Sposoby na Prawidłowe Przesadzenie Konopi

Opublikowane przez Jan Grodzki w dniu

W momencie, kiedy podejmujemy decyzję o przesadzenie rośliny marihuany z doniczki do ziemi nie zawsze zdajemy sobie sprawę, iż nie jest to proste zadanie, a zwłaszcza jeśli jesteśmy porządkującymi rolnikami. Bywają takie sytuacje że roślina źle może zareagować na zamianę środowiska i umrze śmiercią naturalną. Często takie osoby zadają sobie pytanie jak przesadzać konopie? Postaramy się przedstawić kilka ważnych kwest prawidłowego przesadzania krzaków a także kiedy taki zabieg należało by przeprowadzić…

W przypadku, gdy masz już kilka nasion konopi lidyjskiej i kiedy doczekasz już małych roślinek w doniczkach, należy w przeciągu paru dni przesadzić je do większych skrzyń. Jeśli uprawiasz konopie w doniczkach, wspierasz jego krótszy, ale zarazem gęściejszy wzrost korzeni, dlatego też roślina jest zdrowsza i mocniejsza przez co jest piękna. Warto o tym pomyśleć ponieważ w doniczkach korzenie mogą w ten sposób się równomiernie rozgałęzić, dzięki czemu wszystkie osie rosną jednocześnie nie męcząc się I nie powodując przyczyny częstej czyli zepsucia. Aby wspomóc ten proces, niezbędnym jest więc przesadzenie rośliny do większej skrzyni.

Dlatego też czego ostatecznie dochodzi do procesu korzenienia, które rosną aż po brzegi donicy. Jeżeli w tym stanie pozostawimy ją w doniczce po tym, tak duża niestety, ale będzie to powodowało jej spowolnienie wzrostu. W przypadku gdy nasza roślina osiągnęła tą odpowiednią fazę albo za niedługo ją osiągnie to będzie oznaczało, że musimy ją przesadzić ją do ziemi.

Kiedy uznasz za słuszne, aby przesadzać konopie, to musisz przemyśleć sprawę czy, aby na pewno jest to konieczne. Powiedzmy, że kiełkujesz swoje nasiona w niedużych formach do kiełkowania nasion czy małych doniczkach, to tak czy inaczej będzie nas czekać przesadzanie konopi. Jeśli jednak posiadasz możliwość wsadzenia roślinek od razu do skrzynek docelowych, to nie będziesz musiał przejmować się przesadzaniem a zarazem możesz uniknąć potencjalnego uszkodzenia korzeni po którym może zostać wstrzymany wzrost. Jednak prawidłowe przesadzanie konopi nie jest taki trudne, trzeba wykazać się jedynie wyczuciem.

Bardzo często zdarza się, że przesadzanie konopi będzie konieczne. Jeśli kiełkujesz w dużej ilości roślin na własny użytek w domu kolejnym krokiem będziesz przewoził je na spota to ewidentnie wiadomo, że nie posadzisz roślin w dużych skrzyniach, tylko możesz wykorzystać z pewnością jakieś małej wielkości pojemniki czy tace do wysiewu.

Głównym czekającym na nas niebezpieczeństwem przy przesadzaniu marihuany jest to, że roślina może doznać szoku pod wpływem dużego stresu. Może dojść do tego że nie będzie w stanie się zregenerować. Powodów może być wiele np. jeśli zbyt gwałtownie będziesz się z nią obchodzić możesz złamać jej trzon, lub w najgorszym wypadku można uszkodzić w jakiś sposób korzenie. Pod tym względem należy być bardzo ostrożnym.

Poza tym, jeśli przesadzasz roślinę do większej donicy bądź bezpośrednio do ziemi pod gołym niebem, to nowa ziemia powinna być podobna do tej, w której roślina rosła dotychczas. W tym wypadku gwałtowna zmiana otoczenia dla rośliny także jest stresem i może jej w dużej mierze zaszkodzić. Warunki otoczenia znajdujące się wcześniej muszą być w jak najbardziej minimalny sposób zmienione.

Nie zależnie od tego że rośliny marihuany uznaje się na ogół silne i odporne, mogą okazać się też bardzo delikatne i wrażliwe, a tym bardziej jeśli są jeszcze młode i małe. Powinniśmy się z nimi obchodzić bardzo ostrożnie, ponieważ w tym czasie są one bardzo wrażliwe na wszelkie zmiany. Dotychczas w większości przypadków zwykłe przesadzenie nie powinno doprowadzić do żadnego szoku, z wyjątkiem przesadzania Sativy w tym przypadku musimy postępować bardzo ostrożnie.

Jak zrobić to dobrze? Pewne grono zwolenników zaleca, żeby przed jej przesadzeniem nieco ją zasuszyć, czyli przez parę dni jej nie podlewać. Aby w rezultacie było je łatwiej wyciągnąć z doniczki, bo sucha ziemia się kurczy. Z drugiej strony istnieje ryzyko, że przesadzimy z tym suszeniem i roślina za bardzo się wysuszy, a to może być bardzo szkodliwe. Jeśli zdecydujesz się na taki krok to nie podlewaj rośliny przez nie więcej niż 24 godziny. Z kolei inni uważają za lepszy sposób, aby przed przesadzeniem podlać całą powierzchnię ziemi tak żeby była mokra co pozwoli na trzymanie się ziemi w całości. Aby sobie pomóc możemy wykonać pomocniczy manewr w postaci delikatnego obstukania doniczki czy podginania boków w celu odklejenia ziemi od doniczki.

Jeżeli z kolei trzymasz rośliny w domu to można ograniczyć im intensywność światła, dzięki czemu nowe otoczenie na dworze stworzyłeś mu po przesadzeniu nie będzie zbyt stresujące. Lecz tu powinniśmy jednak być bardzo uważny i przywróć jej pierwotną intensywność w momencie, gdy upewnisz się, że zaakceptowała nowe środowisko. Jeśli chcesz i uznasz za słuszne to też przed przesadzeniem możesz wesprzeć swoją roślinę odżywką, w dawce dwie trzecie niż dotychczas to czyniłeś. W zasadzie głównie chodzi tutaj o to, by zminimalizować stres przy przesadzeniu naszych ulubieńców.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl