Czym Są Nasiona Marihuany z Autofloweringiem?

Opublikowane przez Jan Grodzki w dniu

Przeglądając sklepy internetowe z różnymi nasionami konopi indyjskich można natrafić na masę pozycji z dopiskiem: auto, automatic, autoflow, autoflowering. Co to są za pozycje nasion marihuany z takim dopiskiem? W skrócie są to odmiany konopi auto kwitnące.

Fakt wynalezienia takich odmian jest niesamowity. Pierwsza odmiana została stworzona przez The Joint Doctor oraz Highbred Marijuana Seeds.

Jedynie gen Ruderalis, ro­syjskich konopi, odpowiada za samo zakwitanie. O co kon­kretnie chodzi? Odmiany te zakwitają samoczynnie zależnie od wieku rośliny, bez względu na fotoperiod, co to jest fotoperiod? dowiesz się z tego artykułu: Co To Jest Fotoperiodyzm?

W odmianach z autofloweringiem cykl od nasiona do zbiorów trwa ok. 10 tygodni. Dlatego te odmiany doskonale nadają się do upraw outdoor oraz indoor również. Są szczególnie polecane przez hodowców początkującym growerom, bo ro­śliny te wybaczają sporo błędów. Doskonale sprawdzają się w uprawach SOG z uwagi na małe rozmiary. Hodowcy nie klonują ich, gdyż nie uda się utrzymać roślin wystarcza­jąco długo w okresie wegetatywnym. Rośliny te osiągają wysokość mniej więcej pół metra, dając 30-45 g zbiorów z krzaczka. Obecnie na rynku pojawiły się też automatyczne odmiany o dużym plonie tzw. Automaty XXL.

Pierwszą wynalezioną odmianą auto kwitnącą był Low Ryder I. Po jej udoskonaleniu powstała Low Ryder II, która krzy­żowana jest teraz z większością znanych i cenionych od­mian, między innymi Blueberry czy White Widow.

Po dwóch tygodniach wzrostu można dokładnie określić płeć roślin (jeśli uprawiamy konopie z nasion regularnych to musimy określić płeć a jeśli mamy rośliny z nasion feminizowanych to będą nam rosły same żeńskie krzaczki), dlatego też hodowcy zwykle kupują nasiona marihuany feminizowane. Ale wybierając nasiona regularne i zostawiając roślinę męską do zapylenia, uzyska się setki nasion do kolejnych upraw, niestety nie pokolenia F1 o najlepszych genach.

W tej chwili nasiona feminizowane nie kosztują zbyt dużo i w tym wypadku grower może pozwolić sobie na zakup większej ilości nasion feminizowanych.

W uprawach automatycznie zakwitających indoor cały cykl oświetleniowy będzie ustawiony na 18/6 bądź 20/4. Cykl 12/12 da bardzo małe zbiory. Roślina zakwita automatycznie, więc można ją naświetlać nawet całą dobę przez 10 tygodni wzrostu.

Z uwagi na małe rozmiary odmian auto kwitnących można stosować doniczki o pojemności 5 litrów na cały okres uprawy. W systemie SOG lub przy podobnie ciasnym rozmieszczeniu donic moż­na stosować 2-3 litrowe donice.

Cały czas tworzone są nowe odmiany autokwitnące, więc wachlarz nasion do wyboru jest naprawdę duży. Hodowca może wybrać z nich tę, która najbardziej odpowiada jego potrzebom.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl