Zalety Stosowania Marihuany Medycznej

Opublikowane przez Jan Grodzki w dniu

Znajdą się takie osoby, które powiedzą, że albo zalet jest bardzo dużo albo że w ogóle ich nie ma. Na pewno nie wszystkie przypadki stosowania marihuany medycznej można zaliczyć do udanych.

Przykładem będą tutaj badania prowadzone na osobach z padaczką. Mówi się o tym, że jedna grupa osób zyskała na tym i ataków ma o wiele mniej, są jednak dwie inne grupy. Jedna z nich nie ma żadnych efektów po zastosowaniu marihuany medycznej, a jeszcze inna ma złe wyniki i częstotliwość ataków się zwiększyła. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku osób chorujących na AIDS. Takie osoby nie mają apetytu, a właśnie marihuana medyczna ten apetyt zwiększa. Takie osoby czują się dzięki temu o wiele lepiej. Przeciwnicy marihuany leczniczej cały czas mówią, że ona uzależnia i że jest szkodliwa. Nie do końca można się z tym zgodzić, ponieważ wystarczy sprawdzić, ile THC ma taka marihuana lecznicza, a ile rekreacyjna? W tym pierwszym przypadku jest to jedynie 19%. Jeśli chodzi o CBD to mamy tutaj tylko jeden procent. Oznacza to, że jeśli będziemy z głową zażywać marihuany to nic nam nie będzie. Uzależnić się można oczywiście od wszystkiego nawet od tabletek na gardło, dlatego trzeba być bardzo ostrożnym. Wszystko, co zażywamy może być bardzo niebezpieczne.

Recepta na marihuanę medyczną

Najsilniejsza odmiana marihuany, czyli susz jest dostępny na receptę. To dobrze, bo w ten sposób jest na tym kontrola. Mimo że w Polsce od 2019 roku marihuana medyczna jest całkowicie legalna to marihuana rekreacyjna już nie. Trzeba o tym pamiętać, że za posiadanie tej drugiej czeka nas więzienie. Trzeba rozróżniać te dwie marihuany. Jedna będzie nas rozweselała i powodowała halucynacje, a ta druga będzie uspokajała i jest wykorzystywana w medycynie. Receptę wypisze nam na marihuanę lekarz, dlatego trzeba się do niego zgłosić. Na razie z kupnem marihuany medycznej nie jest łatwo, ponieważ jest dostępna jedynie w kilku aptekach na terenie całego kraju. Rząd patrzy jak popularna jest marihuana i zwiększa jej ilość, dlatego pod koniec roku powinno być z tym o wiele lepiej. Początki są zawsze trudne, ale najważniejsze jest to, że w ogóle można legalnie marihuanę kupić w Polsce. Jeszcze kilka lat temu nikt by nie pomyślał, że będzie to możliwe, a jednak tak się stało. Musimy nauczyć się korzystać z tego leku, a wtedy będziemy mogli odkryć o wiele więcej jego właściwości. Jest tego bardzo dużo i wszystkie możliwości nie zostały jeszcze odkryte, a to, dlatego że mało, kto ma do marihuany medycznej dostęp.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl