Sposób w Który Marihuana Uzyskuje Kolor

Opublikowane przez Jan Mrozek w dniu

Najważniejsze co odgrywa rolę wybarwieniu rośliny to zarówno środowisko, jak i genetyka. Ale co dokładnie powoduje, że każda odmiana wygląda tak, różnie? Co nadaje niektórym odmianą nadzwyczajny kolor ciemnofioletowy z jaskrawymi pomarańczowymi włoskami przecinającymi ją jak smugi ognia? Zbadajmy kolor marihuany i zbadajmy, jakie czynniki wpływają na jej ubarw

Spróbujmy wyjaśnić dość jasno jak genetyka wpływa na kolor konopi? Wobec tego do rzeczy, aby rośliny mogły objawiać żywe, inne niż zielone barwy, potrzebują do tego elementów genetycznych. Te bloki budulcowe nazywane są antocyjanami, które są rodziną flawonoidów zapewniających purpurowe, czerwone lub niebieskie pigmenty. Co ciekawe znaleźć możemy je również w jagodach, bakłażanach, czerwonej kapuście, fiołkach i innych roślinach o intensywnych kolorach. Jest grupa odmian konopi która zawierają w naturalny sposób wyższy poziom antocyjanów w odróżnieniu do innych. Zauważalne jest gołym okiem, że niektóre z twoich ulubionych szczepów mają tendencję do wyrażania w kółko tych samych kolorów? Na przykład Purple Queen zawsze nosi w sobie wielość głębokich fioletów przechodzących w pastelowe lawendy. To progresywne zabarwienie wskazuje na predyspozycje szczepu do wysokiego poziomu antocyjanów, uznawana za nie tuzinkową jakość, dlatego też hodowcy marihuany próbują je wybierać i wymuszać, choćby po to, abyśmy byli konsumentami cudownych kolorów. Fakt jest taki, że lista jest bardzo długa takich odmian.

Czy i które odmiany marihuany stają się fioletowe, niebieskie lub czerwone?

Wiele szczepów ma genetyczne predyspozycje do wysokiego poziomu antocyjanów i często można je znaleźć pod pseudonimami zaczynającymi się od kolorów takich jak fioletowy, czerwony, niebieski lub różowy. Nie, nie oznacza to, że te odmiany zawsze będą prezentować fantazyjne barwy, ale mają większy potencjał, by to robić, jeśli warunki są odpowiednie. Rośliny o niskiej zawartości antocyjanów mogą wytwarzać różne kolory w ostatnich tygodniach kwitnienia ze względu na inną rodzinę cząsteczek zwanych karotenoidami. Są one odpowiedzialne za ziemisty złoty i żółty odcień pąków, które mogą przybrać przed zbiorem, gdy chlorofil przestaje działać.

W jaki sposób konopi zmienia się z zielonego na fioletowy? Już będąc młodym człowiekiem powinieneś pamiętać z lekcji biologi elementarnej, czym jest chlorofil? Chlorofil jest tym, co nadaje roślinom zielony kolor i jest niezwykle ważny w procesie fotosyntezy, w którym rośliny pobierają energię ze światła słonecznego. Gdy rośliny konopi dojrzewają, wytwarzają mniej dominującego pigmentu chlorofilu i zaczynamy widzieć, że te antocyjany pojawiają się w pokazie fioletów, czerwieni i błękitów. Jeśli interesuje cię proces całej tej przemiany powinieneś wiedzieć że istnieją szczególne warunki środowiskowe, które powodują zatrzymanie produkcji chlorofilu.
J

akie inne czynniki środowiskowe wpływają na kolor marihuany? Chociaż nie wszystkie odmiany konopi indyjskich będą wyrażać fioletowe, niebieskie lub czerwone odcienie w ciągu swojego życia, osoby wyposażone w odpowiednią genetykę mogą to zrobić w określonych warunkach środowiskowych. Naukowcy zauważyli, że powodem, dla którego konopie indyjskie produkują flawonoidy i antocyjany, jest ochrona.

W jednym z przeprowadzonych badań opisano to tak „Akumulacja flawonoidów [jest] zaangażowana w wiele aspektów wzrostu roślin” – oraz „w tym odporność na patogeny, produkcję pigmentów i ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym, które przyczynia się do wzrostu pyłku i rozwoju osłonki nasion”.

Wszelkie informacje dotyczące na temat produkcji antocyjanów w konopiach są ograniczone. To, co wiemy, pochodzi w dużej mierze z doświadczenia w uprawie konopi indyjskich i badań mierzących wzorce produkcji antocyjanów w innych roślinach.

Głównym czynnikiem jest tu temperatura. Fioletowe, czerwone i niebieskie odcienie mogą pojawiać się w odpowiedzi na spadki temperatury, ponieważ produkcja chlorofilu zostaje naturalnie wstrzymana jesienią, gdy dni stają się chłodniejsze. Badania innych owoców i kwiatów wykazały, że wyższe temperatury niszczą produkcję antocyjanów. To samo badanie wykazało również, że wyższe poziomy pH prowadzą do zniszczenia pigmentów antocyjanów, co oznacza, że mają one tendencję do rozwoju w bardziej kwaśnym środowisku.

Poziom pH określa, jaki pigment przyjmuje roślina:

Natura jest nieskończenie przewrotna, więc środowiska kwaśne mają tendencję do wywoływania czerwonego i różowego zabarwienia, Fioletowe zabarwienie występuje w środowiskach o neutralnym pH, Niebieskie stają się obecne przy wyższych poziomach pH, Żółty rozwija się w warunkach alkalicznych

Czy fioletowe odmiany wyróżniają się mocą? Jak już wiemy przyciągają na pewno wzrok, ale fioletowe szczepy niekoniecznie są silniejsze niż ich zielone członkowie rodziny. Konopie o fioletowych kwiatach wystawiona na działanie niskich temperatur może w rzeczywistości produkować mniej THC, więc warto wspominać trafne słowa Roberta Clarke w The Cannabible, że „wiele cech okazuje się pożądanych tylko w niektórych odmianach w określonych warunkach”.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl