Krótkie Wyjaśnienie Czym Jest NPK

Opublikowane przez Jan Mrozek w dniu

Niezależnie, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z uprawa marihuany, czy jesteś już na etapie walki z niedoborami makroskładników, co bez wątpienia może zmęczyć. I nie ważne jest, tak naprawdę jakiego podłoża użyłeś by uprawiać roślinę konopi, gdyż w tym momencie największą rolę odgrywa czas podania odpowiednich składników odżywczych. Początki bywają dość trudne, dlatego warto dobrze się zastanowić co można czego nie, gdyż określenie najlepszych składników odżywczych dla twojego wybranego szczepu konopi, może okazać się niewłaściwa.

Kiedy, zaczynamy się czymś interesować i zagłębiamy się w to, dostrzegamy coś czego wcześniej nie widzieliśmy i tak właśnie jest z uprawą konopi. W sklepach znajdziemy mnóstwo rodzajów odżywek z tym że co jedna ma inne przeznaczenie. Roślinę marihuany dzieli się na dwa etapy życia, wzrost wegetatywny i faza kwitnienia – a każda z nich ma inne wymagania żywieniowe.

Co to jest NPK?

Ten nawóz jest niezbędny do zdrowego funkcjonowania roślin a składa się konkretnie z trzech składników; azot, fosfor i potas! NPK ma służyć do prawidłowego wzrostu rośliny marihuany, by rosły mocne i piękne. W przemyśle rolniczym często zobaczymy zastosowanie tego połączenia nawozu w celu zapewnienia zdrowych upraw i globalnej podaży żywności.

NPK jest kluczem udanej uprawy

Wszystko co żyje, na tym świecie potrzebuje składników odżywczych, natomiast mowa tu o roślinach konopi, które wymagają czegoś innego niż tradycyjnych rośliny. Wrzucając wszystko do jednego worka, możesz wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku, jeśli zastosujesz chemikalia w sposób przypadkowy. Przykładowo, chcąc polepszyć formę rośliny, dodamy nawoź o wysokiej zawartości azotu może doprowadzić, niektóre rośliny do wytwarzanie liści kosztem kwiatów. Ale czy wiesz, że właśnie azot okazuje się być niezbędny do uprawy konopi w twoim ogrodzie.

Czy miałeś już przyjemność korzystania z nawozów przeznaczonych do uprawy konopi, jeżeli tak pewnie zwróciłeś uwagę na mały szczegół, który widniał na opakowaniu nawozu. Jeżeli jednak jesteś początkującym hodowcą zwróć uwagę na wszystkie opakowania które mają inicjały NPK, którym towarzyszą trzy cyfry oznaczające ten wskaźnik NPK np. 12+8+11

Przedstawione wyżej liczby mają swoje oznaczenie, a różnią się jedynie w zależności od produktów, ale zawsze są ułożone w tej samej kolejności. Wymieniania się je podczas uprawy konopi jako najważniejsze, czyli ilość azotu (N), fosforu (P) i potasu (K) obecnego w stosowanym produkcie nawozowym. Możliwa zmiana może wystąpić w niektórych krajach, przykładowo dodaje się literę S, która oznacza siarkę.

Przez cały cykl wzrostu marihuana potrzebuje azotu, fosforu i potasu. Każda jedna z tych trzech składników odżywczych odgrywa inną rolę, ale równie ważną dla prawidłowego rozwoju rośliny.
Poniżej wyszczególnimy ich zalety z którymi możesz się zapoznać.

Azot: pomimo, że azot jest obecny w atmosferze, większość roślin nie może go wchłonąć z powietrza i zamiast tego konieczne jest dostarczanie go do gleby by wchłaniał się przez korzenie. Jest to szczególnie ważne w procesie fotosyntezy i zwykle odgrywa kluczową rolę w diecie rośliny konopi w fazie wegetatywnej.

Fosfor: jest trudniejszą forma dostarczania go przez naturalną atmosferę głównie dlatego, że jest bardzo reaktywny z innymi substancjami. Fosfor jest niezwykle potrzebny rośliną do wytworzenia mocnych korzeni. Rośliny posiadające kwiaty zwłaszcza konopie przeważnie potrzebują dodatkowego fosforu – znajduje to odzwierciedlenie w wysokim stężeniu fosforu, który znajduje się w nawozach przeznaczonych do stosowania w okresie kwitnienia.

Potas: podobnie jak fosfor i azot, potas pomaga wzmocnić metabolizm rośliny i jest niezbędny zarówno do produkcji ważnych białek, jak i fotosyntezy. Jest również potrzebny do wzmocnienia układu odpornościowego rośliny, co czyni ją bardziej odporną na infekcje, choroby i szkodniki.

Znajdujące formy NPK

Owe nawozy są najczęściej dostępne na rynku w trzech różnych formach – gazowej, płynnej i granulowanej. Można wyróżnić, kilka metod ich wytwarzania a zwłaszcza granulowanych. Indywidualne składniki można wytwarzać oddzielnie, a później mieszać ze sobą w określonych preparatach w celu opracowania docelowych proporcji lub klas składników odżywczych.
Można też wytwarzać granulki trzy w jednym, które zawierają pożądany stosunek w każdej granulce.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl