Jak Powinieneś Postąpić Kiedy Twoje Zwierze Zje Marihuanę.

Opublikowane przez Jan Mrozek w dniu

Z pewnością każdy wpadłby w panikę, gdyby jego pupil zjadł marihuanę, natomiast jest to naturalne zachowanie bez obaw. Oczywiście biorąc pod uwagę że nie zjadł jej w dużej ilości i udasz się prosto do weterynarza. Dlatego szczególnie posiadacze psów powinni podjąć dodatkowe środki ostrożności. Jak mówią, Humane Society of Boulder Valley ponad 95% wszystkich zwierząt narażonych na działanie konopi to psy.

Toksyczność konopi u psów i kotów

Pierwsza i podstawowa wiedza to, konopie są toksyczne dla zwierząt! THC bez wątpienia powoduje odurzające efekty tak samo u ludzi, jak i u zwierząt. Co jest bardzo istotne że psy są niestety szczególnie wrażliwe na działanie zioła. Dzieje się tak, ponieważ ich móżdżek i pień mózgu mają wyższe stężenie receptorów CB1 i CB2 niż ludzie. Te obszary mózgu są odpowiedzialne za częstość oddechów, koordynację, częstość akcji serca i wiele innych kluczowych mechanizmów. Całym winowajcą u zwierząt a głównie u psów jest THC, które zawarte są w konopiach, czyli aktywujące te receptory.

Wykonano badanie pod tym kontem w 1973 r. przez Thompsona i wsp., opublikowane w Toxicology and Applied Pharmacology, pojawiło się po raz pierwszy. Przedstawiono potencjalnie śmiertelny wpływ THC na zwierzęta. Okazało się, że pojedyncze doustne dawki THC wynoszące 3-9 gramów na kilogram u psów i małp nie są śmiertelne.

Z kolei nowsze badanie przeprowadzone przez Fitzgeralda, Bronsteina i Newquista z 2013 r., opublikowane w Topics in Companion Animal Magazine, wykazało zupełnie coś innego. Stwierdzono, że minimalna śmiertelna dawka doustna THC dla psów wynosi 3 gramy na kilogram. Niestety ciężko jest ustalić a tym samym zrozumieć dlaczego wyniki były tak różne. Należy jednak zauważyć, że badania dotyczyły gramów spożycia THC, a nie gramów samej marihuany.

Objawy i diagnoza

Gdyby pojawiła się w twoim życiu taka sytuacja że twoje zwierze zje zioło pamietaj, że spodziewać się, że twoje zwierzę zacznie wykazywać objawy w ciągu godziny od spożycia. Natomiast może pojawić się taka spraw że przedłuży się do 3 godzin, jeśli zjedzą artykuły spożywcze. Zwierzęta reagują dokładnie tak samo jak ludzie jeżeli chodzi o konsumpcję marihuany. Szacuje się, że 25% z nich staje się niespokojne i nadmiernie podekscytowane, ale większość popada w depresję. Podczas gdy zwierzę zje faktycznie marihuanę, związek THC jest szybko wchłaniane do krwiobiegu co jest mocno groźne. Około 30% zwierząt wykazuje objawy żołądkowo-jelitowe, w tym biegunkę, wymioty i ślinotok. Dlatego że, THC jest rozpuszcza się tłuszczach, zwierzęta mogą dawać dowody spożycia dość łagodnie przez kilka dni. Lecz można zaobserwować także inne objawy takie jak :

Wolne tętno Dezorientacja (Twój zwierzak będzie się potykał, jakby był pijany), Rozszerzone źrenice, Wyciek moczu Wstrząsy, Niska temperatura ciała, Śpiączka, Napady padaczkowe.

Kiedy, staniesz oko w oko z taką sytuacją i będziesz wiedzieć ze twoje zwierzę spożyło marihuanę a nie miało żadnych z wymienionych objawów zabierz je do weterynarza. Zadaniem weterynarza jest przeprowadzania pilnie badań fizykalne, w tym analizę moczu, badanie krwi i profil biochemiczny. Weterynarz bada również mocz Twojego zwierzaka pod kątem kannabinoidów. W niepokojącej sytuacji można wykonać test chromatografii gazowej. Chociaż uzyskanie wyników testu zajmie kilka dni, Twój weterynarz może zdiagnozować toksyczność marihuany podczas wizyty. Czas gra tu niestety dużą role oraz reakcji na chemikalia, weterynarz powinien próbować oczyścić twoje zwierzę. Proces ten obejmuje dostarczenie leku zapobiegającego wymiotom wraz z aktywowanym węglem drzewnym, by spowolnić wchłanianie substancji THC.

Ewentualne  leczenie

Jeśli twoje zwierze jest dla ciebie ważne i chciałbyś żeby czuł się dobrze, pilnie zadzwoń do weterynarza. Z całą pewnością musisz powiedzieć o tym, że twój pupil spożył marihuanę. Bez obaw nie musisz się martwić ponieważ weterynarze nie są zobowiązani do zgłaszania narażenia życia przez konopie indyjską.

Pamiętaj, że czas niestety jest tu kluczowy, gdyż tym szybciej będzie mógł podjąć leczenie. Jeżeli uda ci się dotrzeć do 30 minut po spożyciu weterynarz spróbuje wywołać wymioty.Dzieje się tak ponieważ potencjalnie śmiertelny stan zwany zachłystowym zapaleniem płuc staje się bardziej prawdopodobny. Jeśli zwierzę jest mocno poruszone, weterynarz może podać mu benzodiazepiny w celu uspokojenia. Jeśli twoje zwierzę wymiotuje, weterynarz może użyć płynów dożylnych, aby zwalczyć odwodnienie. Ogólnie rzecz biorąc, weterynarz będzie monitorował ciśnienie krwi i poziom tlenu zwierzaka. W najgorszych wypadkach może się to skończyć gdy weterynarz podłączy zwierzaka do respiratora.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl