Owady, Które Możesz Wykorzystać w Walce o Zdrową Marihuanę w Ogrodzie

Opublikowane przez Jan Mrozek w dniu

Czy wiesz, że są na świecie owady, które możesz wykorzystać do stworzenia pięknej i zdrowej uprawy roślin konopi? Kolejne pytanie, które przychodzi mi do głowy to, czy kiedykolwiek mógłbyś rozważyć taką możliwość? Jeżeli nie miałeś takich myśli, wydaje mi się, że to dobry czas abyś to zrobił a będziesz im wdzięczny za pomoc.

Owady o których dzisiaj napiszemy są świetną alternatywa mogąca utrzymać szkodniki pod kontrolą a co więcej, mogą powstrzymać je przed doprowadzeniem twoich zbiorów do katastrofą. Pożyteczne owady bo tak je nazywamy, zdecydowanie mogą być pomocne w poprawie jakości gleby bez potrzeby korzystania z niekorzystnych, chemicznych pestycydów i nawozów. Zatem jeśli marzy Ci się ekologiczna uprawa – czysta i wolna od chemikaliów warto poszukać takich małych sprzymierzeńców.

Pożyteczne owady jak je znaleźć?

Nim opiszemy wszystkie owady które mogą pomóc w uprawie konopi, warto najpierw wspomnieć, czy w ogóle warto? To, że taka upraw potrzebuje mnóstwo czasu, uwagi i cierpliwości wiedzą wszyscy, którzy mieli z nią odczynienia. Zatem, wizja szkodników niszczących twoje rośliny przed zbiorami tym samym niszcząc całą twoją ciężka pracę może być straszna. Niestety, istnieje wiele typowych błędów, które nie chcą niczego więcej niż ucztowania na twojej marihuanie. Do najczęstszych przestępców należą: Mszyce, Mączlik, Wełnowce, Przędziorków, Komarów

Jednym z najłatwiejszych sposobów pozbycia się szkodników konopi jest użycie komercyjnych pestycydów. Nie jest to jednak opcja, jeśli uprawiasz konopie organicznie. Może również pozostawiać ślady chemikaliów na twoich pąkach, nie tylko psując ich smak, ale także potencjalnie szkodząc zdrowiu.

Dlatego pojawia się świetna alternatywa wykorzystująca pożyteczne owady. W ten sposób w 100% możesz bezpiecznie a co więcej naturalny kontrolować szkodniki. Druga i równie bardzo ważna zaleta to taka że niektóre z nich poprawa jakości gleby. W konsekwencji prowadzi do tego, że musisz stosować dodawać sztucznych składników odżywczych przez cały okres wzrostu. Jeżeli udało nam się ciebie przekonać poniżej wymienimy kilka bardzo dobrych owadów pożytecznych:

Biedronki

Na pierwszy strzał przedstawiamy biedronki, które oczywiście należą do najłatwiej rozpoznawalnych owadów a zwłaszcza przez dzieci. Jak się okazuje biedronka to drapieżnik, która uwielbiają polować, głównie na mszyce. Mszyce to niestety najczęstszy szkodnik ogrodowy. Biedronki mogą zjeść do 60 mszyc w ciągu jednego dnia lub 5000 w ciągu swojego życia. Choć lubią mszyce nie kończą tylko na niej gdyż zjadają również mączliki, roztocza i ryjkowce.

Zielone Lacewingi

Są kolejnymi drapieżnymi owadami, które również lubią mszyce i pomagają się pozbyć wełnowców. W tym wypadku najbardziej pożądane są są larwy siniaków, które można kupić w tej formie lub jako jaja. Mrówki również zjadają jajka sikające, więc nie umieszczaj ich zbyt blisko ziemi. Podobnie jak biedronki, koperek i koper włoski w naturalny sposób przyciągają złotooki. Lubią też kolendrę, słoneczniki i kosmos.

Modliszka

Modliszka również jak dwa przednie owady są drapieżnikami które zjadają różne szkodniki, w tym mszyce, muchy, ćmy i komary. Choć w ostatnich latach rzadziej je widać, dlatego kiedy znajdziesz skrzynkę z jajkiem modliszki na wolności, możesz ostrożnie przetransportować ją do swojego ogrodu konopnego.

Chrząszcze wędrowne

Chrząszcze uwielbiają warunki wilgotne i ciemne przez co są idealnymi mieszkańcami gleby w ogrodzie konopnym. Mogą radzić sobie z różnymi szkodnikami, w tym wciornastkami, muchami brzegowymi i larwami komarów. Te chrząszcze są bardzo pożytecznym owadem i zapewniają doskonałe pokrycie ogrodów. Kiedy obrobią całą roślinę ze wszystkich szkodników udadzą się by znaleźć kolejne.

Dżdżownice

Dżdżownice w odróżnieniu do innych szkodników są dobrymi szkodnikami bo nie zjadają innych, lecz przynoszą potężne korzyści dla twojej gleby. Ponieważ rozbijają materiał organiczny, napowietrzając ziemię i umożliwiając lepsze odprowadzanie wody. Produkują również odlewy bogate w składniki odżywcze, które stanowią fantastyczny dodatek do nawozów organicznych. Zatem najzwyczajniej na świecie przynieś kilka sztuk do swojego ogrodu lub kompostu i zostaw by zaczęły robić swoje.

Pluskwy

Owe pluskwy, pisząc o nich mam ciarki na szyi, wyglądają okropnie. Często możemy spotkać je biegające pod pojemnikami lub kamieniami. Żywiąc się rozkładającą się materią i mogą być doskonałym dodatkiem do hałd kompostu. Zjadają ściółkę, martwe rośliny i owadami. Dlatego uważa się je za idealny sposób na utrzymanie porządku w ogrodzie konopnym.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl