Co Zrobić, Kiedy Moje Dziecko Zje Produkt z Zawartością Marihuany

Opublikowane przez Jan Mrozek w dniu

W momencie, gdy odkrywasz braki w zapasach z ziołem lub w produktach z jej zawartością może być szokujące. W chwili, kiedy odkrywasz, że Twoje zwierzę domowe mogło coś zjeść to jedno, ale inną sprawą jest gdy dowiadujesz się, że Twoje dziecko mogło to spożyć! Niestety, na dzień dzisiejszy liczba doniesień o dzieciach, które przez pomyłkę spożyły tego typu artykuły ciągle rośnie.

W domach przyjaznych konopi musimy być ostrożni i brać pod uwagę każdą ewentualność. Dlatego uważamy, że niezwykle ważne jest by zasięgnąć wszelkich informacji a przede wszystkim jak powinniśmy się zachować, gdy zauważymy że Twoje dziecko czy jakie kol wiek w Twojej obecności zażyło produkt z zawartością marihuany.

Pamiętaj, szybkie działanie jest kluczem do szczęśliwego zakończenia – zachowaj zimną krew!

Na dobrą sprawę, przechowywanie artykułów spożywczych z zawartością marihuany z dala od osób trzecich nie powinno sprawić ci trudności. Jeżeli jednak zdarzy się taka sytuacja, która wzbudzi twój nie pokój musisz wiedzieć co zrobić i jak masz się zachować, żeby wszystko skończyło się dobrze.

Kiedy wydaje się nam, że stanęliśmy przed sytuacją bez wyjścia to nie koniec, sytuacja zmusza nas do podjęcia następujących kroków zaraz po zauważeni tego incydentu:

Pierwszy krok to upewnienie się , kto i ile spożył danego artykułu

W pierwszej chwili z pewnością w padniesz w panikę, lecz to nie jest dobrym doradcą, zatem usiądź i się zastanów, na chłodno. Wtedy lepiej myślimy, więc pomyśl chwilę czy na pewno Twoje dziecko zjadło twój zapas. Może po prostu przeniosłeś produkt w drugie miejsce i zapomniałeś! Czasami może się okazać że to zwierzęta domowe które posiadasz są winowajcą całego zamieszania.

Jeżeli jednak okaże się, że to kot czy pies dorwał się do tych artykułów, pamiętaj że w tym wypadku należy podjąć zupełnie inne działania. Często jednak ta sytuacja nie jest tak niebezpieczna jak w przydatku w, której to właśnie dziecko przez przypadek spożyło produkt o wysokiej zawartości THC.

Nie czekaj dzwoń na pogotowie

Poinformowanie pogotowia ratunkowego to działanie, które może okazać się konieczne, ale wszystko jednak będzie zależeć od ilości i mocy spożytego produktu przez dziecko. Tylko pamiętaj, ta decyzja będzie konieczna w przypadku nieznajomości spożytej ilości produktu. Sytuacja może okazać się że będziesz potrzebować specjalistycznej porady więc schowaj dumę i strach do kieszeni i natychmiast dzwoń.

Osoba po drugiej stronie telefonu udzieli, Ci dokładnej porady czyli co ewentualne robić bądź przyjazdu do placówki szpitalnej. W tym czasie zadbaj o dziecko w domu. Niech ci nie przyjdzie do głowy kombinować samemu w domu, siadaj i dzwoń do szpitala.

Upewnij się, że odpowiadasz na pytania prawidłowo

Odpowiadanie na pytania operatora muszą być zdecydowanie konkretne i rzeczowe, oszukiwanie to najgorsze co mógłbyś zrobić. Informacje dotyczące co zostało zjedzone, ile zostało skonsumowane i dokładnie, jak było mocne są niezwykle ważne. Wszystko zależy od produktów, które posiadasz w domu, ponieważ duża zawartość THC to zupełnie inna historia niż te, które zawierają tylko śladowe ilości THC, być może w połączeniu z dużą ilością CBD. Takie różnice zmieniają postać rzeczy. Istotne jest podanie czasu zażytego produktu.

Zachowaj spokój

Mimo paniki musisz wziąć się w garść choć wiemy że nie jest to łatwe. Jedyną rzeczą która powinna nas pocieszyć i troszkę uspokoić to to, że jakkolwiek niepokojąca i trudna może być sytuacja, nigdy nie odnotowano przypadków, w których produkty spożywcze zawierające THC spowodowały krzywdę o trwałych skutkach. W końcu wszystko będzie dobrze, ale w międzyczasie musisz przejąć kontrolę nad sytuacją.

Grunt to prawidłowe rozpoznanie oznak przedawkowania konopi

Większość oznak spożycia przez dziecko THC, pojawi się w tym samym czasie co u dorosłej osoby. Biorąc pod uwagę jednak, że to dziecko objawy zażycia THC będą znacznie mocniejsze i dotkliwsze. Zatem ta kwestia nie podlega wątpliwości i poważnego traktowania danej sytuacji. Obserwuj czy u dziecka występują poniższe objawy.

– Zaczerwienienie oczu
– Zawroty głowy i dezorientacja
– Zmęczenie i zmęczenie
– Panika lub paranoja
– Szybkie tętno
– Zamieszanie lub niezdarność

Niezwykłe okazały się wyniki badań, które sugerują, że wyraźnym wskaźnikiem przypadkowego spożycia THC u dzieci jest letarg (czyli bezwład, brak reakcji na bodźce, z wyjątkiem elektrycznych) i senność. Dzieci często zapadają w głęboki sen, nim tak naprawdę zdążymy zaobserwować inne z wymienionych objawów. Lecz, najgorsze że nie dokonano szczegółowych badań wpływu THC na mało letnie dzieci.

.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl