Właściwe Przechowywanie Marihuany

Opublikowane przez Jan Grodzki w dniu

Jak zadbać o marihuanę, aby nie straciły swoich drogocennych właściwości? Jednak najpierw musimy powiedzieć, że niewielkie kryształki (sopelki) znajdujące się na roślinie konopi indyjskiej to gruczoły żywiczne, które wytwarzają trichomy w ilości 30% suchej masy topów, które są bardzo potrzebne by jakość suszu z konopi była w pełni wartościowa. Trzeba wspomnieć również o tym, że im większa ilość pomarańczowych bądź bursztynowych (kryształków) sopelków jest nienaruszona, tym wyższa jakość kwiatów i kannabinoidów. Biorąc pod uwagę to, iż czas poświęcony na zasadzenie nasion, później dbanie i pielęgnować o rośliny zobowiązuje do zbioru a co za tym idzie…, właściwe przechowanie.

Jak wiadomo same zebranie zbiorów nie wystarczy a co ważniejsze nie wystarczy ich tak po prostu wysuszyć. Bardzo ważna czynnością jaką należy wykonać to poddanie jej procesowi zwanemu „curing” inaczej kurowanie, który ma za zadanie wydobycie najlepszego smaku i aromatu. Wiele się słyszy o korzystaniu z mikrofalówki natomiast nie jest to najlepszy pomysł mimo szybkiego sposobu z uwagi na że szczyty mogą ulec zniszczeniu. Jest zatem wiele różnych sposobów kurowania, lecz sami musimy dobrać je swoich potrzeb, wiedząc co chcemy w ten sposób osiągnąć. Najważniejszym czynnikiem którego należ unikać to światło, a zwłaszcza światła słonecznego.

Dlatego świetnym miejscem do przechowywania będzie sucha piwnica o umiarkowanej temperaturze. Ponieważ ciepło, światło, wilgoć lub kontakt z tlenem mogą mieć zły wpływ na wysuszenie w ten czas roślina może pleśnieć. Może ona spowodować zniszczenie zbiorów, tak więc każda część rośliny, na której występuje pleśń, musi być natychmiast usunięta.

Na początku procesu suszenia roślin, wydzielają intensywny zapach dlatego trzeba być ostrożnym jeśli mamy koło siebie osoby nie pożądane. Nie którzy, aby uniknąć roznoszącego się w powietrzu zapachu w danym momencie używają chemikaliów i środków czyszczących pod pozorem sprzątaniu. Kiedy gałązki w środku pąków z łatwością się łamią, oznacza to, że szczyty są gotowe do curingu.

Unikanie światła.

Bardzo ważną a może i najważniejszą czynnością jaka powinniśmy zrobić to, aby unikać światła a zwłaszcza światła słonecznego. Jak wiadomo promieniowanie UV z upływającym czasem rozkładają materią organiczna efektem czego jest niszczenie kannabinoidy i inne substancje zmniejszając jakość twojego suszu. Głównym powodem jest właśnie UV , dla którego zaleca się przyciemnione szkło. Chroniąc przez to tak zwane Trichomy, dla których te starania…. wszytko po to aby zachować ich właściwości.

Unikanie ciepła.

Susz musi mieć umiarkowaną temperaturę za wysoka to najgorsze co może spotkać roślinę po wyżej 21 st. C będzie sprzyjać wzrost pleśni tym bardziej jeśli pomieszczenie nie jest wietrzone.

Za wysoka temperatura może spowodować za szybkie wysuszenie co spowoduje zniszczenie terpenów i kannabinoidów. Najlepsza temperatura to około 16 st. C.

Unikanie zimna.

Kolejne próby przechowywania przyniosły odwrotny skutek do zamierzonego dlaczego?

Ponieważ niektórzy owijali konopie w folie i wkładali ją do lodówki bądź jeszcze gorzej wkładali ją do zamrażarki myśląc ze przez to będzie dłużej Świeża i aromatyczna. Nic mylnego…. ciągła zmian temperatury może doprowadzić do rozwoju bakterii oraz zabiera wilgoć i niszczy gruczoły żywiczne, powodując ich drżenie. Natomiast zamrażarka powoduje że włosie staje się soplami, które następnie odpadają.

Zmniejszenie dostępu tlenu.

W Europie, gdzie marihuana jest legalna i możemy kupić ją bez żadnych konsekwencji. Sklepy oraz apteki oferują wysokogatunkowe konopie które przeszły już proces długiego suszenia. Tak staranie przygotowany produkt trafia do rąk klienta. W pełni zachowane zostają zawartości terpenów i kannabinoidów.

Natomiast przy własnym zbiorze chcemy zachować jakość i świeżość dlatego do tego najlepiej sprawdzi się kolorowy szklany pojemnik. Należy włożyć tyle suszu aby był w pełni wypełniony zachowując trochę wolnego miejsca by nasz produkt nie był ściśnięty.

Zachowaj wilgoć.

Należy wiedzieć by konopie miały wilgotność od 60% do 65% . Wielu g rowerów uważa, że należy przechowywać susz między 50-59%, lecz nie obiecują, że pleśń nie wystąpi. Uważają jednak że zbyt suche powietrze może doprowadzić do gorszej jakości przez co stanie się bardziej kruche oraz może stwardnieć. Można również zaopatrzyć się we woreczki anty pleśniowe które pochłaniają wilgoć bądź dodając jej tyle ile potrzebuje.

Unikajmy plastiku.

Najgorszą rzeczą którą mogli byśmy zrobić to włożyć susz do woreczków plastikowych. Bardzo dużo ludzi popełniło już ten błąd, w ten sposób niszcząc produkt. W takich woreczkach bardzo szybko dochodzi do rozwijania się wilgoci i powoduje zmniejszenie kannabinoidów. Szczelnie zamknięty owy worek, przepuszcza promienie świetlne oraz ciepło co w konsekwencji doprowadza do tak zwanego pocenia się suszu w wyniku czego rozwijają się pleśnie. Pamiętaj, żeby unikać również białych torebek ze względu na iż mają w sobie pozostałości wybielacza, który w najlepszym wypadku sprawi, że pąki staną się cierpkie, a w najgorszym będą toksyczne. Dlatego zawsze należy używać brązowych torebek papierowych.

Aby utrzymać w prawidłowym stanie susz, należy przez pierwsze kilka dni codziennie sprawdzać zawartość np. słoika, wysypując wszystko i kontrolować czy niedostała się ewentualnie pleśń. Koniczne jest usunięcie taki szczytów w celu dalszego rozpanoszenia się pleśni.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl