W Jaki Sposób Możemy Naprawić Konopie Przez Spalenie Składnikami Odżywczymi część 1

Opublikowane przez Jan Mrozek w dniu

Niestety spalanie składników odżywczych jest najczęstszym problemem porządkujących hodowców marihuany i często niestety kończy się to kompletną klapą. Zwykle takie zjawisko występuje, gdy rośliny otrzymują zbyt dużo nawozu. Podczas, wzrostu miary nawozu u korzeni, końcówki wielopalczastych liści zaczną żółknąć lub brązowe. Wkrótce przypalone końcówki także zaczną wysychać i zwijać się do wewnątrz. Przy takim postępowaniu rośliny mogą wysychać, bądź ostateczności umrzeć.

Odnosząc się do tego, jak szkodliwe może być spalanie składników odżywczych, bardzo istotne jest, aby natychmiast zareagować i zacząć ratować rośliny. Tylko, żeby to uczynić należy najpierw zrozumieć, musisz zrozumieć, dlaczego i w jaki sposób dochodzi do spalania składników odżywczych w roślinach konopi, a także jak je zdiagnozować. W poniższym opisie postaramy się szczegółowo opisać co trzeba wiedzieć by naprawić spalanie składników odżywczych i jak mu zapobiegać.

Spalanie składników odżywczych

Fachowo nazywa się to oparzeniem odżywczym natomiast mówi się również nazywane oparzeniem nawozowym, oparzeniem korzenia lub po prostu oparzeniem orzecha. W każdym razie dzieje się tak w momencie, gdy rośliny marihuany są pożywiane za dużą ilością nawozu a zwłaszcza, gdy nawozy są na bazie chemicznej lub mineralnej.

W odróżnieniu do opcji organicznych, nawozy typu chemicznego i syntetycznego nie uwalniają składników odżywczych powoli z upływem czasu do gleby.Problem polega jednak na tym, że są łatwo dostępne i ułatwiają intensywne wchłanianie składników odżywczych w celu uzyskania szybko działających rezultatów. Dużym problemem jest właśnie to, że ułatwia roślinom pobieranie większej ilości składników odżywczych, niż tak naprawdę muszą mieć. Wobec tego, spalanie powstaje na własne życzenie gdyż pojawia się, kiedy sam przekarmisz lub podasz roślinom niezdrową dawkę składników odżywczych. Więc w momencie kiedy za duża ilość zgromadzonej nadwyżki nawozu gromadzi się w strefie korzeniowej, przepływ wody przez roślinę jest znacznie utrudniony. Pierwszą oznaką, która się pojawi to przypalone końcówki liści a także suche plamy lecz oznak może być znacznie więcej. Ponadto należy szybko reagować by ratować rośliny ponieważ mogą wyschnąć.

W sytuacji, gdy roślina stanęła już „na własnych nogach” nie ciesz się za szybko bo sądząc po tym co się wydarzyło konopie straci zdecydowanie zdecydowanie na jakości i na kiepskich zbiorach. Po pierwsze, utrata liści znacznie spowolni wzrost i zmniejszy ogólne plony. Co gorsza, nadmiar składników odżywczych pozostawionych w roślinie nada twoim pąkom nieprzyjemny, chemiczny smak. Oznacza niestety, że uprawa i zbieranie tych wymizerniałych roślin będzie po prostu stratą czasu.

Prawdopodobne przyczyny oparzeń

Uważa się, że przekarmienie jest winowajcą oparzeń orzechów, aczkolwiek w rzeczywistości niestety nie jest jedynym. Zatem w tym momencie podamy ewentualne przyczyny spalania składników odżywczych w roślinach marihuany. Nie umiejętne przygotowanie odżywki. Zbyt duże przesuszenie gleby, co powoduje wzrost stężenia istniejących składników pokarmowych. Nadmierne podlewanie, które blokuje korzeniom dostęp tlenu. Nadużywanie stymulatorów wzrostu lub przyspieszaczy kwitnienia.

Wymagania żywieniowe konopi indyjskiej

Nie jest żadną tajemnicą, że konopie potrzebują składników odżywczych w zasadzie jak każda inna roślina by zdrowo rosnąć a w rezultacie zakwitnąć. Ale dla jasności chodzi tu o to, że żadne składniki odżywcze nie wystarczą. Jest to delikatne działanie równoważące. Trzeba jednak pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej mieszanki makroelementów i mikroelementów na każdej fazie wzrostu.

W takim razie teraz wypiszemy czego potrzebują rośliny marihuany: wymagają azotu (N), fosforu (P) i potasu (K) są to trzy podstawowe makroelementów i to w dość pokaźnych ilościach. Proporcja i zapotrzebowanie na te składniki pokarmowe – inaczej zwane stosunkiem NPK , oznacza się je od aktualnego etapu wzrostu. Z reguły rośliny wegetacyjne mają większe zapotrzebowanie na azot i potas. Po przejściu do fazy kwitnienia możesz obniżyć ilość azotu i podnieść poziom fosforu, aby zachęcić do pączkowania.

Jednak poza tymi trzema głównymi pierwiastkami nie obejdzie bez makroelementów, takich jak wapń, magnez i siarka, lecz tu nie jest wymagane tak wysokie stężenie jak makroelementy.
To wszystko na początku może wydawać się skomplikowane, ale tak naprawdę ogarnięcie tego jest proste. Jeśli rośliny otrzymają zbyt dużo któregokolwiek z wymaganych składników odżywczych, mogą ulec spalenie.

Rozpoznanie spalania

Spalanie składników odżywczych na roślinie zobaczyć fizycznie możemy na wiele sposobów. Jak wspomnieliśmy wyżej, zwykle wpływa na czubki liści marihuany. Ze względu na zakłócony transport wody przez roślinę, końcówki zaczną żółknąć, brązowe lub brązowe. Na szczęście istnieją znacznie wcześniejsze oznaki oparzeń nawozowych, które nie ograniczają się tylko do liści.
Więcej informacji dotyczącej rozpinania znajdziesz w drugiej części artykułu tam opiszemy szczegółowo wczesne oznaki spalania z którymi oczywiście warto się zapoznać by uchronić nasze rośliny. Zapraszamy do czytania części drugiej.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl