Ekstrakcja Etanolu dla Marihuany. Jak Wygląda przy Tym bezpieczeństwo?

Opublikowane przez Jan Mrozek w dniu

Rozkwit rynku marihuany pozwolił nam zaobserwować, że konsumenci chcą czegoś więcej niż tylko samych kwiatów. W „starych, dobrych czasach” czułeś się szczęśliwy, mając w rękach kilka gramów dobrego zioła. Obecnie odmiany marihuany z automatu mają około 20% + THC i są dostępne na dzień dzisiejszy dostępne w Europie oraz w Stanach Zjednoczonychw 33 stanach oraz w Waszyngtonie wyszczególniając 10 stanów plus Waszyngton pozwala na rekreacyjne używanie, a 23 stany mają programy medycznej marihuany.

Aktualni użytkownicy zaczęli oczekiwać czegoś więcej, dlatego też producenci słuchali i wyszli do przodu z oczekiwaniami i teraz sprzedają oleje, nalewki, artykuły spożywcze i koncentraty. Jeśli chcieli byśmy wymienić jeden z produktów szczególnie mocnych to jest nim właśnie koncentrat który zawierać do 90% THC i powinien być stosowany tylko i wyłącznie w małych ilościach. Aby wyprodukować te produkty, konieczne jest wyekstrahowanie kannabinoidów z kwiatu marihuany.

Występują trzy czołowe metody ekstrakcji: węglowodór, CO2 i etanol.

Ekstrakcja węglowodorów zawiera użycie butanu lub propanu jako rozpuszczalnika, który jest przepuszczany przez surową materię roślinną w celu zebrania terpenów i kannabinoidów. Mieszaninę ogrzewa się, aby odparować rozpuszczalnik i pozostawić ekstrakt. Ekstrakcja CO2 opiera na użyciu dwutlenku węgla, który w metalowych zbiornikach jest poddawany ekstremalnie wysokiemu ciśnieniu, aż stanie się płynem nadkrytycznym. Z kolei płyn usuwa niezbędne związki z rośliny i jest oddzielany; pozostawiając koncentrat, taki jak wosk i tłuczeń. Ekstrakcja etanolu polega na namaczaniu surowej marihuany w rozpuszczalniku, aby wciągnąć trichomy do etanolu. Roślina jest usuwany, ciecz jest filtrowana, a alkohol jest usuwany z wyekstrahowanego materiału.

Spośród tych trzech metod ekstrakcji etanol znajduje się pośrodku, jeśli chodzi o ceny. Natomiast jeśli chcemy uzyskać wysokiej jakości sprzęt musimy wydać mnóstwo pieniędzy, lecz zwraca się to
po uzyskaniu ogromnej pojemności jaką może zapewnić. Dla wielu firm okazała się wart swojej ceny. Ekstrakcja etanolu jest prawdopodobnie bezpieczniejsza niż pozostałe dwie metody ekstrakcji dla pracowników. Węglowodory są skrajnie łatwopalne i chociaż wydobycie musi odbywać się w ściśle regulowanych środowiskach, wiąże się to z ryzykiem. Z kolei CO2 może dojść do tragedii i również udusić pracowników, jeśli w pomieszczeniu dojdzie do wycieku.

Znaczna część ekspertów wyraża swoją zgodna opinię, że etanol niekoniecznie zapewnia najlepszy produkt końcowy. Jeśli chodzi o ekstrakcja węglowodorów idealnie radzi sobie z wydobywaniem terpenów, podczas gdy ekstrakcja CO2 wychwytuje karotenoidy i flawonoidy. Ogólnie jednak etanol jest powszechnie uważany za „bezpieczną” metodę ekstrakcji; ale czy tak jest naprawdę?

Czy ekstrakcja etanolu jest hipotetycznie szkodliwa?

Na wstępie wyjaśnijmy co to jest Etanol?, to łatwopalna ciecz, lotna i bezbarwna. Używany od wieków po tym, jak został odkryty jako produkt uboczny fermentacji alkoholu. Świetnie miesza się z wodą i innymi rozpuszczalnikami i jest stosowany w artykułach gospodarstwa domowego, w tym perfumach, biopaliwach, kosmetykach i różnych rozpuszczalnikach.

Kiedy tak czytamy możemy pomyśleć, że etanol jest całkowicie bezpieczny, przecież ma ogromne zastosowanie. Tak się składa, że etanol jest niebezpieczną substancją chemiczną. Przede wszystkim, jest wysoce łatwopalny z kilkoma punktami zapłonu. „Temperatura zapłonu” to minimalna temperatura, w której opary materiału mogą tworzyć zapalną mieszaninę w powietrzu w pobliżu powierzchni materiału. Niska temperatura zapłonu oznacza, że materiał jest łatwy do zapalenia.

Z uwagi na fakt, że te substancje są łatwo palne dla przypomnienia, przedstawimy temperaturę zapłonu: 100% etanolu wynosi często mniej niż temperatura pokojowa. Temperatura zapłonu wzrasta, gdy roztwór etanolu jest rozcieńczany. Na przykład 90% etanol ma temperaturę zapłonu 63 stopnie. 60% etanol może zapalić się przy 72 stopniach, podczas gdy 10% etanol może zapalić się przy 120 stopniach. Ważne jest, aby znać wszystkie temperatury zapłonu etanolu przed rozważeniem jego zastosowania w ekstrakcji marihuany.

Co niektórzy wiedzą, że etanol jest środkiem odurzającym który występuje w napojach alkoholowych, takich jak wino, piwo i napoje spirytusowe. Faktem jest również, że długotrwałe nadużywanie alkoholu może zwiększać ryzyko chorób, takich jak choroby układu krążenia i uszkodzenie wątroby. Dlatego możemy zadawać sobie pytanie: czy należy unikać marihuany ekstrahowanej etanolem? Oczywiści odpowiedź brzmi: nie, o ile używany jest wysokiej jakości sprzęt do ekstrakcji. Substancja wydobywa kannabinoidy i terpeny, ale może też wydobywać niepożądane cząsteczki, które mogą prowadzić do nieprzyjemnie gorzkiego smaku.

Ogólnym problem z ekstrakcją etanolu jest, gdy robi się go w domu. Jedna ze znanych oraz najstarszych metod odparowania polega na umieszczeniu roztworu alkoholu w naczyniu żaroodpornym z płaskim dnem i pozostawieniu do odparowania do dwóch dni. Jak możesz sobie wyobrazić, nie jest to wcale skuteczna metoda! Choć nieraz zdarzają się geniusze którzy stosują naprawdę idiotyczną metodę która polega na próbie odparowania alkoholu nad otwartym ogniem!

Jednakże nie ma żadnych wątpliwości, że sam etanol jest substancją toksyczną. Porównywano go do trucizny, ale nie zmienia to faktu, iż radością wpuszczamy go do naszych ciał poprzez spożywanie napojów alkoholowych i stosowanie różnego rodzaju kosmetyków.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl