W Jakim Celu Powinno się Płukać Konopie Indyjską

Opublikowane przez Jan Mrozek w dniu

Płukanie konopi indyjskiej ma za zadanie wydobyć z rośliny jak najlepszy smak i aromat w niej zawarty. Wykonywanie tej czynności przed zbiorem ma ogromny wpływ i robi dużą różnicę w jakości produktu. Poniżej opiszemy jak wykonać tą czynność prawidłowo i bez komplikacji. Owa procedura nie jest trudna i potrzebna do tego nam będzie tylko czysta woda. Pamiętać należy, że czas płukania odgrywa tu istotną rolę.

W chwili, kiedy nadszedł czas zbiorów naszych ulubieńców i zaczynasz kolejny krok w kierunku suszenia i widzisz, że jednak nie wszystko jest takie jak powinno. Twoja ciężka praca obraca się w taką sytuację, że susz ciężko się pali co gorsze kiedy uda ci się ściągnąć porządną chmurę, nagle odczuwasz coś w rodzaju ściskania klatki piersiowej po czym zaczynasz kaszleć z uczuciem, że się zaraz udusisz… Zaczyna się wtedy ogromny zawód oraz myślenie dlaczego twoje ciężka praca poszła na marne. Szorstki smak u ustach niestety nie jest motywujący a wyjaśnienie jest wręcz proste najwidoczniej twoje konopie nie zostały dość mocno przepłukane przed planowanym zbiorem bądź wcale tego nie zrobiłeś.

W pierwszej kolejności wyjaśnijmy skąd tak nie przyjemny, szorstki smak podczas palenia. Przyczyną są tu nawozy i minerały używane podczas uprawy, które nadal znajdują się w składzie rośliny. Kiedy przeprowadzimy należycie płukanie roślin, usuniemy wszelkie pozostałości nawozów co poskutkuje w późniejszym czasie oczywiście poprawiając nasze doznania. Lecz bez obaw proces płukania jest mało skomplikowany a wręcz prosty do przeprowadzenia!

Płukanie polega na przepuszczaniu dużej ilości czystej wody w końcowym okresie rozwoju, efektywnie usuwa wszystkie resztki zanieczyszczeń oraz pozostałości z nawozów w podłożu. Duża ilość wody regularnie wprowadzana do gleby oraz odsączanie jej ma za zadanie wypłakanie pozostałości nawozów i minerałów pozostałych w podłożu. W taki sposób pozostają czyste oraz wolne od wszelkich zanieczyszczeń.

Jeśli obawiasz się, że może to zaszkodzić twojej uprawie… bez obaw w rzeczywistości ten proces wręcz tylko bardzo pomorze osiągnąć cel do którego wszyscy dążymy, czyli idealny produkt.
W momencie, kiedy wszelki resztki nawozu są usunięte z podłoża, zmusza to twoje rośliny do zużycia minerałów zmagazynowanych w ich strukturze. Należy wiedzieć, że płukanie zmusza nasze rośliny do korzystania ze zgromadzonych wcześniej minerałów w nich zgromadzonych. Jednakże musimy uważać ponieważ kiedy proces płukania zostanie przeprowadzony zbyt wcześnie może odbić się niekorzystnie na naszych konopiach.

A więc kiedy i jak najlepiej przeprowadzić proces płukania?!

Płukanie należy zacząć dwa tygodnie przed planowanym zbiorem. Poleca się tak zwane bliskie obserwacje za pomocą lupy, trichomów znajdujących się na roślinach, co pozwala właściwie ustalić orientacyjny czas ścięcia krzewów. Kiedy zobaczysz maleńkie trichomy które dopiero zaczęły zmieniać swój kolor z przeźroczystego na mleczny, oznacza to że jest to dobry moment na rozpoczęcie procesu płukania. Czas trzeba tak wyliczyć, aby pod koniec dwutygodniowego okresu płukania, większość trichomów była już we właściwym kolorze. Taki sposób może być wykorzystywany także do wyczyszczenia gleby w sytuacji kiedy rośliny są wciąż w okresie wegetatywnym. A dotyczy to tego że co niektórzy hodowcy przekraczają dozwoloną dawkę nawozu do roztworu w początkowym okresie. W ten sposób oczyścimy nadmiar skumulowanych w nich minerałów. Płukanie konopi indyjskiej jest niesamowicie prostym procesem. Jeżeli jesteś pewny tego że prawidłowo podawałeś nawóz, najzwyczajniej lejesz czysta wodę bowiem taka woda jest wszystkim czego potrzebujesz. W chwili kiedy już przystępujesz do płukania najpierw upewnij się czy poziom PH jest bezpieczny dla twoich roślin. Pamiętaj, że odpowiednie PH jest w tej kwestii najważniejszą czynnością którą musisz zrobić. Kolejnym krokiem jest wlanie takiej ilości wody jaką tylko może w sobie utrzymać. Następnie, należy pozostawić ją na kilka minut po to, aby minerały w niej się rozpuściły, później stopniowo dolewaj wodę by wszystko wypłukać.
Jeśli masz posadzone konopie w pomieszczeniu jest pełna możliwość obserwacji wody na podstawku, kiedy wypłynie taka woda powinna wyglądać na brudną. Roślinę należy płukać tak długo jak będzie to możliwe, aż pojawi się czysta woda.

W zasadzie płukanie jest stosowne przez większość hodowców urażając go za niezbędny proces, lecz zdarza się też tak że niektórzy go pomijają i doprowadzają do tego że wyhodowana przez niego konopi jest bardzo gorzka i chemiczna w smaku oraz zapachu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl