Zalety Stosowania Terpenów

Opublikowane przez Natalia Piecka w dniu

Od dziesięcioleci, odmiany cannabis są dzielone na trzy kategorie: sativa, indica oraz hybryda. Mówi się, że sativa oferuje bardziej energetyczny haj, indica zapewnia relaksujący i odprężający haj, a hybryda to mieszanka, w której dominuje albo jedno albo drugie. Badania prowadzone w ostatnich latach przyglądały się bliżej samemu kwiatowi i znalazły uderzające dowody wskazujące na potężne korzyści zdrowotne, jakie zapewniają terpeny.

Terpeny to olejki eteryczne, które wytwarzają zapachy i korzystne efekty związane z różnymi odmianami konopi. Każdy szczep konopi ma swoją unikalną mieszankę terpenów, określaną jako profil terpenowy. Profilowanie terpenów zostało opisane jako jeden z najskuteczniejszych sposobów rozpoznawania odmian konopi.

Oprócz profilu kannabinoidowego – ilości CBD, TCH i innych podobnych kannabinoidów – podgatunki (sativa i indica), przetwarzanie produktu i sposób spożycia, terpeny również przyczyniają się do efektów otoczenia, które odczuwają konsumenci konopi.

Terpeny, oprócz tego, że odpowiadają za wyjątkowe zapachy różnych odmian konopi, każdy ze zidentyfikowanych terpenów ma również swoje zalety medyczne. Różne firmy zajmujące się medyczną marihuaną w branży i inni tego rodzaju operatorzy przeprowadzili badania w celu profilowania i badania tych korzyści.

Zidentyfikowano terpeny, które stanowią większość materiałów obecnych w olejkach eterycznych, które naturalnie występują w roślinach. Przypisuje się je charakterystycznym smakom, zapachom i wpływowi marihuany na użytkowników i konsumentów.

Typowym przykładem jest limonen, który występuje w owocach cytrusowych. Limonen jest przeciwgrzybiczy, przeciwbakteryjny i ma właściwości przeciwnowotworowe. Jeśli zauważyłeś, że niektóre odmiany konopi mają zapach cytrusowy, to jest to efekt limonenu.

Terpen można również znaleźć w goździkach i czarnym pieprzu, które mają właściwości przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne, antyseptyczne i przeciwzapalne.

Terpeny pomagają przewidzieć skutki i medyczne zastosowania konopi, a także stały się podstawowymi składnikami większości używanych produktów ze względu na ich zrównoważony rozwój środowiskowy. Niektóre firmy z branży, zwłaszcza producenci, zaczęli tworzyć prototypy produktów na bazie terpenów z konopi, które są przyjaznymi dla środowiska wersjami produktów codziennego użytku, takich jak detergenty do prania, mydła do naczyń, kosmetyki i herbaty.

Stosowanie i korzyści płynące z terpenów weszły o stopień wyżej, ponieważ używają wypalonych terpenów w procesie palenia, aby wytwarzać „legalne wzmacniacze marihuany” lub pałeczki do aromaterapii zaprojektowane w celu złagodzenia efektów użytkowników konopi po paleniu rośliny.

Terpeny są z ludźmi od wieków. Od dobrze znanych owoców po marihuanę, którą palimy, były z nami, aby pomóc nam leczyć i chronić nas przed krzywdą. Wraz z większą liczbą badań i rosnącą akceptacją marihuany jako substancji legalnej, znaczenie i korzyści płynące z terpenów będą nadal rosły.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl