Pierwsze Kroki Przy Uprawie Konopi, Marihuany

Opublikowane przez Jan Grodzki w dniu

Jeśli podjąłeś decyzję o uprawianiu własnych konopi. Świetnie. Niedługo staniesz się częścią szybko rosnącej kultury. Geniusz domowej marihuany obejmuje już cały świat. Sadzonki marihuany a mianowicie młode roślinki, które wykiełkowały a w późniejszym etapie rozpoczynają swoje pierwsze dni życia jako konopie.

Pierwszym a zarazem najważniejszym wstępem przygody z rośliną to początkujący okres o który w szczególności trzeba zadbać. Wszystko zależy od tego jak zadbasz w tym czasie o sadzonki będzie miało ogromny wpływ na całe życie konopi a tym samym końcowe zbiory. Uprawienia własnych konopi to zabawny i zarazem dość niedrogi sposób na zapewnienie sobie wysokiej jakości zbiorów. Przez to, że rośliny są wytrzymałe, mogą rosnąć w różnych klimatach, szklarniach czy też pod dachem przez cały rok. Swoją przygodę z uprawieniem konopi najlepiej zacząć od podstaw. Należy podejmować przemyślane decyzje wcześnie pozwoli Ci zmaksymalizować plony później. Kilka kroków przyda Ci aby solidnie poznać podstawy, po to aby na nich budować swoją ekspercką wiedzę.

A wiec, kiedy nasze sadzonki marihuany zaczynają się przebijać przez ziemię możesz zobaczyć młodziutką konopie z dwoma listkami. I od tych właśnie dwóch listków które zobaczysz zależ przyszłe życie sadzonki, ponieważ za pomocą liści konopie pobierają całą energie słoneczną czyli tak ważne dla nich światło.

W tym okresie należy utrzymać do zdrowego rozwoju w fazie wegetatywnej, czyli wzrostu konopie potrzebują ponad 18 godzin światła na dwudziestoczterogodzinny cykl. Nie może być jednak mocna lampa HPS 400W bez chłodzenia najlepiej podwieszona 20 cm od naszych sadzonek. W uprawie indoor kontrolujesz to Ty, przy pomocy timerów. Kiełkowanie outdoor powinno być opóźnione do momentu, kiedy rośliny będą miały zapewnione ponad dwanaście godzin światła i osiem godzin bezpośredniego nasłonecznienia. Ważne jest to że jeżeli światła będzie zbyt mało młode sadzonki będą się wyciągać to niestety będzie nie korzystne dla naszych roślin. A tego byśmy nie chcieli.

Kolejną istotną informacją to, że konopie to bardzo wytrzymałe rośliny i mogą przetrzymać zimno i gorąc. I dlatego warto zaopatrzyć się w termometr z sondą na kablu dzięki temu będziemy mogli kontrolować temperaturę naszym sadzonek. Konopie mogą zamarznąć albo ugotować się nie odwracalnie. Co w konsekwencji mogą przestać rosnąć lub wpaść w zastój. Jeśli temperatura będzie zbyt wysoka lub niska przez dłuższy okres czasu mogą przejść w tryb przetrwania. Optymalna temperatura to 27 stopni C to idealna temperatura dla konopi. Łatwo ją osiągnąć w uprawie przy pomocy wentylatorów, klimatyzatorów, mat grzewczych i chłodzących. Lampy z pewnością będą rozprowadzać ciepło, które powinno być odprowadzone.

W uprawie tak naprawdę nie masz żadnej kontroli nad tym czynnikiem i jesteś zdany na klimat w jakim żyjesz, ale dzięki zmianom wilgotności i funkcjom biologicznym potrzebnym do ciągłej adaptacji do zmiennego środowiska. Aby im pomóc możemy używać wody bezpośrednio z kranu która odstoi około 24 h, aby odparował chlor, o temperaturze pokojowej. Nie należy podlewać zimą wodą ponieważ może spowodować szok dla korzeni a I w konsekwencji także całej rośny. I w końcu pH to bardzo ważne, aby nie było za wysokie dlatego że woda z krany wynosi najczęściej 7,0 to zdecydowanie za wysokie. Pamiętaj zawsze sprawdź pH przed podlaniem sadzonki. Prawidłowe pH zależy głównie od ziemi w jakiej uprawiasz sadzonki po pierwsze dla sadzonek w ziemi jest to 6,5 natomiast drugie to uprawa hydroponiczna pH może być niższa czyli 5,8. Kontrolowanie wilgotności w uprawie jest bardzo ważne od nasionka do samego kwitnienia. Jedną z codziennych funkcji liści jest wchłanianie wilgoci z powietrza.

Kiedy czas na nawożenie sadzonek?

Jak wiadomo nie od dziś, lecz od zawsze wszystkie żywe stworzenia tak I konopie potrzebują paliwa, by móc rosnąć. Przez pierwsze 5-7 dni swoje życia sadzonki nie wymagają żadnego nawożenia dlatego, że w samej ziemi mogą znaleźć niezbędne dla siebie składniki mineralne. Zbyt duża dawka nawozu może zaszkodzić tak młodym sadzonką. Warto się jednak wstrzymać do momentu, aż roślina wypuści pierwsze liście I w tedy zacząć nawozić sadzonki.

W którym momencie przesadzić sadzonki?

Podczas, gdy sadzonki marihuany warto posadzić w niewielkim pojemniku czy doniczce specjalnie przeznaczonej do kiełkowania co jest bardzo dobrym posunięciem w tym celu, aby wykorzystać miejsce. Kiedy nadejdzie ten oczekiwany moment kiedy w doniczce nie mieszczą się już korzenie, należy bardzo ostrożnie oraz z najwyższą starannością przesadzić ją do ziemi. Pamiętaj, że ta czynność jest bardzo ważna ponieważ dla rośliny może to być dużym szokiem po którym nawet mogą przestać rosnąć.

Główną i podstawową czynnością jest to, aby sadzonki przesadzić do takiego samego środowiska jakie wcześniej stworzyłeś, czyli ziemia w której wykiełkowała. Najlepiej przesadzić sadzonki gdy korzenie wypełnią doniczkę, ale zanim zaczną wychodzić.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl