Czym Tak Naprawdę są Konopie?

Opublikowane przez Jan Mrozek w dniu

Co wiemy o konopiach? Czy są tylko narkotykiem a może czymś więcej?

Mimo, że od tysięcy lat konopie są używa­ne w kuchni i medycynie, to nadal budzą wiele emocji. -W ziołolecznictwie tradycyjnym kwiaty konopi stosowano do leczenia owrzodzeń, ran i poparzeń. Nasiona w formie pasty były stosowane przeciwzapalnie, jako lek przeczyszczający i odrobaczający. Olej tłoczony z nasion używano jako odżywkę do włosów, a żywiczny wyciąg na bazie alkoholu był stosowany jako środek przeciwbólowy, redukujący poziom lęku, poprawiający apetyt, stosowany przy migrenie, bezsenności i przypadłościach neurologicz­nych.

W 1839 roku irlandzki lekarz W. B. O’Shau­ghnessy zastosował jako pierwszy z powodzeniem konopie jako środek znieczulający przy bólach reumatycznych, kolce jelitowej u dzieci i bólach tężcowych. W polskim lecznictwie ludowym stosowa­no maści, odwary, nalewki oleje z konopi na najróżniejsze dolegliwości.

O zaletach konopi wspomina pan Zagłoba w Trylogii Sienkiewicza G, Potop” t. 3): „…Radziłem mu – mówił – Iżby siemię konop­ne w kieszeni nosił i po trochu spożywał. To tak ci się do tego przyzwyczaił, że teraz coraz to ziarno wyjmie, wrzuci do gęby, rozgryzie, miazgę zje, a łuskowinę wyplunie. W nocy, ja k się obudzi, także to czyni. Od tej pory tak mu się dowcip zaostrzył, że i najbliżsi go nie poznają. – Jakże to? – pytał starosta kałuski. – Bo w konopiach oleum się znajduje, przez co i w głowie jedzącemu go przybywa. – Bodajże waszą mość! -rzekł jeden z pułkowników. – Toż w brzuchu oleju przybywa, nie w głowie. – Est modus in rebus! – rzecze na to Zagłoba – trzeba co najwięcej wina pić: oleum, jako lżejsze, zawsze będzie na wierzchu, wino zaś, które i bez tego idzie do głowy, poniesie ze sobą każdą cnotliwą substancję…”

Kto i dlaczego wprowadził prohibicję na konopie?

Angielska królowa Wiktoria stosowała konopie dla złagodzenia bólów menstruacyjnych.

Na początku XX wieku znanych było co najmniej sto środków leczniczych, w których Cannabis (konopia) stanowił istotny, a w niektórych produktach jedyny składnik. Lekarstwa na bazie konopi były i są przepisywane na kilkadziesiąt różnych schorzeń. Nieliczni wiedzą, że poza padaczką u dzieci, konopie to także zbawienne lekarstwo w łagodzeniu objawów jaskry, bólów związanych ze stwardnieniem rozsianym, w chorobie Alzheimera, w pobudzaniu apetytu u chorych na AIDS, w leczeniu niektórych nowotwo­rów, znoszeniu złego samopoczucia podczas chemio­terapii nowotworów oraz w niektórych postaciach migreny.

KOMUŚ BARDZO ZALEŻAŁO BY SPOŁECZEŃSTWO ŻYŁO W ZAKŁAMANIU I POSTRZEGAŁO KONOPIE JEDYNIE PRZEZ PRYZMAT UŻYWKI!

Najważniejsze jest zrozumienie, związku pomiędzy tym co oferuje konopia a tym czego potrzebuje nasz organizm.

Konopie wytwarzają specyficzne związki dla obrony własnej, przed różnego rodzaju owadami, pasożytami i zagrożeniami, dlatego też w uprawie konopi nie stosuje się żadnych środków ochrony roślin, ponieważ sama broni się skutecznie przed niebezpie­czeństwem. W ludzkim organizmie równie skutecznie radzą sobie z wszelkiego rodzaju „pasożytami”.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl