Poszerzamy Wiedzę o Odmianie Konopi Blueberry

Opublikowane przez Jan Grodzki w dniu

Odmiana Blueberry została zauważona a tym samym zyskała status legendy w 2000 roku, zajmując 1 miejsce na High Time Cannabis Cup, gdzie została nazwana Najlepszą Indicą. W w rok później także była nagrodzona na konkursie, zajmując 3 miejsce na High Time Cannabis Cup 2001. W jej wyjątkowości podkreśla się szczególnie połączenie… jej szczep powstał dzięki skrzyżowaniu trzech macierzystych odmian (Afgańskiej Indica, Landrace Highland Thai oraz Tajskiej Purple). Przy czym należałoby podkreślić, iż nigdy wcześniej nie łączono ze sobą takiej genetyki.

Historia Blueberry rozpoczęła się jak wiadomo, niegdyś w Stanach na terenach Kalifornii w latach 70-tych przez nie jakiego DJ Shorta. Zainteresowany szczególnie szczepami pochodzącymi z Meksyku oraz z Tajlandii, nieznany wcześniej nikomu hodowca dostał pseudonim “Willy Wonka of Pot”. Mówi się, że pracowano nad nią przez kolejne 10 lat selektywnej hodowli, a co więcej nikt wcześniej nie zdecydował się na krzyżowanie ze sobą tych trzech odmian, co w rezultacie czyni ją tak wysokiej klasy rośliną. Po czym odmiana Blueberry została przekazana do banku nasion aby można było ją udoskonalać. Blueberry stało się podstawą a także bazą wszystkich odmian “Blue” co na pewno wpłynęło na to że uzyskało ogromną popularność u hodowców na całym świecie, oczywiście dzięki obfitym plonom. Do dzisiaj ta odmiana jest bardzo ważna, ponieważ na jej bazie powstało wiele nowych hybryd. To tylko nas potwierdza w przekonaniu jak rewolucyjne i przełomowe było wyhodowanie tej odmiany. Przekonuje nas o swej wyjątkowości tym, że ma zwiększony poziom THC 18%- 24% , CBD ok. 0.10% oraz CBN (około 0,2%). Zwolennicy tej odmiany marihuany cenią sobie ją właśnie przez wysoki poziom THC bo mogą osiągnąć mocny haj.

W odmianie Blueberry znacznie przeważa Indica ( 80% ) a mniejsza część to Sativa 20%, jej fantastyczne a zarazem unikatowe barwy ze skłonnością do jej zmiany na fioletowo-purpurową barwę topów wpadającą w czerwień lub niebieską przy niższych temperaturach. Dojrzałe pąki natomiast maja barwę lawendy łączącej w sobie odcienie fioletu i jasnego niebieskiego. Ciekawostką jest że fioletowy kolor spowodowany jest wysokim stężeniem pigmentu zwanego antocyjanem. Co więcej… jej przewspaniały z zarazem mocno urzekający słodki smak świeżych jagód, owocowy aromat o działaniu relaksującym przeniesie cię w fantastyczny stan długotrwałej eufori, nie powodując że się stracisz. Kwiaty tej rośliny są małe zbite w grupach po czym z czasem przestrzenie pomiędzy gałązkami wydłużają się w okresie kwitnienia.

Krzewy odmiany Blueberry mogą osiągnąć od 100-130 cm wysokości, oczywiście mimo wszystko można ją uprawiać na zewnątrz lecz w tej sytuacji zbiorów możemy się spodziewać w połowie października. Roślina tej odmiany wymaga 8-10 tygodni kwitnienia w warunkach indoor, choć odmiana ta nadaje się także do uprawy na zewnątrz. Charakteryzuje się średnią wysokością. Uprawiana we wnętrzu wynosi około 130 cm, natomiast na zewnątrz nawet do 200 cm. Natomiast jest szansa na skrócenie czasu kwitnienia, ale to jest już w kwestii zdolności oraz doświadczenie hodowcy. Warto wspomnieć że jest bardzo wrażliwa na duże dawki nawozu, a więc dobrze należy przemyśleć odżywianie naszej rośliny.

Należy się spodziewać, że topy mogą być dość mocno lepkie, co pokruszenie suszu bez użycia odpowiedniego młynka może okazać się mało przyjemne a tym samym skuteczne.

A więc przejdźmy do zastosowania tej odmiany w medycynie a oczywiście jest o czym pisać ponieważ, Blueberry posiada podwyższany poziom THC wynikające głównie z obecności mircenu, co wpływa nie tylko na nasz umysł, powoduje także wysokie rozluźnienie mięśni co korzystnie wpływa głównie w rozmaitych stanach lękowych i depresyjnych. Przez swoje walory znacznie może nam ułatwić kontakt z innymi osobnikami. Owa odmiana może być stosowana medycznie w walce z chorobami cywilizacyjnymi takimi jak stres, niepokój, chroniczny ból, brak apetytu i bezsenność. Efekty jakie najczęściej możemy doświadczyć są bardzo mocno odczuwalne czyli relaks, euforia, senność oraz nieograniczone uczucie szczęścia.


1 komentarz

Sprawdzony · 14 grudnia 2020 o 16:07

Jeśli interesuje Cię zakup chyba najlepszej genetycznie odmiany Blueberry to kup z Dutch Passion.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl