Wzmocnij Swoje Sadzonki Marihuany – Informator czę.1

Opublikowane przez Jan Mrozek w dniu

Kiedy przyjdzie, Ci pomysł do głowy by uprawiać konopie na wolnym powietrzu, po czym nagle przesadzisz sadzonki które były pielęgnowane w zamkniętym pomieszczeniu do zimniej ziemi z pewnością zmniejszy ich szanse na przeżycie. Dlatego też dla wielu hodowców uprawa na wolnym powietrzu pozostaje prawdziwym standardem.

Jeśli masz prywatną miejsce na tej ziemi i klimat, więc tak naprawdę nie musisz wiele robić w tym zakresie utrzymania. Ponieważ dzięki glebie bogatej w składniki odżywcze oraz opady deszczu nie ma potrzeby karmienia i podlewania roślin w porównaniu do zamkniętych pomieszczeń. Jedyne co należy robić a w zasadzie głównym twoim celem jest Kokboklok7755powstrzymanie szkodników i intruzów oraz sprawdzenie, czy nie ma jakiej kol wiek infekcji lub inwazji. Na końcu tego wszystkiego zostaniesz nagradzany obfitym zbiorem potężnych pąków. Są tacy ogrodnicy którzy lubią uprawiać sadzonki w pomieszczeniu lub w szklarni przed tym nim zasadzą je na zewnątrz. Jeśli jednak nagle weźmiesz rozpieszczone sadzonki i umieścisz je w chłodniejszej glebie, niż były wcześniej mogą doznać szoku. Rośliny, które nie są odpowiednio przygotowane do przejścia, nie radzą sobie tak dobrze, jak te, które są sadzone od razu w takie warunki.

To co powinieneś wiedzieć to to, że w pomieszczeniu wszystko jest doskonale uregulowane. Takie sadzonki otrzymują odpowiednią ilość światła, wody i składników odżywczych, ponieważ to wszystko ustawisz. Lecz rośliny rosnące na zewnątrz stają przed innym wyzwaniem co może być o wiele trudniejsze dla ich. Sadzonki konopi na ogół sadzisz w czasie, gdy temperatura pozostaje nieprzewidywalna. Prawdopodobnie jest niższa wilgotność i silniejsze wiatry.

Rośliny konopi błyskawicznie tracą wilgoć.

Koniec końców konieczne jest zahartowanie sadzonek marihuany przed wyniesieniem ich na zewnątrz. Taki proces nazywa się „twardnieniem”. Konieczne jest go kończyć stopniowo, aby dać sadzonkom szansę przyzwyczajenia się do ich innego, nowego środowiska. Poniżej w naszym informatorze zaoferujemy trzy różne metody utwardzania. Natomiast dlaczego hartowanie sadzonek jest tak ważne?

Ciekawym zjawiskiem do jakiego dochodzi to takie, że sadzonki uprawiane w pomieszczeniach i szklarniach nie rozwijają w pełni woskowatych łusek, które mają za zadanie chronić dolną i górną powierzchnię liści przed wysychaniem. Tego rodzaju sadzonki nie są narażone w żaden sposób na działanie promieni słonecznych ani nadmierny wiatr. Ogólnym rezultatem są szybciej rosnące rośliny z długimi, cienkimi komórkami. Posiadają także dłuższe łodygi i delikatniejsze liście. Rozsady nie w pełni wystawione na działanie promieni UV mają również większe liście niż ich odpowiedniki rosnące na zewnątrz.

W momencie kiedy przystępujesz do sadzenia młodych sadzonek na zewnątrz, wszystko się diametralnie zmienia. Ponieważ teraz taka roślina musi chronić się przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych a także silnymi wiatrami. Teraz potrzebuje woskowatego naskórka liści, aby ograniczyć utratę wody do minimum. Jak to bywa w przyrodzie, rośliny uprawiane na zewnątrz generalnie rosną wolniej, ale z kolei mają trwalsze łodygi i liście. A dzieje się tak z powodu by mogło im pozwolić przetrwać zimne noce, podmuchy wiatru i susze. Pytanie które nas może nurtować to kiedy powinniśmy hartować sadzonki? Świetna wiadomość jest taka, że dwa tygodnie to zwykle wystarczająco długi okres, aby zapewnić wystarczającą twardość nasion. Nie ukrywajmy że wszystko zależy to od rodzaju szczepu jaki posiadamy, aktualnych warunków pogodowych na zewnątrz i tego, jak ciepły był klimat uprawy w naszym pomieszczeniu.

Co gorsza wielu hodowców nie przyjmuje wiadomości do siebie, że intensywność światła słonecznego dramatycznie przewyższa natężenie sztucznego źródła światła. Nawet rośliny konopi, które rosną w oświetleniu HID, nie mają łatwego przejścia do światła słonecznego. Część hodowców informują, że sadzonki rosną w pomieszczeniach, gdzie przez 18 godzin dziennie świeci się HID lub LED. Zdrowe i rześkie sadzonki umieszczają na zewnątrz na kilka godzin dziennie w pełnym słońcu. Gdzie podczas takiej kuracji nie mogli się otrząsną i stwierdzili, że sadzonki zostały masowo uszkodzone. Rozsądne jest stopniowe wprowadzanie sadzonek do światła słonecznego poprzez powolne wydłużanie czasu wystawiania.

Zatem doszliśmy do tego momentu by przedstawić kiedy rozpocząć proces twardnienia, lecz wiele zależy od tego, gdzie mieszkasz. Wszystko tak naprawdę rozgrywa się o pogodę i fotoperiod (długość dnia) to dwa oczywiste czynniki decydujące o udanej uprawie outdoor. Zbyt wczesne lub późne wystawianie roślin na zewnątrz zapewni ich nieprawidłowy rozwój. Umieszczenie roślin konopi na świeżym powietrzu przed odejściem mrozu prawdopodobnie je zabije! Twoja lokalizacja znacząco wpływa na fotoperiod. Podamy przykład różnych regionów świata na przykład w „południowych” częściach półkuli północnej, takich jak południowo-wschodnia i południowo-zachodnia część Ameryki, najdłuższe dni w roku rzadko przekraczają 14,5 godziny. W Seattle i innych obszarach północno-zachodniego Pacyfiku najdłuższy letni dzień trwa około 16 godzin. W Anchorage na Alasce to nawet 20 godzin! Idealnie byłoby mieszkać w okolicy, w której najdłuższe dni trwają 18 godzin. Natomiast w naszym kraju najdłuższy dzień trwa 14 godzin co przyczynia się do konkretnych obserwacji.

Zachęcamy przeczytać drugą część tego artykułu by dowiedzieć się kilku sposobów na utwardzanie sadzonek konopi.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl