Wszystko o Szklarni na Uprawę Konopi Indyjskiej.

Opublikowane przez Jan Mrozek w dniu

Zadaniem szklarni jest zapewnienie hodowcy o wysokich plonach uprawy na zewnątrz oczywiście z kontrolą i bezpieczeństwem. Szacuje się jednak, że kupno gotowej szklarnia wynosi duży koszt natomiast jeżeli podejdziemy do tego we właściwy sposób, wykonanie takiej szklarniki dla złotej rączki może okazać się zupełnie tańsze.

Poniżej wymienimy, dlaczego warto i dlaczego ewentualnie chciałbyś uprawiać konopie w szklarni.

Pozytywy uprawy marihuany w szklarni
Szklarnia łączy tak naprawdę dwa warianty uprawy indoor i outdoor. Duża część hodowców z pewnością bardziej preferuje gdyż z ich zdaniem jest to bardziej praktyczna opcja niż wykorzystanie pomieszczenia. Możliwe że nie posiadają dużej przestrzeni wewnętrznej, ale posiadają duży praktyczny ogród.

Sztuczne zużycie energii
Jak wiadomo podczas uprawy konopi w pomieszczeniach, należy dostarczyć rośliną co najmniej 18 godzin światła dziennego w fazie wegetatywnej. Co oznacza, że oświetlenie do uprawy będzie dużo nas to kosztować. Dlatego też dzięki szklarni nasze rośliny będą czerpać najlepsze korzyści ze światła dziennego zupełnie jak by rosło dziko na zewnątrz.

Zwiększone bezpieczeństwo
Warunkiem jest tu zbudowanie szklarni bezpiecznej i solidnej konstrukcji. Zdecydowanie unikniesz w ten sposób włamania się i kradzieży marihuany. Korzyścią jest też bezpieczne ulokowanie takiej szklarni daleko od oczu wścibskiego sąsiada. Lecz to nie wszystko, z pewnością unikniesz ryzyka ataku wszelkich szkodników.

Ochrona przed żywiołami
Jak wiadomo uprawa na zewnątrz są zdecydowanie zależne od warunków żywiołowych. Często może być tak, że nieprzewidziany poranny przymrozek może całkowicie zniszczyć twoje plony z kolei silne wiatry i ulewne deszcze mogą także spowodować spustoszenie w twojej uprawie. Więc, w tym momencie szklarnia zachowuje kontrolę temperaturą i wilgotnością.

Wyższa jakości i większe plony
Nie wiem czy wiecie ale marihuana uprawiana na zewnątrz zapewnia nam wyższe i zdecydowanie wyższą jakość plonów niż jej namiastka uprawiana w pomieszczeniach. Oprócz tego hodowcy mogą wydobywać mocniejsze korzyści i bardziej odczuwać aromat pąków.

Zbuduj swoją szklarnię
W chwili kiedy już podejmiesz decyzję o budowie szklarni, najlepszymi opcjami projektowymi są wersje tunelowe i obręcz owe. Dlatego, że metalowa rama jest najlepszą opcją, natomiast możesz również użyć plastiku, a nawet drewna. Podczas budowy szklarni musisz wziąć pod uwagę pewne aspekty poniżej je wymienimy.

Pierwsza to przepływ powietrza
Zanim zaczniesz musisz poważnie przemyśleć w jaki sposób planujesz kontrolować temperaturę i wilgotność w szklarni które są bardzo istotne podczas hodowli. Osoby decydujące się na budowę szklarni tunelowej, powinni zainstalować wentylatory, aby zapewnić dobry przepływ powietrza.
Jeżeli jednak planujesz wykonać z z obręczy, dodanie małych okienek na górze i na dole powinno być wystarczające. Pomogłoby, gdybyś wziął również pod uwagę wentylatory, które chcesz umieścić w szklarni, a jest to zależne niestety od wielkości pomieszczeń. Sprawdź, także czy wentylatory na wylocie i wlocie mają wskaźnik stopy sześciennej na minutę (CFM), który jest co najmniej równy objętości szklarni.

Bez strachu, obliczenie CFM jest tak proste, jak pomnożenie wysokości konstrukcji przez jej szerokość przez jej długość.

Drugie to podlewanie
Zaplanowanie schematu podlewania jest niesamowicie ważną czynnością, należy upewnić się, że nie ma problemów z wilgotnością. Hodowcy outdoor powinni unikać swoich przyzwyczajeń podlewania. Na zewnątrz woda odparowuje z gleby znacznie szybciej niż w szklarni. Zatem podlewanie roślin jak na zewnątrz może doprowadzić do przelania. Przydatną opcją może okazać się zastosowanie automatycznego system nawadniania. Systemy nawadniania kropelkowego stają się coraz bardziej popularne wśród doświadczonych hodowców.

Trzecie to oświetlenie
Twoje rośliny skorzystają ze światła słonecznego w szklarni, choć wszystko zależy od tego, gdzie mieszkasz. Mieszkańcy Kalifornii przekonają się, że ich rośliny otrzymują światło słoneczne przez cały dzień po odpowiednim ustawieniu szklarni. Upewnij się również, że żadne drzewa ani budynki nie blokują słońca. Jeśli mieszkasz w regionie, w którym nie ma słonecznych warunków, nadal możesz potrzebować lamp do uprawy. Ogólnie rzecz biorąc, najlepsze efekty daje oświetlenie LED. Koszty instalacji są wyższe niż w przypadku innych form oświetlenia, ale na dłuższą metę obniżą rachunki za energię.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl