Dlaczego Powstaje Pleśń Na Konopi?

Opublikowane przez Jan Mrozek w dniu

Największe ryzyko pojawienia się pleśni jest w momencie kiedy dochodzimy do procesu suszenia i utwardzania. Ale z pewnością pojawi się jeśli zapakujesz partię produktu końcowego do worków, pleśń w ten czas zrobi niemile widziany wygląd. A kiedy tak się stanie, gwarantuje to pewną katastrofą.

Powstaje wiele pytań dotyczącej pleśni, a najpopularniejsze to skąd pochodzi i jak działa na doniczce. Dobrą wiadomością jest jednak taka, że w dzisiejszych czasach rozwiązania do przechowywania konopi są dużo korzystniejsze niż dawniejszych latach. Tak naprawdę to dzisiejsze czasy pokazują że całkiem łatwo jest utrzymać świeżość marihuany i to przez przynajmniej przez długi czas. Natomiast pleśń od czasu do czasu podnosi wiele złego dlatego musisz wiedzieć, jak jej zapobiegać i identyfikować.

Długość zachowania świeżości marihuany?

Patrząc realnie na oczekiwania utrzymania świeżości naszej marihuany nasuwa się pytanie jak długo możesz to zrobić. Ważne pytanie, ale takie, które wymaga rozważenia wielu czynników. W końcu zależy to od tego, jak dokładnie zaklasyfikujesz „świeżość”, jeśli chodzi o konopie.

Jeśli przez „świeże” rozumiesz po prostu zapobieganie nadmiernemu wysuszeniu marihuany i zachowanie jej podstawowych właściwości, możesz to zrobić nawet przez pół roku. Odmiana „Bud” zaczyna zrzucać część swoich owoców niemal, że natychmiast po zbiorze, dlatego też nie ma co liczyć, że po takim okresie będzie w 100%. Bądź co bądź nie ma powodu, dla którego już po kilku tygodniach wszystko miałoby, wyglądać ponuro i nieprzyjemnie.

Roślina jest technicznie podatna na pleśń przez całe swoje istnienie. Więc to jest główny powód dla którego musisz pilnować swoich norm przechowywania, trzymając swój pączek w hermetycznym pojemniku i przechowując go w chłodnym i ciemnym miejscu. Zrób to i tak długo, jak nie dopuszczasz wilgoci najprawdopodobniej nie dopuścisz do rozwoju pleśni.

W jaki sposób konopi pleśnieje?

Właściwa wiedza o pleśni i różnych rodzajów pleśni, które stanowią poważne zagrożenie dla twojej marihuany, naprawdę nie są ważne. Zamiast tego musisz po prostu zapewnić sobie kurs na temat jak i dlaczego marihuana pleśnieje. W przeciwnym razie będziesz świadkiem jak twoje pąki marihuany zaczną się rozkładać i zamieniać w coś co będzie nadawać się na kosza. Szczerze to pleśń zaczyna wnikać na konopie w wyniku niewystarczającego przepływu powietrza i nadmiernej wilgotności. Prowadzi to do tego, że wilgoć przedostaje się do samych pąków, zapewniając idealną pożywkę dla pleśni. I niestety niezależnie jst to od tego, czy uprawiasz konopie, czy chcesz przechowywać, jest to dokładnie ten sam potów wyzwalaczy. Zwietrzałe i stojące powietrze w połączeniu ze zbyt dużą wilgotnością i niewystarczającym nadzorem ze strony zainteresowanego. W momencie kiedy olejesz i nie będziesz uważnie obserwować swojej marihuany i warunków, w których ją przechowujesz, najnormalniej na świeci otwierasz drzwi do pleśni.

Proste triki na wykrycie pleśni

Pierwszym i głównym problemem związanych z procesem formowania jest fakt, iż jest niezwykle trudno zauważyć na początkującym etapie. Tym bardziej biorąc teraz pod uwagę, że kwiaty konopi mają różne kolory i często są pokryte błyszczącą białą powłoką z włosków, czasami nie można ich dostrzec na pierwszy rzut oka.

Jednakże może się okazać, że pierwszą wykrywalną oznaką pleśni naszej marihuany jest ewidentna zmiana jej aromatu. Jeśli jakie kol wiek rzeczy przeszły zapachem, stęchłymi lub słodkimi, istnieje duża szansa, że pleśń zagnieździła się wcześniej.

Można łatwo to sprawdzić, przyciśnij swoje pąki, a jeśli są bardziej mokre lub lepkie, niż się spodziewasz, może to być niestety oznaką pleśni. Lub jeśli spożyjesz niewielką ilość i sprawisz, że kaszlesz w sposób, w jaki normalnie byś tego nie zrobił, to pleśń może być przyczyną tego problemu. Z drugiej strony jednorazowe uderzenie spleśniałego zioła prawdopodobnie nie spowoduje żadnych nieodwracalnych szkód. Jest po prostu ostry, nieprzyjemny i nieskuteczny – wszystko to może wywołać reakcję alergiczną u niektórych osób.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl