Wzmocnij Swoje Sadzonki Marihuany – Informator czę.2

Opublikowane przez Jan Mrozek w dniu

Jak już podkreśliliśmy w pierwszej części artykułu sadzonki konopi mogą być trudne do utrzymania, a zwłaszcza dla początkujących hodowców. Jednak kiedy postarasz się porządnie przygotować oraz zrozumieć sadzonki i ich wymagania, więc najważniejszy etap dla nich może być znacznie mniej groźny. Czytaj dalej, aby zapoznać się z prostymi krokami do osiągnięcia zdrowych roślin konopi.

Stopniowe wystawianie na zewnątrz

Zacznijmy od wynoszenia sadzonek na zewnątrz do 10 dni przed ustaloną datą przeszczepu. Najlepiej będzie jak umieścimy je pod drzewami, aby na wszelki wypadek korzystały z ochrony cienia. Pierwsze spotkanie na zewnątrz powinno być stosunkowo bezpieczne nie więcej niż 3-4 godziny dziennie. Powoli zwiększaj o godzinę lub dwie dziennie. Kiedy już przyjdzie czas wniesienia ich do domu umieść je w ciepłym miejscu, takim jak weranda lub ogrzewany garaż w nocy. Jeśli proces hartowania się powiedzie i minie kilka dni możesz zdecydować się na wystawienie roślin na pełną intensywność słońca. Najlepsza pora to kiedy doczekasz, aż twoje rośliny będą miały co najmniej pięć zestawów prawdziwych liści. Na tym etapie powinieneś sadzonki wystawiać na poranne słońce, unikając szczególnie słońca w godzinach od 11:00 do 14:00. Po południu schowaj rośliny w cieniu. Na wypadek gdyby temperatury pozostawały wysokie w dzień i w nocy co najmniej 10 stopni Celsjusza, rośliny powinny być gotowe po 7-10 dniach. Kontroluj, żeby gleba w ich doniczkach była mokra i uwzględnij wszelkie nagłe zmiany temperatury. Doskonały czas na pełne przejście to pochmurny dzień. W momencie wsadzenia roślin do docelowego miejsca pamiętaj by dobrze podlewać sadzonki. Dobrym pomysłem może okazać się stworzenia taczki do wnoszenia i wyprowadzania roślin z garażu. Tu jest bardzo istotną koniecznością umieszczenie sadzonek na wyższej powierzchni, na przykład na stole. Pozostawienie ich na ziemi, grozi atakiem przez ślimaki i inne zwierzęta które mogą je uszkodzić.

Tymczasowo wstrzymaj wodę

Mniej więcej dwa tygodnie przed zaplanowaną datą przesadzenia zaprzestań podlewania sadzonek. Zaczekaj do momentu, aż pokażą pierwsze oznaki więdnięcia. Podczas tego procesu musisz zwrócić szczególną uwagę. Ponieważ kiedy zostawisz je zbyt długo, możesz poważnie uszkodzić swoje rośliny. Cykl ten nie powinien zająć zbyt dużo czasu, gdyż w doniczce na sadzonki nie ma dużo gleby. Zacznij je podlewać, gdy tylko zaczną więdnąć. Następnie pozwól młodym roślinom ponownie zwiędnąć. Po dwóch tygodniach tego procesu Twoje sadzonki powinny mieć należytą wytrzymałość. Po raz kolejny upewnij się, że ostatni przeszczep wykonałeś w pochmurny dzień i dobrze podlałeś rośliny.

Stosowanie zimnej ramy

Co to jest takiego? Zimna rama ma szklany blat, na którym hodujesz i chronisz małe rośliny bez sztucznego ciepła. Kiedy sadzonki są umieszczone w zimnej ramie, urządzenie najlepiej skierować na południowy zachód lub południe. Konstrukcja skrzynki z zimną ramą oznacza, że twoje rośliny są przechowywane w niższych temperaturach, ale nadal cieszą się pozorem ochrony. Trzymaj pudełko zamknięte przez maksymalnie trzy dni, aby sadzonki miały czas na dostosowanie się do trudnych warunków. Następnie otwórz okna w górnej części ramy do połowy, aby wpuścić trochę światła. Można to robić w dzień i w nocy, oczywiście tylko przy dobrej pogodzie. Najlepsze dla nich warunki panują wtedy, gdy jest sucho i dość ciepło. Celem jest utrzymanie sadzonek w zakresie temperatur plus, minus w 10 stopni C. To jest miejsce w którym dalej rosną, dostosowując się do wszystkich zmian, przed którymi muszą stanąć. Podczas chłodnych dni trzymaj ramę szczelnie zamkniętą. Jeśli temperatura znacznie spadnie, dodaj warstwę folii bąbelkowej na wierzchu pudełka, aby zapewnić dodatkową izolację. Jeśli pogoda naprawdę się pogorszy, rozsądnym pomysłem jest tymczasowe przerwanie procesu. W cieplejsze dni zostawić pudełko w pełni otwarte w ciągu dnia. W przeciwnym razie pozostaw ją do połowy otwartą. Po około tygodnia możesz zacząć pozostawiać otwartą zimną ramę w dzień i w nocy.

Najłatwiejszą metodą okazuje się być użycie małego wentylatora. Możesz użyć go do cyrkulacji powietrza wokół sadzonek.W ten sposób możesz pomóc wzmocnić łodygi i przygotować rośliny warunki wietrzne, który występuje na zewnątrz. Upewnij się jednak, że nie przesadzisz. Zważając na to że zbyt duży ruch powietrza może spowodować wysuszenie lub uszkodzenie sadzonek. Unikaj, aby wentylator był skierowany bezpośrednio na sadzonki. Celem jest nadmuchanie powietrza dookoła pomieszczenia, a nie bezpośrednio na sadzonki. Dobrze będzie utrzymać wilgotność sadzonek na stałym poziomie, używając butelki z rozpylaczem do ich podlewania. Kontrolowana wilgotność wspomaga wczesny rozwój i kiełkowanie liści. Ostatnie przemyślenia na temat hartowania sadzonek marihuany. Jeśli chcesz uprawiać konopie na wolnym powietrzu, warto najpierw utwardzić sadzonki. Musisz żyć w idealnym klimacie, mieć ziemię, łatwy dostęp do upraw i duże bezpieczeństwo. Jeżeli posiadasz wszystkie wskazane warunki i masz to wszystko na swoim koncie, nagrodą którą możesz otrzymać to ogromny plon wysokiej jakości pąków.

Pamiętaj jednak by zachować ostrożność podczas przesadzania sadzonek z wygodnego środowiska wewnętrznego do mniej stabilnego miejsca na zewnątrz. Stosuj się do powyższych wskazówek, aby przejście było łatwiejsze.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl