Produkcja Nasion Marihuany Czy Tylko Mocny Plon

Opublikowane przez Jan Grodzki w dniu

Kiedy grower uprawia konopie, musi wiedzieć, po co to robi. Jeżeli chce mieć słabej jakości kwiaty, ale zależy mu na własnych nasionach, zostawia najmocniejszego i najlepiej wyglądającego osobnika męskiego, by zapylił jego żeńskie rośliny. A jak wybrać najlepsze osobniki męskie dowiesz się z artykułu: Jak Znaleźć Najlepsze Męskie Rośliny do Hodowli?


Zestawienie męskie i żeńskie kwiaty konopi indyjskich.

Jeżeli hodowcy zależy, by mieć jak najlepsze kwiaty, jak największe zbiory i nie chce marnować czasu na wybieranie nasion z kwiatów konopi, to będzie uprawiał marihuanę tylko pod najlepsze kwiatostany (topy). Jest to uprawa polegająca na eliminacji osobników męskich i uprawie tylko roślin żeńskich. Wtedy hodowca będzie miał marihuanę najlepszej jakości. Uprawa taka może jednak mieć miejsce tylko po otrzymaniu odpowiednich zezwoleń, w celach naukowych, bądź w krajach, gdzie jest to legalne.

W okresie przed kwitnienia pojawiają się pierwsze oznaki płci. U żeńskich roślin będą to białe języki z kwiatostanów. Męskie natomiast tworzą małe jajeczka, które później dorastają i otwierają się, wypuszczając pyłek, który może przebyć z wiatrem nawet kilkaset kilometrów.

Żeńskie kwiatostany produkują trichomy z żywicą, które służą wyłapywaniu pyłku roślin męskich. Kiedy dostają ten pyłek, przestają produkować większe ilości żywicy, a swoją energię poświęcają produkcji nasion marihuany. Jeżeli jednak pyłek nie dostanie się do kwiatów i nie zapyli roślin żeńskich, to będą one produkowały coraz więcej kwiatów, coraz więcej żywicy i będą cały czas nabierały mocy, by ten pyłek złapać. Na tym polega potęga upraw konopi.

Rośliny męskie wycina się w momencie, kiedy grower dokładnie rozpozna płeć. Nie spieszy się z tym, bo może powycinać nie te rośliny, co trzeba. Nie ociąga się jednak za bardzo, bo męskie jajeczka dojrzewają bardzo szybko i hodowca może przeoczyć zapylenie.

Inną metodą na uprawę samych żeńskich roślin jest zakup nasion feminizowanych, z których do 99% wyrastających roślin to osobniki żeńskie. Są one nieco droższe od pozostałych nasion, ale za to hodowca ma pewność, że urosną mu tylko i wyłącznie rośliny żeńskie.

Metody wczesnego rozpoznawania płci

Moment, od którego możliwe jest rozpoznanie płci roślin, zależy od odmiany. Jedne mogą pokazywać preflowery po 40 dniach, inne po 120 dniach wzrostu wegetatywnego. Preflowery to małe zalążki kwiatów ujawniające, czy dana roślina jest żeńska, czy męska. Różnią się od siebie znacznie.

Zaobserwowanie różnic we wstępnym stadium jest trudne dla osób niebędących ekspertami. Rośliny męskie mają tendencje do wyrastania w górę, podczas gdy kobiety rozkrzewiają się raczej wszerz.


Zestawienie męska i żeńska roślina konopi, wczesne stadium.

Wcześnie kwitnące odmiany mogą pokazywać preflowery już w połowie lipca, natomiast późne szczepy typu Sativa nawet po 4 miesiącach nie zdradzą swej płci.

Zwykle szybciej da się rozpoznać płeć u roślin męskich, co jest dla rolnika wyjątkowo korzystne, jeżeli zależy mu na uprawie samych żeńskich roślin.

Przez pierwsze miesiące wzrostu wegetatywnego liście rosną po dwa naprzeciw siebie na każdym piętrze rośliny. Podczas fazy przed kwitnieniem i kwitnienia roślina wytwarza po jednym liściu z dwoma preflowerami.

Jak było wspomniane wcześniej, żeńskie osobniki będą wystawiały świadczące o płci białe języki z kwiatostanów. Męskie natomiast tworzą małe jajeczka, które później dorastają i otwierają się, wypuszczając pyłek. Tak wygląda to na zdjęciach:


Kwiat konopi żeńskiej, zestawienie początek oraz koniec kwitnienia.


Dojrzały kwiat (top) konopi, jeśli pod lupą widzimy takie włoski (80% na roślinie), to należy zebrać zbiory.


Wczesne kwiaty (jajka) męskiej rośliny konopi, jest to ostatni czas żeby ją ściąć, zanim zapyli żeńskie rośliny.


Dojrzałe kwiaty (jajka) męskiej rośliny konopi, które rozpylają już pyłek w celu zapylenia żeńskich roślin.


Kwiat (top) rośliny żeńskiej konopi zapylonej, która ma już w sobie nasiona marihuany.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl