Jak skutecznie pozbyć się szkodników z rośliny konopi

Opublikowane przez Jan Mrozek w dniu

Pozbycie się insektów lub szkodników w ogrodzie z konopiami jest prawdziwym koszmarem. Problem pojawia się za każdym razem, gdy w grę wchodzi żywa istota, dlatego istnieje taka możliwość, że załapie infekcję. Więc, decydując się na ten krok, zgadzasz się również zaakceptować potencjalne ryzyko, które może wiązać się z tym procesem, w tym zniszczenie upraw z powodu niechcianych, gości.

Wiedz jednak, że zapobieganie jest tu kluczem w utrzymaniu upraw wolnych od szkodników a wile e ma to wspólnego z tym by trzymać szkodniki z dala od roślin. Podstawą jest konfiguracja i utrzymanie na długo przed osiągnięciem przez rośliny fazy kwitnienia. Mając to na uwadze podjąłeś odpowiednie środki zapobiegawcze i nadal przeżywasz niewygodną epidemie, albowiem jest kilka praktycznych metod które można wykorzystać do pozbycia się szkodników atakujących rośliny konopi.

Jakie są najczęstsze szkodniki atakujące konopi?

W naszym świecie znajduje się ogromna lista rodzajów owadów i szkodników, które mogą zaszkodzić uprawie, podobnie jak w każdej innej uprawie nie dotyczącej konopi. Istnieje garstka szkodników co szczególnie powoduje dokuczliwe problemy hodowcom marihuany. Na szczęście jeśli trafi ci się szkodnik który atakuje twoje rośliny a nie jest wyszczególniony wiedz, że wiele podpowiedzi możesz wykorzystać przy inwazji, ponieważ są podobne lub takie same dla wielu owadów.

Przeważający, lecz niechciani goście: Mączliki, Grzyby komarów, Mszyce, Pajęczaki,

Zapobiegania atakom szkodników

Pierwszym krokiem, aby uniknąć pełnego porażenia, jest podjęcie wszelkich niezbędnych środków zapobiegawczych, gdy zaczynasz swój ogród. . Jeśli jesteś laikiem w świecie uprawy konopi, przygotowanie się to podstawa przestrzeni ogrodowej i nie możesz odkładać tego na długo, ponieważ może doprowadzić do szkodliwych sytuacji. W dalszej części opiszemy niektóre z kroków zapobiegawczych, które możesz podjąć, aby być jak najbardziej zapobiec w unikaniu ataku przez owada lub szkodnika:

Jak zabezpieczyć swoje środowisko, aby zapobiec dalszej inwazji?

Najistotniejsze jest byś rozpoczął od bezpiecznego środowiska, w którym Twoje uprawy będą się rozwijać. W momencie, gdy zdecydowałeś o uprawie w pomieszczeniu nie będzie to trudne. Przestrzenie wewnętrzne są zwykle dość odizolowane od świata zewnętrznego, można postawić dodatkowo namiot przeznaczony do uprawy co pozwoli stworzy podwójna barierę ochronną. Namioty uprawowe mogą być również używane dla tych, którzy uprawiają na zewnątrz, ponieważ one również tworzą szczelną przestrzeń, która ma za zadanie chronić je przed niebezpieczeństwem.

Utrzymywanie ogrodu w czystości i dezynfekcji

Po przygotowaniu miejsca docelowego uprawy, należy zastosować odpowiednie czynności pod względem czyszczenia i odkażania. Szkodniki przenoszą się przyczepiając naszej odzieży a także innych materiałów przynoszonych do ogrodu. Dlatego zalecamy przechowywać czyste ubrania blisko pomieszczenia do uprawy. Dodatkowo zawsze obchodź się z uprawami w rękawiczkach i innym sprzęcie ochronnym. Na koniec zdezynfekuj wszystkie narzędzia i urządzenia, których używasz do obsługi upraw, spryskując je roztworem alkoholu lub nadtlenkiem wodoru.

Klony czy nasiona: co jest lepsze do odstraszania szkodników?

Hodowlę możemy zacząć od uprawy od nasiona lub klony. Same kolony to zwykle są szybsze, bo są już częściowo wyhodowane. Niektóre odmiany konopi można uzyskać tylko w formie klonów, zwłaszcza te rzadsze. Są też pewniejsze pod względem monitorowanie płoci ponieważ nie będzie żadnych niespodzianek w sadzonkach. Mimo tego że klony mają dużo zalet i pozytywnych cech, nie są tak dobre, jeśli chodzi o zapobieganie pojawianiu się szkodników i owadów. Częstym problemem jest pochodzenie środowiska klonów lub lokalizacji gdyż klonowania na dużą skalę może spowodować przeoczenie małych insektów.Z tego powodu klony mogą czasami zostać przywiezione do ciebie z już obecnymi jajami owadów lub szkodnikami i możesz nie zauważyć, dopóki sytuacja nie zmieni się w pełnowymiarową inwazję.

Z kolei nasiona zwykle nie są skażone żadnymi owadami ani szkodnikami, dlatego też masz do porządku kontrolę nad tym co wysiewasz.

Wybór najlepszych podłoży

I tu może pojawić się problem bo dostępne podłoża uprawowe mogą zawierać wiele owadów, szkodników i innych niepożądanych gości. Dlatego też najlepszymi pożywkami do unikania szkodników są odmiany hydroponiczne, więc jeśli zamierzasz uprawiać rośliny hydroponicznie, bardzo się cieszymy.

Każdy, kto rozpoczyna uprawę konopi, musi wiedzieć, iż rośliny marihuany wymagają sporo przygotowań i dbania, nawet te szczepy, które są technicznie znane jako najłatwiejsze w obsłudze. Jednak pamiętaj że odpowiednie przygotowanie i wiedza, opieka może stać się prostym zadaniem, które jest drugim instynktem.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl