Jak Prawidłowo Rozpocząć Uprawę z Nasion?

Opublikowane przez Natalia Piecka w dniu

Nasiona to destylacja esencji roślinnej. Zawiera plan życia, który przechowuje do czasu, aż wyczuje warunki środowiskowe sprzyjające przetrwaniu nowej rośliny.

Po uzyskaniu kontaktu z odpowiednią ilością wilgoci i odpowiednią temperaturą, ziarno rozpoczyna proces kiełkowania. Kaskada reakcji chemicznych powoduje szybki wzrost zarodka rośliny, który był utrzymywany w stanie zawieszenia.

Marihuana najlepiej kiełkuje w temperaturze pokojowej, około 72° F, w stale wilgotnym środowisku. Pierwszą widoczną oznaką kiełkowania nasion jest lekkie powiększenie powstałe na skutek wchłaniania wody. Następnie wzdłuż szwu nasion pojawia się mały otwór, gdy pojawia się korzeń. Korzeń nadal się wydłuża, rośnie w dół, gdy pojawia się łodyga. Rozciąga się w kierunku przeciwnym do korzenia i rozwija, odsłaniając dwa embrionalne liście zwane liścieniami. Osłonka na nasiona jest teraz pustą skorupą i może zwisać z jednego z liścieni, dopóki nie zostanie zdmuchnięta lub wytarta. Od pierwszego pojawienia się korzenia do pojawienia się liścieni upłynął mniej więcej dzień.

W pierwszej fazie wzrostu siewka wykorzystywała energię zgromadzoną w nasionach, ale wkrótce musi wykorzystać fotosyntezę do wytworzenia własnego pożywienia, ponieważ jej korzenie dostarczają wilgoci i składników odżywczych. Korzeń rośnie dłużej, a z pionowo rosnącego korzenia palowego wyrastają gałęzie boczne. Pierwsza para prawdziwych liści pojawia się na końcu lub wierzchołku łodygi, zwanym wierzchołkiem.

Zdrowe kiełkowanie to pomyślny początek udanej rośliny. Kiedy potrzeby rośliny zostaną zaspokojone, sadzonka będzie rosła i prosperowała. Hodowcy stosują różne metody kiełkowania nasion.

Metody kiełkowania

Namocz nasiona w roztworze wody z roztworem ukorzeniającym i nadtlenkiem wodoru (H2O2) przez 12 godzin. Hormony zawarte w roztworze ukorzeniającym stymulują kiełkowanie i wspomagają wzrost korzeni. Użyj roztworu do ukorzeniania zgodnie z instrukcją dla sadzonek drewna iglastego i dodaj nadtlenek wodoru w ilości od jednej części do 200 (0,5%), aby wysterylizować roztwór i zapobiec infekcji. Nadtlenek drogeryjny to 3% roztwór; jeśli jest używany, dodać go w proporcji jedna część H2O2 na pięć części wody. Herbatę kompostową można również stosować jako roztwór do namaczania, aby stworzyć biologicznie aktywną społeczność wokół nasion.

Po namoczeniu można umieścić nasiona między cienką wilgotną szmatką lub papierowym ręcznikiem na talerzu z przezroczystą pokrywką lub folią. Kiedy korzeń się pojawi, posadź go, najpierw robiąc dziurę w mieszance do sadzenia, która będzie wystarczająco długa, aby pokryć całą powierzchnię korzenia. Następnie delikatnie umieść nasiono i poklep je tak, aby korzeń miał kontakt z podłożem. Inną metodą jest posadzenie namoczonych nasion w podłożu, zanim wykiełkują. Umieść go na głębokość ¼ cala w sterylnej komercyjnej mieszance do sadzenia. Mieszankę zwilż wodą o pH ok. 6. Przechowuj w jasnym pomieszczeniu o dużej wilgotności. Jeśli przestrzeń jest sucha, umieść wysoką pokrywę nad pojemnikiem, aby ograniczyć parowanie. Przechowuj w temperaturze pokojowej. Jeśli powietrze jest chłodne, użyj elektrycznego podgrzewacza tacy i przykryj ją.

Uwaga na temat rozciągania

Głównym problemem, jaki napotykają ludzie podczas kiełkowania, jest rozciąganie sadzonek. Wskazuje to na niewystarczającą intensywność światła. Aby wyhodować mocne i nie rozciągające się łodygi, od początku należy zapewnić sadzonkom intensywne światło: minimum 40-60 watów na stopę kwadratową (400-600 watów na metr kwadratowy). Przy odrobinie dobrej pielęgnacji nasiona wykiełkują już po kilku dniach.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl