Informator o Nasionach Konopi

Opublikowane przez Jan Mrozek w dniu

Najlepszy czas na rozpoczęcie planowania ogrodu z konopiami to początek roku, jeżeli chcemy uzyskać przewagę w okresie wegetacji na świeżym powietrzu. Ponieważ taki okres trwa mniej więcej od marca do listopada, lecz wszyto w zależności od miejsca zamieszkania. Opisany przez nas informator odpowie na Twoje pytania dotyczące kupowania nasion, abyś był na najlepszej drodze do uprawy swojej pierwszej konopi.

Pierwszym aczkolwiek najistotniejszym pytaniem jest czy, kupowanie nasion marihuany jest legalne?

Zatem nasiona marihuany są uważane za produkty z konopi indyjskich, podobnie jak kwiaty, produkty spożywcze i koncentraty i ich legalność niestety zależy od tego w jakim miejscu świata się znajdujemy. W Polsce możemy zakupić całkowicie legalnie pod nazwą choćby „gadżety” z kolei ciekawostką jest to, że osoby mieszkające USA w stanach z legalizacją dla dorosłych mogą kupować, tworzyć i sprzedawać nasiona we własnym stanie, lecz nie mogą opuścić granicy. Natomiast osoby mieszkające w stanach z legalizacją tylko medycznej marihuany mogą kupować nasiona tylko wtedy, gdy posiadają kartę medyczną. Mimo, iż w niektórych stanach USA marihuana jest legalna przywiezienie prze granice nasion jest nielegalne i każda próba przewiezienia zostanie zatrzymana prze służby celne.

Gdzie mogę kupić nasiona konopi?

Najbardziej znanych na całym świecie banków nasion znajdziemy Holandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i innych krajach, w których przepisy dotyczące konopi są mniej restrykcyjne. Banki nasion dostarczają nasiona od różnych hodowców. Nim kupisz nasiona w sieci, musisz sprecyzować jaką odmianę chcesz w swoim ogródku posadzić a tym bardziej od jakiego hodowcy chcesz kupić. Sugeruj się zawsze tymi którzy mają długą historię i pozytywną rekomendacje, to oni są zwykle dobrym miejscem by rozpocząć swoją przygodę. Sprawdź jak wyglądają hodowcy o ugruntowanej pozycji: Europa – Sensi Seeds, Green House, Royal Queen Seeds, Dutch Passion.

Każda z wymienionych firm prowadzi na swojej stronie dziennik upraw więc, możesz zasięgnąć szczegółowych informacji na cały proces uprawy określonej odmiany od wybranego przez ciebie hodowcy. Pomoże ci to zapoznać się ze szczegółowymi notatkami innego hodowcy i zobaczyć zdjęcia końcowych wyników. W chwili kiedy zdecydujesz się na hodowlę kilku nasion i podoba ci się ich wyniki w ten czas spróbuj wyhodować inną odmianę od tego samego sprzedawcy i zobacz, jak to działa.

Skąd mam wiedzieć, czy otrzymuję wysokiej jakości genetykę?

Kiedy usłyszymy o „niestabilnej genetyce”,będzie sygnał do tego że nasiona pochodzą z nieznanego źródła. Pamiętaj, aby zaopatrywać się w nasiona z pewnego miejsca tak by hodowca wiedza skąd pochodzą nasiona I żeby mógł powiedzieć w jaki sposób zostały skrzyżowane i / lub krzyżowane wstecznie. Jeśli nie możesz uzyskać historii nasion, może to być wszystko i wynik złych praktyk hodowlanych. Szczególnie trzeba urażać na młodych rolników bo może raz skrzyżować samca i samicę i sprzedać powstałe nasiona jako nowy szczep hybrydowy. Tylko profesjonalni hodowcy zwykle poddają swoje szczepy kilku rundom krzyżowania wstecznego, aby ustabilizować genetykę i zapewnić spójne rośliny, które odzwierciedlają tę genetykę. Bardzo istotną sprawą jest mocna, stabilna genetyka by cieszyć się dorodnymi roślinami.

Jaka jest różnica między nasionami zwykłymi, feminizowanymi i automatycznie kwitnącymi?

Zwykłe nasiona

A więc kiedy już kupisz nasiona zwykłe, będą one zawierać mieszankę samców i samic. Wielu hodowców woli je uprawiać, ponieważ nie były krzyżówkami wstecznymi – zasadniczo wsobnymi – tak bardzo, jak nasiona feminizowane lub automatycznie kwitnące. Jeśli wybierzesz właśnie tę opcję będzie konieczne usunąć nasiona, gdy ich narządy rozrodcze pokażą się podczas fazy kwitnienia i odrzucić samce – ponieważ nie wytwarzają one pąków i zapylają samice, co skutkuje wysiewanymi kwiatami.

Nasiona feminizowane

Nasiona feminizowane, oznacza że możemy umieścić je po prostu w ziemi i cieszyć się jak wyrastają dla wymarzonych pąków. Są to z pewnością samice produkujące pąki, a ich hodowanie eliminuje konieczność zapylania roślin i odrzucania samców.

Zmniejsza również ryzyko przedostania się zbłąkanego samca do uprawy – musisz wiedzieć aby zachować ostrożność że jeden samiec może zapylić potężną uprawę, powodując, że samice skupiają swoją całą energię na wytwarzaniu nasion zamiast pączków.

Nasiona automatycznie kwitnące

Czyli doszliśmy rośliny automatycznie kwitnące, przechodzą ze stanu wegetatywnego do kwitnienia wraz z wiekiem, a nie zmianą ich cyklu świetlnego. Owe odmiany wyróżniają się tym, że mają krótki czas od wzrostu do zbioru i oczekiwać możemy że gotowe będą w zaledwie 2 do 3 miesięcy od momentu umieszczenia nasion w ziemi. Jak zawsze znajdzie się jakaś wada a niestety jest nią to, że zazwyczaj są słabsze, ale automatycznie kwitnące nasiona są idealne dla leniwców którzy nie mają znęci czy też czasu na spędzaniu koło nich.

Ile kosztują nasiona marihuany?

Nasiona marihuany są zwykle dostarczane w paczce po 10,5,3 nasion natomiast można je kupić również na sztuki ceny kształtują się od 9zł do 127zł za sztukę. Nie które wysokiej klasy genetyki mogą kosztować nawet dwa razy więcej ….

Należy wiedzieć, że nasiona feminizowane i automatycznie kwitnące będą droższe, a dlaczego? To proste bo jak wiadomo,w ich wytworzenie włożono dużo więcej pracy hodowlanej, a hodowca potrzebuje mniej czasu na uzyskanie pąków.

Jeśli szukasz sprawdzonych nasion konopi, to Polecamy Ci sklep internetowy https://thc-thc.com. Dostaniesz tam pewne i sprawdzone odmiany marihuany. W asortymencie tego sklepu są nasiona wszystkich wymienionych tutaj grup oraz producentów.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl