Wszystko Co Musisz Wiedzieć o Oleju z Konopi

Opublikowane przez Natalia Piecka w dniu

Olej konopny jest znany ze swoich wartości odżywczych i innych bezpiecznych składników, w tym białka, skrobi, błonnika, witaminy E, sodu, wapnia, żelaza, kwasu gamma-linolenowego, kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Olej konopny służy do leczenia różnych dolegliwości, m.in. artretyzmu, kaszlu, brodawek, astmy. Może między innymi pomóc w leczeniu chorób skóry, łagodzeniu bólu, regulacji hormonów i rozwoju włosów.

Jakie są zalety oleju konopnego?

Konopie zawierają dużą ilość trzech wielonienasyconych kwasów tłuszczowych: kwasu linolowego, kwasu alfa-linolenowego i kwasu gamma-linolenowego, z których wszystkie mają wiele korzyści zdrowotnych. Specjaliści sugerują, że stosunek kwasów tłuszczowych 3:1 jest optymalny dla zdrowia ludzi. Olej konopny można kupić w sklepie internetowym lub w doraźnych aptekach. Poniżej znajdują się niektóre korzyści zdrowotne wynikające z oleju z nasion konopi:

Naturalna ulga w bólu

Olej konopny jest powszechnie stosowany jako naturalny środek przeciwbólowy, głównie gdy ból jest spowodowany stanem zapalnym. Większość osób, które nie chcą stosować przepisanych środków przeciwbólowych, powinna stosować wysokiej jakości olej konopny.

Według badania z 2018 roku konopie wykazały potencjał w leczeniu kilku form bólu. Chociaż obecne badania wskazują, że konopie mogą być skutecznym naturalnym środkiem przeciwbólowym, potrzebne są dalsze analizy, aby potwierdzić te odkrycia.

Promuje zdrowie serca

Bogaty profil składników odżywczych oleju z nasion konopi sugeruje, że może on być korzystny dla serca. Ten olej może pomóc w różnych problemach zdrowotnych, w tym nadciśnieniu, miażdżycy i poziomie cholesterolu. Według badania z 2014 roku, zwiększenie ilości kwasu alfa-linolenowego, jednego z kwasów tłuszczowych występujących w oleju konopnym, zmniejsza ryzyko chorób serca.

Ulepszona skóra

Nasiona konopi zawierają kwasy omega-3 i omega-6, z których wszystkie są korzystne dla chorób skóry. Olej konopny jest również silnym i obiecującym lekiem na trądzik. Zawiera kwasy tłuszczowe, które pomagają utrzymać równowagę skóry i łagodzą stany zapalne.

Może łagodzić objawy egzemy i być stosowany w leczeniu liszaja płaskiego – zapalnej choroby skóry. Zawiera również przeciwutleniacze, witaminy A, cynk, wapń, które pomagają odżywić skórę.

Korzystny dla kobiet w ciąży

Olej konopny to także doskonałe uzupełnienie dla mam w ciąży. Jego kwasy tłuszczowe omega-3 są korzystne dla kobiet w ciąży i ich nienarodzonych dzieci. Ponadto kwasy tłuszczowe omega-3 wspomagają rozwój siatkówki i kory płodu. Pomaga również w zapobieganiu depresji okołoporodowej. W rezultacie kobiety w ciąży przyjmą go, aby pomóc sobie w radzeniu sobie z depresją.

Równowaga hormonalna

W oleju występuje również kwas gamma-linolowy. W rezultacie byłoby to korzystne dla wzmocnienia zdrowia hormonalnego i zmniejszenia objawów emocjonalnych związanych z zespołem napięcia przedmiesiączkowego i menopauzalnego.

Niektórzy badacze wykazali również, że kobieta z zespołem napięcia przedmiesiączkowego wypija 210 mg kwasu gamma-linolenowego dziennie, co dodaje 1 gram kwasów tłuszczowych i powoduje znaczne zmniejszenie objawów.

Podsumowanie

W ostatnich latach konopie zyskały popularność w różnych dziedzinach. Stosowanie tego oleju w sektorze medycznym staje się w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne. Ale możesz zasięgnąć porady lekarza przed użyciem.

Z drugiej strony, olej z konopi lub rośliny konopi są obecnie legalne w wielu krajach. Naukowcy nieustannie poszukują nowych sposobów wykorzystania jego właściwości w sektorze medycznym.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl