Sposoby Korzystania z Konopi i Naświetlenie Jej Dawkowania

Opublikowane przez Jan Mrozek w dniu

Większość z Nas zadaje sobie pytanie: Czy lekarze powinni wspierać medyczne zastosowanie marihuany? I jak się okazuje wielu badaczy odpowiada że „tak” oczywiście, kiedy wszystko inne zawodzi. Według przeglądu tysięcy badań nad marihuaną, ujawniono sugestie, że marihuana ma potencjalne korzyści terapeutyczne. Lecz, jak mówią byłoby jednak zaniedbaniem z naszej strony ignorowanie możliwych skutków ubocznych nadmiernej konsumpcji konopi.

Przyjmijmy taką wersję, że siadasz w fotelu po całym dniu męczącej pracy i próbujesz się zrelaksować. Jak sądzę nie myślisz w takim momencie ile ma THC twój joint tym bardziej biorąc pod uwagę, że trudno nam ja określić. Mało kto, praktykuje stawia pączek na wadze przed jego paleniem. Najlepsze, co możesz zrobić, to określić zawartość THC w odmianie konopi. Pozwala to przynajmniej obliczyć, co jest w gramach.

Z uwagi na problem, poniższy artykuł ma za zadanie po krotko naświetlić przeliczanie gramów używanej konopi by uniknąć ewentualnych skutków ubocznych czy ewentualnego przedawkowania.

Susz Konopi

Zatem załóżmy, że kupujesz odmianę, która zawiera 18% THC. Migiem zauważysz, że gram zawiera 1000 mg x 0,18 lub 180 mg THC. Jeżeli masz możliwość bycia w miejscu, takim jak licencjonowana apteka, masz możliwość zakupienia szczepu o wiadomej sile wystarczy zapytać a sprzedawca udzieli informacji. W przypadku, kiedy używasz 0,25 grama znaczy, że spożywasz 180 x 0,25 lub 45 mg THC. Jednak biodostępność suszonych konopi wynosi 27%, zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez rząd kanadyjski. W tym przypadku do krwioobiegu dostaje się 45 x 0,27 lub 12,15 mg THC. Czyli taka dawka jest w stanie zapewnić odurzające efekty z tym że spokojnie do opanowania w przypadku większości użytkowników.

Dobrze wiedzieć co mówią kanadyjscy naukowcy, a mianowicie palenie marihuany może mieć wpływ w ciągu 10 minut. Z kolei efekty jej mogą trwać nawet do sześciu godzin.

Waloryzowanie

Na rynku dostępne są waporyzatory, które działają z suszonymi kwiatami konopi, specjalnymi preparatami do e-papierosów i koncentratami o wysokiej zawartości THC. Jeśli kupujesz konkretny płyn do waporyzowania, upewnij się, że robisz to od licencjonowanego sprzedawcy. Takie produkty powinny jasno określać, ile zawierają THC.

Na przykład wkład 1 ml może powiedzieć, że zawiera 90% THC. W tym przypadku oferuje do 900 mg THC. Dlatego potrzebujesz tylko 0,01 ml płynu, aby uzyskać 9 mg THC. Biodostępność waporyzowanego THC wynosi od 36% do 61% w zależności od badania, które czytasz.

Na samym końcu oznacza to, że spożycie 0,01 ml naszego soku e-papierosowego z 90% THC daje nam 9 x 0,61 = 5,49 mg THC wchłoniętego do krwiobiegu. Nowicjusze przekonają się, że to więcej niż wystarczająco, aby odczuć efekt. Doświadczeni użytkownicy mogą spożywać 0,05 ml, co zapewnia, że 27,45 mg THC trafia do krwiobiegu. Po raz kolejny efekty odczujesz szybko, prawdopodobnie w ciągu 10-30 minut. Mogły wytrzymać nawet sześć godzin.

Z kolei, spożywanie doustne THC określa się za najniższy wskaźnik biodostępności. Szacunki są bardzo zróżnicowane, ale produkty takie jak kapsułki i oleje THC prawdopodobnie mają maksymalny współczynnik wchłaniania wynoszący 20%. Specjaliści zalecają początkową dawkę od 10 mg THC podczas korzystania z żywności. Zakładając, że biodostępność wynosi 20%, oznacza to, że 2 mg THC dostaje się do krwioobiegu. Tymczasem należy wziąć pod uwagę to że artykuły spożywcze wpływają na organizm inaczej niż inne formy konsumpcji konopi. Konsumenci zwracają uwagę na to, że ta forma spożywania ma silniejszy efekt.

Niestety o wiele trudniej jest ustalić wskaźnik biodostępności preparatów miejscowych, ponieważ nie jest to szeroko badany obszar. Zastosowanie miejscowe jest w ostatnim czasie pożądana metoda a zwłaszcza dla osób ceniących sobie braku działania odurzającego. I co ważniejsze nie musisz używasz dużej ilości by ci pomogło. Pamięta, żeby wystąpił u ciebie haj musi przejść przez barierę krew-mózg i przedostać się do krwiobiegu. Jednak kannabinoidy są hydrofobowe, co oznacza, że odpychają wodę. Dlatego THC stara się przeniknąć do warstwy wodnej skóry.

Niezwykle fajne okazały się być plastry transdermalne z THC, które mają za zadanie uwalniać kannabinoid do organizmu przez co dostaje się on do krwiobiegu. Po zastosowaniu takiej alternaty mało prawdopodobne jest, abyś doświadczył odurzenia, gdyż organizm bardzo wolno wchłania THC.

Podsumowanie

Pamiętaj, aby wziąć sobie do serca powyższe wskazówki, z zwłaszcza określenia choć w małym stopniu, ile THC jest nam potrzebne. Zalecamy jednak na początek zacząć od minimalnej dawki by doświadczyć wolnego przejścia w stan odurzenia. Stosując się do wszystkich wytycznych z pewnością nie doznasz czegoś w stylu przedawkowania i skutków ubocznych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl