Używanie Nasion Konopi 

Opublikowane przez Natalia Piecka w dniu

Jak używać nasion konopi, aby poprawić dietę i ogólny stan zdrowia?

Czy wiesz, że nasiona konopi mają wiele zalet odżywczych? Chociaż mogą nie wyglądać na takie, ponieważ są brązowe i małe, wielu uważa nasiona konopi za pożywienie, ponieważ zawierają one dużą ilość błonnika, białka, a także kwasów Omega-3 i innych zdrowych kwasów tłuszczowych.

Nasiona te pochodzą z konopi przemysłowych i mają wiele potencjalnych korzyści. Mogą być wartościowym dodatkiem do Twojej diety, o ile znasz najlepszy sposób włączenia ich do swojego planu żywieniowego.

Dlaczego nasiona konopi są tak pożywne?

Jeśli mamy odpowiedzieć na to, powinniśmy przyjrzeć się profilowi ​​żywieniowemu podanemu przez Departament Rolnictwa USA. Oto szczegóły tego raportu:

Białko – 13,26 gram
Tłuszcz całkowity – 20,48 gram
Nasycone kwasy tłuszczowe – 1,93 gram
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone – 2,268 gram
Wielonienasycone kwasy tłuszczowe – 16,002 gram
Węglowodany – 3,64 grama

Nasiona konopi zawierają również witaminy i minerały, w tym wapń, cynk, magnez, witaminę C, witaminę E i inne. Powyższe dane dotyczą zalecanej dziennej dawki 42 gramów nasion konopi. Co więcej, wspaniałe jest to, że uzyskasz wszystkie te składniki odżywcze, spożywając tylko 232 kalorie.

Jak używać nasion konopi w swojej diecie?

Jeśli chcesz czerpać maksymalne korzyści z konopi, ważne są dwie rzeczy. Po pierwsze, musisz wybrać automatycznie kwitnące nasiona najwyższej jakości, a po drugie, musisz znaleźć najbardziej odpowiedni sposób na wdrożenie ich w swój plan żywieniowy.

Kupując nasiona, możesz wybierać między nasionami mielonymi i łuskanymi. Najpopularniejszym sposobem stosowania tej rośliny jest spożywanie jej ekstraktu. Jeśli kupujesz całe nasiona, możesz użyć robota kuchennego lub moździerza i tłuczka, aby usunąć zewnętrzne łuski. Proces nie powinien być skomplikowany i powinieneś szybko się z nim uporać. Całe nasiona mogą promować trawienie i pomóc w utracie wagi lub ogólnym planie żywieniowym.

Jeśli chodzi o dodawanie nasion konopi do posiłków, oto kilka rzeczy, których możesz spróbować:

• Zjedz jogurt lub płatki zbożowe z nasionami na wierzchu.
• Eksperymentuj z różnymi wypiekami. Posyp je na wierzchu tego, co pieczesz i upewnij się, że dodałeś również inne zdrowe nasiona (słonecznik, migdały itp.).
• Przygotuj ulubioną sałatkę i posyp nasionami konopi. Upewnij się, że sałatka jest zdrowa i zgodna z planem diety.
• Użyj nasion do przygotowania domowego mleka konopnego.
• Zrób koktajl na śniadanie i dodaj do niego nasiona. Może to być doskonały sposób na rozpoczęcie dnia.

Oprócz nasion konopi możesz również rozważyć eksperymentowanie z różnymi odmianami konopi. Po znalezieniu swojego ulubionego możesz doświadczyć wielu korzyści zdrowotnych, w tym złagodzenia bólu i dyskomfortu oraz odprężenia.

Nasiona Konopi – Korzyści Odżywcze

Najlepszym sposobem na wyjaśnienie wszystkich pozytywnych skutków nasion konopi jest analiza składników odżywczych jeden po drugim i właśnie to zrobimy w tej sekcji.

Białko
Pojedyncza łyżka nasion konopi zawiera ponad trzy gramy białka. Najważniejsze jest jednak to, że białka nasion konopi zabezpieczają wszystkie niezbędne aminokwasy (dziewięć z nich). Jedynym sposobem na indukcję tych aminokwasów jest dieta, ponieważ organizm ludzki nie jest w stanie ich wyprodukować w sposób naturalny.

Dodatkowo, nie można znaleźć wielu produktów, które są źródłem wszystkich aminokwasów, dlatego mogą odgrywać integralną rolę w każdej diecie, zwłaszcza jeśli trzymasz się planu żywieniowego wegańskiego lub wegetariańskiego.

Tłuszcze nienasycone
Prawdopodobnie słyszałeś o wielu zaletach kwasów tłuszczowych Omega-3. Nasiona konopi zawierają ich dużą ilość, w tym kwas alfa-linolowy. Kwasy te są uważane za niezbędne, ponieważ organizm ludzki nie może ich wytwarzać, dlatego musimy polegać na naszej diecie, aby zapewnić ich optymalne spożycie.

Nasiona konopi są również pomocne, ponieważ zawierają dużą ilość zdrowych kwasów tłuszczowych, ale są wolne od tłuszczów trans i mają niewielką ilość tłuszczów nasyconych, które są uważane za niezdrowe.

Błonnik
Błonnik jest powodem, dla którego powinieneś rozważyć również spożywanie całych nasion konopi. Zewnętrzna powłoka jest najbogatsza w błonnik, a te składniki odżywcze mogą wspomagać ogólne trawienie. W rezultacie mogą pomóc w programie odchudzania i pomóc w osiągnięciu kontroli porcji poprzez tłumienie apetytu.

Korzyści zdrowotne z nasion konopi

Oto krótki przegląd korzyści zdrowotnych, których można oczekiwać od nasion konopi:

• Działanie neuroprotekcyjne – nasiona konopi mają istotne właściwości antyoksydacyjne. W ten sposób mogą pomóc w ochronie komórek nerwowych przed stresem oksydacyjnym i pogorszeniem.
• Nasiona te mogą pomóc w radzeniu sobie z objawami choroby Alzheimera, Parkinsona, stwardnienia rozsianego i innych schorzeń neurologicznych.
• Zwalczanie stanów zapalnych – oprócz antyoksydantów nasiona konopi mają również właściwości przeciwzapalne. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki zdrowym kwasom tłuszczowym, które mogą pomóc w walce z każdym stanem zapalnym, niezależnie od jego przyczyny.
• Promowanie zdrowie serca – po raz kolejny to kwasy tłuszczowe, którym możemy podziękować za korzyści. Nasiona konopi mogą zmniejszać ryzyko chorób serca, arytmii i innych schorzeń związanych ze zdrowiem serca. Mogą również pomóc w optymalizacji ciśnienia krwi.
• Wspomagają trawienie – nasiona konopi wspierają układ trawienny i promują optymalne trawienie. Może to pomóc w przypadku wszelkich zaburzeń, takich jak biegunka, a także może pomóc w osiągnięciu i zarządzaniu optymalną wagą.
• Ulga w bólu – jeśli masz zapalenie stawów lub borykasz się z bólem spowodowanym kontuzją, nasiona konopi mogą pomóc. Dzięki kannabinoidom zawartym w nasionach możesz odczuwać ulgę, nawet jeśli ból jest przewlekły.

Podsumowanie

Nasiona konopi są zaskakująco bogate w różnego rodzaju składniki odżywcze, w tym białko, błonnik, witaminy i minerały. To sprawia, że ​​są świetnym dodatkiem do każdej diety. Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest utrata wagi, czy też chcesz, aby Twój plan żywieniowy był zdrowszy, możesz rozważyć dodanie tych nasion do posiłków. Nie zapominaj, że kluczem jest zawsze równowaga, więc upewnij się, że Twoja dieta jest zbilansowana i zawiera szeroką gamę przydatnych składników odżywczych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl