Jak Rozpoznać Wysokiej Jakości Nasiona Marihuany?

Opublikowane przez Natalia Piecka w dniu

Hodowcy decydują się na uprawę konopi z nasion z różnych powodów. Nasiona wytwarzają korzenie palowe, które dają roślinie lepszą zdolność zakotwiczenia w porównaniu z klonami. Możesz łatwo znaleźć nasiona każdego rodzaju konopi. Ponadto nasiona są bardziej odporne na stres niż klony i hodują lepszą żywicę i terpeny.

Jeśli uprawiasz z podobnych powodów, musisz upewnić się, że wybierasz odpowiednie nasiona. Istnieją różne sposoby zbierania i identyfikowania nasion wysokiej jakości, na przykład:

1. Czy koszt jest zbyt niski, aby był prawdziwy?

Cena nasion może być śmiertelną wskazówką, czy nasiona są dobre, czy nie. Podobnie jak prawie wszystko inne, dostajesz to, za co płacisz, jeśli chodzi o nasiona, a wysokiej jakości nasiona mają wysoką cenę.

Ponadto hodowcy pracują nad swoimi odmianami, aby uzyskać różne efekty. Na przykład masz teraz nawet odmiany fotoperiodyczne, które można zebrać w ciągu zaledwie 8 tygodni. Opracowanie szczepu o różnych cechach na tyle, aby wyróżnić się na tle innych, wymaga czasu.

Hodowla spektakularnych odmian konopi nie jest łatwym zadaniem. Chociaż możliwe jest zapylenie męskiej i żeńskiej rośliny konopi i wyprodukowanie nasion, uzyskane rośliny mogą nie być takie, jak się spodziewałeś. W rzeczywistości w niektórych przypadkach potomstwo może wcale nie przypominać rodziców.

Hodowcy mogą produkować wspaniałe nasiona dzięki swojemu doświadczeniu. Potrzeba lat krzyżowania, aby wyhodować dobre odmiany.

Niektórzy hodowcy spędzają dziesięciolecia na rozwijaniu preferowanej przez siebie odmiany. Niektóre odmiany mogą okazać się niewypałami, pomimo całej ciężkiej pracy. Profesjonalni hodowcy stawiają sobie za cel kilkukrotne krzyżowanie odmiany, aby odmiana stała się stabilna i posiadała genetykę roślin rodzicielskich.

Hodowcy wybierają kilka roślin ze względu na ich cechy, w tym kolor, rozmiar, szybkość wzrostu i wiele innych podczas hodowli roślin. Jest to długi proces prób i błędów, który ostatecznie daje im pożądane rezultaty.

Dlatego nasiona konopi są nieco droższe niż innych roślin, ponieważ wysokiej jakości marihuana jest droga. Nie oznacza to, że nie można znaleźć dobrych nasion za niską cenę lub złe nasiona nie mogą być drogie — to tylko punkt odniesienia do określenia jakości nasion.

2. Czy dana odmiana jest odpowiednia dla Twojej konfiguracji?

Czasami nasiona mogą być wysokiej jakości, ale jeśli konfiguracja nie jest odpowiednia dla tej odmiany, nie będą one prawidłowo kiełkować. A ponieważ wszędzie dostępne są setki szczepów, powinieneś to odpowiednio sprawdzić. Przyjrzyj się nasionom, które pasują do Twojej konfiguracji wzrostu, preferencji, lokalnego klimatu itp. Przyjrzyj się cechom odmiany, takim jak jej rozmiar, preferowany klimat, wszelkie wymagane specjalne składniki odżywcze lub wymagane techniki itp.

Jeśli kupisz odpowiednią genetykę, pojedyncza roślina konopi wystarczy, aby dać ci wiele pąków. Wybierając odmiany, upewnij się, że zawsze wybierasz coś, co lubisz. Stwierdzenie tego jest bardzo oczywiste, ale niektórzy hodowcy mają tendencję do kierowania się tym, co wolą inni. Widzą niesamowite zdjęcia rośliny i postanawiają spróbować. Chociaż może to działać w wielu przypadkach, odmiana, którą wybierzesz ze względu na innego hodowcę, może nie być odpowiednia dla twojego klimatu. Dlatego zawsze najlepiej jest używać nasion, z którymi masz już doświadczenie. Z drugiej strony, jeśli jesteś ekspertem, który wyhodował kilka nasion konopi i mieszka w środowisku, które jest kompatybilne z konopiami indyjskimi, śmiało wypróbuj tyle odmian, ile chcesz.

Hodowcy wybierają odmiany na podstawie swoich preferencji dotyczących smaku, haju i plonów. Istnieje również różnica między sposobem wzrostu sativy i indici. Na przykład sativy są zwykle wyższe, podczas gdy odmiany indica stają się krótsze i bardziej krzaczaste. Ponadto będziesz w stanie zbierać plony indica odrobinę szybciej niż sativy.

Bardzo ważne jest, aby wybrać nasiona, które są kompatybilne z twoim klimatem. Na przykład, jeśli mieszkasz w gorącym miejscu, musisz kupić nasiona odporne na ciepło. Podobnie, jeśli pochodzisz z zimnego klimatu, warto kupić nasiona odporne na niskie temperatury.

Powinieneś także znać wilgotność w swoim regionie. Obszary o wysokiej wilgotności zwykle zachęcają do pleśni, podczas gdy bardzo gorący klimat jest podatny na szkodniki.

Na koniec upewnij się, że kupujesz odmiany, które są łatwe w uprawie dla początkujących. Ponadto wybrana odmiana zależy od tego, czy zamierzasz uprawiać na zewnątrz, czy w pomieszczeniu.

Niektórzy hodowcy wybierają odmiany automatycznie kwitnące, ponieważ nie mają dużych pomieszczeń do uprawy. Ponadto automatycznie kwitnące będą rosły dobrze, nawet jeśli zapewnisz im tylko 12 godzin światła i 12 godzin ciemności przez cały ich cykl życiowy. Z drugiej strony, odmiany fotoperiodyczne nie będą rosły zgodnie z oczekiwaniami, jeśli nie zapewnisz 18 godzin światła i 6 godzin ciemności w fazie wegetatywnej oraz 12 godzin światła i 12 godzin ciemności w fazie kwitnienia.

Jak możesz się już domyślać, automatycznie kwitnące odmiany nie tylko zmieszczą się w mniejszych pomieszczeniach do uprawy, ale także zaoszczędzisz trochę energii elektrycznej, wybierając je. Ponieważ jednak odmiany fotoperiodyczne dają większe plony w porównaniu z odmianami automatycznie kwitnącymi, prawdopodobnie będziesz musiał zbierać co najmniej raz lub dwa razy więcej, aby uzyskać taki sam plon.

3. Czy nasiona są zbierane we właściwym czasie?

Jakość nasion zależy również od tego, kiedy są zbierane. Jeśli zostaną zebrane, gdy roślina jest w pełni dojrzała, prawdopodobieństwo prawidłowego wzrostu jest większe. Z drugiej strony nasiona z przedwczesnej rośliny mogą również nie rosnąć.

Dzieje się tak, ponieważ roślina ładuje nasiona odpowiednią energią do wzrostu w miarę dojrzewania. Przedwczesne rośliny będą miały nasiona, które nie mają takiego samego poziomu energii.

Renomowane banki nasion zbierają nasiona we właściwym czasie, więc możesz zaufać popularnym bankom nasion. Ale jeśli ta informacja nie jest dostępna, możesz spojrzeć na kolor nasion.

4. Nasiona zwykłe, feminizowane czy automatycznie kwitnące?

Następnie musisz poszukać odpowiedniego rodzaju nasion do swojego ogrodu, co zależy od celów uprawy. Istnieją trzy główne rodzaje nasion, które można kupić, takie jak:

Nasiona Feminizowane

Nasiona feminizowane są produkowane przez krzyżowanie roślin żeńskich i prawie zawsze gwarantują roślinę żeńską.

Tak więc, jeśli chcesz cieszyć się obfitymi pąkami bez martwienia się o hodowlę męskich roślin i oddzielanie ich od żeńskich, jednocześnie oszczędzając dużo czasu i wysiłku, możesz wybrać nasiona feminizowane.

Jedynym minusem feminizowanych nasion jest to, że czasami mogą rozwinąć rośliny, które zamieniają się w hermafrodyty, ale szanse są niewielkie i łatwo ich uniknąć, jeśli zastosujesz odpowiednie środki ostrożności.

Nasiona automatycznie kwitnące

Z drugiej strony, automatycznie kwitnące nasiona wytwarzają automatycznie kwitnące rośliny konopi. Rośliny automatycznie kwitnące mają wewnętrzny zegar genetyczny, więc automatycznie przechodzą z fazy wegetatywnej do fazy kwitnienia, a ich cykl wzrostu jest dość krótki.

Odmiany automatyczne różnią się od fotoperiodycznych lub zwykłych roślin konopi, które polegają na cyklu światła, aby przejść z wegetatywnego do kwitnienia. Regularne rośliny mają również znacznie dłuższy cykl wzrostu.

Regularne nasiona marihuany

Wreszcie, możesz kupić podstawowe nasiona konopi, które mogą, ale nie muszą, wyrosnąć na rośliny żeńskie, a przede wszystkim z tych nasion rosną okazy fotoperiodyczne.

Chociaż takie nasiona wymagają od ciebie czujności, aby zapobiec zapylaniu roślin żeńskich, są one nadal znacznie tańsze niż nasiona feminizowane.

5. Czy nasiona są ciemne czy jasne?

Zadanie nie kończy się po dostarczeniu nasion. Teraz musisz osobiście sprawdzić nasiona, zaczynając od ich koloru.

Podczas gdy nasiona mają różne kolory, zdrowe i płodne nasiona będą miały kolor brązowy, czerwono-brązowy, szary lub czarny. Z drugiej strony, jeśli nasiona są białe, żółte lub zielone, nie będą tak płodne i należy je wyrzucić.

Ponadto w większości przypadków jasny kolor jest oznaką, że nasiona zostały zebrane z przedwczesnej rośliny, więc wyniki nie będą zadowalające, nawet jeśli zdecydujesz się je wyhodować.

Dodatkowo zdrowe nasiona będą miały na powierzchni wzór żółwia lub tygrysie paski. Te cechy mogą nie być widoczne gołym okiem, ale nie jest to nic, czego nie pomoże zwykłe szkło powiększające.

Nasiona muszą również mieć proaktywną powłokę, która jest nieco błyszcząca — matowa powłoka oznacza, że nasiona nie są zdrowe.

6. Czy ziarno kruszy się po ściśnięciu?

Następnie umieść ziarno między dwoma palcami i ściśnij je. Zdrowe ziarno będzie miało mocną, ochronną skorupę, która jest mocna i twarda. Jest to znak, że nasiona zostały zebrane z dojrzałej rośliny i miały wystarczająco dużo czasu, aby wyhodować twardą skorupę.

Jeśli ziarno kruszy się lub jest miękkie lub giętkie w dotyku, należy je wyrzucić, ponieważ najprawdopodobniej nie wyrośnie z niego zdrowa roślina.

7. Czy nasiono wygląda jak łza i jest duże?

Teraz uważnie przyjrzyj się kształtowi i rozmiarowi nasion. Zdrowe ziarno powinno mieć kształt pulchnej łzy. Jeśli nasiona są płaskie lub krzywe, prawdopodobnie są uszkodzone lub przedwczesne. Ponadto nasiona muszą mieć około 2 do 3 mm grubości i 2 do 5 mm długości.

Pamiętaj, im większe ziarno, tym lepiej wyrośnie. Dzieje się tak dlatego, że duże nasiona mają w sobie więcej energii, więc mają potencjał, by wyrosnąć na duże rośliny.

Należy pamiętać, że rozmiar jest względny, a rozmiary różnią się w zależności od szczepów. Dlatego zalecamy porównywanie wielkości i kształtu nasion tylko tych samych szczepów.

8. Czy nasiona są ciężkie?

Podobnie jak w powyższym punkcie, możesz sprawdzić jakość nasion, patrząc na ich wagę. Cięższe nasiona mają w sobie więcej energii, więc generalnie są lepszej jakości. Ponadto, jeśli nasiona są lekkie, prawdopodobnie z czasem zostaną pozbawione wilgoci i składników odżywczych, co może prowadzić do niezadowalającego wzrostu w nadchodzących tygodniach po wykiełkowaniu.

9. Czy nasiona unoszą się w wodzie?

Następnie możesz wykonać mały test, aby sprawdzić, czy nasiona są zdrowe i nadają się do kiełkowania. Do tego testu umieść nasiona w szklance pełnej wody.

Po kilku godzinach zdrowe i wysokiej jakości nasiona opadną na dno. Wszystkie nasiona, które unoszą się na wodzie, należy wyrzucić, ponieważ nie są dobre. Powód? Jeśli nasiona są zdrowe, wilgoć przeniknie przez ich błonę i sprawi, że będą cięższe. Wilgoć sygnalizuje również nasionom, że nadszedł czas na kiełkowanie. Jeśli wilgoć nie może przeniknąć przez membranę, nie zasygnalizuje to kiełkowania nasion.

Pamiętaj tylko, aby wykonać ten test tylko wtedy, gdy zamierzasz natychmiast wykiełkować nasiona. W przeciwnym razie ten test może sprawić, że nasiona staną się niezdolne do życia, jeśli będziesz czekać zbyt długo na kiełkowanie.

10. Czy nasiona są właściwie przechowywane?

Chociaż możesz nie mieć dostępu do informacji o przechowywaniu nasion, nadal powinieneś spróbować ich poszukać. Nasiona mogą pozostać dobre przez wiele lat, ale najlepsze nasiona są zdolne do życia tylko przez 12 do 18 miesięcy.

Ponadto powinny być przechowywane w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu, aby zapobiec wszelkim szansom na pojawienie się pleśni lub grzybów.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl