca czerwca, aby wykiełkować; pozwala to roślinie rosnąć w lipcu i sierpniu. Jeśli poczekasz do połowy lipca, rozpoczęcie fazy kwitnienia również zajmie więcej czasu, a jednocześnie zapewnią mniejsze rośliny.

Kiedy sadzić nasiona automatycznie kwitnące na zewnątrz?

Uprawę automatycznie kwitnących nasion marihuany można prowadzić od kwietnia do października, przy dobrej pogodzie. Najlepszy czas na to to właściwie kilka pierwszych miesięcy sezonu: kwiecień, maj, czerwiec, kiedy upały nie są jeszcze zbyt duże, a owady jeszcze nie wyszły.

Jeśli zdecydujesz się wykiełkować nasiona automatyczne w tym sezonie, musisz wziąć pod uwagę klimat i pogodę – jeśli dużo pada i nadal może być zimno, zalecamy poczekać; jeśli jest zbyt zimno, wzrost roślin może zostać zahamowany.

Sadzenie odmian automatycznie kwitnących poza sezonem wegetacyjnym nie ma sensu. Zalecamy sadzenie nasion feminizowanych lub zwykłych, które przed kwitnieniem wyrosną znacznie bardziej i przyniosą większy plon.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl