Wpływ Marihuany Na Zdrowie Psychiczne

Opublikowane przez Natalia Piecka w dniu

4 sposoby, w jakie konopie indyjskie mogą korzystnie wpływać na zdrowie psychiczne.

Czy rozważałeś wypróbowanie marihuany, aby poprawić swoje zdrowie psychiczne? Ponieważ używanie konopi staje się legalne w coraz większej liczbie stanów, coraz większa liczba osób sięga po zioło w celach leczniczych. Badania wykazały, że konopie indyjskie mogą poprawić niektóre stany zdrowia bez skutków ubocznych, które często zawierają leki na receptę. Jeśli jesteś ciekawy, w jaki sposób marihuana może poprawić twoje zdrowie psychiczne, w tym artykule omówimy cztery sposoby, w jakie to robi.

Depresja

Powszechną chorobą psychiczną, która dotyka coraz więcej osób, jest depresja. Chociaż istnieją leki, których zadaniem jest leczenie depresji, często nie działają lub mają tak wiele skutków ubocznych, że stają się one w rzeczywistości gorsze niż sama depresja. Wykazano, że konopie indyjskie leczą depresję. Dzieje się tak, ponieważ marihuana może wytwarzać endorfiny. Te cząsteczki, endorfiny, są odpowiedzialne za dobre samopoczucie. Odgrywają bezpośrednią rolę w reakcji przyjemności. Używając marihuany, te endorfiny mogą zalać twój umysł i sprawić, że poczujesz się lepiej ze sobą i swoją sytuacją.

Lęk

Wiele osób cierpiących na lęki zwraca się o pomoc do leków. Jednak lek często może sprawić, że poczują się poza kontrolą lub jakby byli kimś zupełnie innym. Odwiedzając przychodnię rekreacyjną, możesz łatwo nabyć marihuanę, która również leczy lęk. Ponownie, jest to prawdopodobnie spowodowane uwalnianiem endorfin. Twoja reakcja na walkę lub ucieczkę jest uruchamiana, gdy jesteś niespokojny. Konopie indyjskie mogą sprawić, że poczujesz się dobrze w tej sytuacji i zrelaksujesz się.

Zapobiega napadom

Jednym z interesujących schorzeń, w których marihuana pomaga, są napady padaczkowe. W szczególności wykazano, że osoby cierpiące na epilepsję mają zmniejszoną liczbę napadów podczas regularnego używania konopi. Uważa się, że tak jest, ponieważ konopie indyjskie promują aktywność elektryczną w umyśle. Może to spowodować zainicjowanie działania przeciwdrgawkowego.

Poprawia zdolności poznawcze

Chociaż ludzie mają tendencję do myślenia, że ​​używanie marihuany sprawi, że staniesz się nieinteligentny, w rzeczywistości jest odwrotnie. Ponieważ ma właściwości przeciwzapalne, konopie mogą pomóc mózgowi pozostać skoncentrowanym i poprawić zdolność rozumienia i uczenia się. W rezultacie twój mózg jest wzmocniony, a twoje zdolności poznawcze doskonalone.

Podsumowanie

Oczywiście marihuana może znacząco wpłynąć na twoje zdrowie psychiczne. Od leczenia nastroju i lęku do rzeczywistej roli leczniczej w leczeniu napadów, konopie indyjskie są potężnym ziołem leczniczym, które można stosować rekreacyjnie w celu poprawy funkcji poznawczych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl