Jaka Powinna Być Wilgotność Powietrza w Uprawie Marihuany?

Opublikowane przez Jan Grodzki w dniu

Wilgotność powietrza w uprawie – hodowli konopi indyjskich to bardzo ważna rzecz. Ma ona wpływ na wiele czynników uprawy. Więc jaka jest dobra wilgotność powietrza?

  • Wilgotność podczas rozwoju małej roślinki 65-80%
  • Wilgotność w fazie wzrostu 55-70%
  • Wilgotność w fazie kwitnienia 40-50%

Optymalna do uprawy wilgotność powietrza powinna wynosić około 50-60%. Termometry elektroniczne mają możliwość mierzenia także wilgotności powietrza. Jest to obowiązkowe urządzenie w małych uprawach jak i zaawansowanych uprawach zamkniętych, czyli indoor. Nie mierzymy wilgotności w uprawie outdoor, czyli na zewnątrz, gdyż i tak nie mamy wpływu na wilgotność powietrza na dworze.

Jeżeli wilgotność spada albo jest na niskim poziomie, należy zainstalować w pomieszczeniu nawilżacz powietrza. Żeby podnosić wilgotność roślin w fazie ciemnej fotosyntezy, można używać spryskiwacza ogrodowego. Nie robi się tego, gdy lampy są włączone, gdyż można popalić wtedy liście.

Wysoka wilgotność tworzy dobre warunki do rozwoju grzybów i pleśni, dlatego growbox czy growroom powinien pozostać stale sterylny, a wilgotność utrzymywana na odpowiednim poziomie.

Bezpieczeństwo Kabli i Przewodów

Wewnątrz boxu panuje wilgoć. Dlatego przy robieniu instalacji elektrycznej warto zaopatrzyć się w przewody z grubszą izolacją. Osprzęt musi być też uziemiony. Nieuziemiona instalacja elektryczna może spowodować pożar w pomieszczeniu. Kabli nie należy skręcać razem; growerzy starają się używać do łączenia przewodów kostek bądź lutownicy. Izoluje się wszystkie łączenia taśmą izolacyjną.

Ekipa fachowców instalująca osprzęt elektryczny powinna zostać poinformowana, że w sztucznym środowisku może panować podwyższona wilgotność. Nie powinno się przeprowadzać przewodów przez tzw. peszele (plastikowe osłony przewodów), gdyż w środku tych osłon może gromadzić się wilgoć, a co za tym idzie – pleśń i grzyby. Dodatkowo skraplająca się para wodna może doprowadzić do zwarcia.

By wszystko wyglądało schludnie z zewnątrz, można obudować kable plastikowymi osłonami, dostępnymi w każdym sklepie elektrycznym.

Zbyt cienkie przewody w stosunku do mocy osprzętu mogą się nagrzewać i topić izolację; fachowcy powinni używać tych mocniejszych i grubszych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl