Informacje Dotyczące Klonowania Marihuany

Opublikowane przez Jan Mrozek w dniu

Na całym świecie jest praktykowane rozmnażanie roślin co już nikogo nie powinno zadziwiać, w chwili kiedy dowiadujemy się o czymś nowym. Polega to na rozmnażaniu bezpłciowym, wygląda to tak, że obcinamy jeden odcinek gałęzi następnie ukorzeniamy zdrowy pęd. Dana metoda także jest nazywana przez hodowców -robieniem cięcia. Osoby zainteresowane podejmują się tego po to, by mieć pewność, że ich rośliny miały jednego rodzica bądź przynajmniej idealną kopią genetyczną rodzica. Są i takie rośliny, które mają zdolność naturalnego klonowania.

Co powinno nas skłaniać do klonowania marihuany?

W momencie, kiedy decydujemy się na klonowanie kieruje nami myśl o zaoszczędzeniu pieniędzy nic w tym oczywiście dziwnego, zważając na ceny nasion w tych czasach! Podejmując taką decyzję również możesz być pewien jakości swoich roślin poza tym z całą pewnością jest druga strona medalu, czyli możesz zapewnić płeć swoim roślinom. Pewnym trafem jest również to, że klony są genetycznie identyczne z rośliną matką, na ten moment pozostaje Ci tylko wybrać do sklonowania roślinę żeńską. I tyle.

Pamiętaj, że zabranie się za klonowanie marihuany to świetna zabawa a co lepsze, możesz dojść do takiej wprawy, że będziesz w stanie sam wyprodukować większą ilość nowych i pojedynczych roślin konopi. Takie dokonanie przyniesie Ci wiele satysfakcji i dumy a wystarczy trochę wiedzy oraz cierpliwości w swoich postanowieniach. W momencie, kiedy uznasz że masz już stabilną i idealnie smakującą roślinę, która twoim zdaniem osiąga wysokie plony, jesteś gotowy na reakcję, więc mażesz zacząć produkować dużo większą ilość wysokiej jakości pąków i plonów.

Poniżej postaramy się wprowadzić cię w kroki, które należy podjąć podczas gdy zdecydujesz że jesteś gotowy do klonowania.

Podpunkty klonowania marihuany

Pierwszymi i najważniejszymi czynnościami, które musisz zrobić są oczywiście wybranie najlepszej rośliny. Roślina musi być przede wszystkim zdrowa i gotowa do sklonowania następnie przygotuj sobie ostry nóż po czym wytnij jej kawałek. Kiedy już to uczynisz, przygotuj mieszankę w proporcji pół na pół, perlit i wermikulit gdyż służyć ma to zwiększeniu retencji wilgoci i napowietrzenia podłoża glebowego oczywiście odpowiedniej dobranej. Na koniec podlej wodą tak by podłoże było miękkie i odpowiednio mokre. Uważaj, by nie przelać!

Drugimi a tym samym najważniejszym co musisz zrobić to odcięcie liści oraz małych bocznych gałązek u dolnej części rośliny. W tym wypadu pozostawiając skupisko liści w górnej części. W ten sposób pozwolisz, by przygotowany kawałek rośliny nie czerpał zbędnie substancji odżywczych do zbędnych części a pozwolił roślinie rosnąć ku górze.

Trzecim krokiem jest włożenie dolnej części a dokładnie miejscem obcięcia rośliny w pojemniku z wodą wzbogaconą nawozem może być ta do kwiatów.

Czwartym krokiem jest z kolei jest umieszczenie końca, który został odcięty, w proszku ukorzeniającego. Roślina powinna dobrze się tam trzymać, ponieważ mieszanka nawozu wodnego sprawia, że jest bardzo dobrze pokryta.

I tu się zaczyna robić ciekawie piątym krokiem, który należy robić jest przygotowanie czegoś w stylu długopisu i za jego pomocą zrobić otwór w pojemniku z przygotowaną wcześniej mieszanką. Jak dla mnie najlepiej i najszybciej było by zrobić je rozgrzanym na ogniu gwoździami. Ważne jest żeby dziury były dość duże i takie by nie dotykały i nie zdrapywały ukorzeniającego się hormonu z rośliny.

Szóstą czynnością jest umieszczenie nacięcia marihuany w otworze, który właśnie zrobiłeś w poprzednim kroku i nie zapominaj, że musisz ciasno zapakować średnio wokół nacięć rośliny.

Ostatnim co musisz zrobić to spryskanie wyciętej marihuany, tak by były całkiem mokre. Zrób pudelku do przechowywania, czyli zrób otwory po każdej jego stronie i wykonaj kolejne dwa na nim. Następnie odwróć je i przykryj swoje klony.

Aby, zobaczyć sukces wykonanej pracy czeka cię jeszcze kontrolowanie roślin. Należy podnosić skonstruowana przez ciebie pokrywę chroniącą klon co drugi dzień przez siedem dni lub dłużej. Podlewaj delikatnie roślinę wazie potrzeby. Po upłynięciu tygodnia, zdejmij całkiem konstrukcję na kilko godzin. Ważne jest jeszcze by jej nie ruszać bez powodu i nie zmieniać jej miejsca ponieważ spowolni to jej postęp rozwoju. Czas ukorzenienie będzie widoczny po około dwóch tygodniach po czym będziesz mógł je stamtąd przenieść do wody lub gleby.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl