Co Wiemy o Delta-10-THC

Opublikowane przez Jan Mrozek w dniu

Lata badań nad konopiom indyjską pokazują duże efekty, choćby ostatnie odkrycie, które trafiła na rynek, a tyczy się to form THC. Popularność ich rośnie w zaskakującym tempie. Całe to szaleństwo zaczęło się od kannabinoidów CBD, niepsychoaktywnego związku, który jest stosowany przez wzgląd na jego właściwości zdrowotne.

Świadomość ludzi dotycząca konopi indyjskiej rośnie wraz z kolejnymi dowodami a ich właściwości psychoaktywnych są znacznie bardziej akceptowane. Pomimo, że THC stało się tak popularne wśród ludzkości pozostaje w dalszym ciągu nielegalne. Jedynie w niektórych krajach jest możliwość korzystania do różnych celów, lecz przepisy pozostają skomplikowane. Zainteresowanie wzrosło od momentu wdrążenia go na rynek. Jako analog tradycyjnego delta-9-THC, istnieje kilka potencjalnych korzyści delta-10

Co może nam zaoferować i czym jest Delta-10?

Delta-10 to kannabinoid czyli rodzaj tetrahydrokannabinolu (THC), który występuje w niewielkiej ilości w marihuanie. Pewne jest, że jak inne tetrahydrokannabinole działają na człowieka psychoaktywne. Mamy już informacje, że delta-10 jest znacznie słabszy od delta-9-THC, które oferuje najczęściej w konopiach indyjskich.

Przez wzgląd na niewielką ilość D10 w konopi, nie możemy jej wyekstrahować z materii roślinnej dlatego, też wszyscy zainteresowani producenci wytwarzają go syntetycznie z innych, bardziej obfitych kannabinoidów. Wszelkie informacje nie były niczym nadzwyczajnym ponieważ naukowcy od dłuższego czasu byli świadomi delta-10-THC, świetnym tego przykładem jest artykuł napisany w 1984 roku napisany przez Raphaela Mechoulama, który opisał w nim jego syntezę. Jednak metody stosowane przez doktora Mechoulama wymagały agresywnych chemikaliów i nie nadawały się do produktów konsumpcyjnych. Wygląda na to, że możemy spodziewać się pewnych korzyści jeśli jednak zdecydujesz się na jego spożycie.

Delta-10 kontra Delta-8

Do tej pory wielu entuzjastów konopi słyszało o delta-8-THC. Jest często używany jako rozcieńczona wersja marihuany, która może powodować mniej intensywny haj niż „prawdziwy”. Wiele relacji sugeruje, że delta-8 jest o połowę tak silna jak delta-9. Koncentrat Delta-10 zbliża się do D8 na skali. Innymi słowy, odurzenie, które powoduje, jest bardziej stonowane niż rekreacyjna marihuana. Nie zmienia to faktu że są różnice między nimi.

Różnice są widoczne gołym okiem, ponieważ delta-8 wyzwala odurzenie bardziej podobny do szczepu indica z fizycznym efektem blokowania kanapy. Z kolei D10 przypomina na odurzenie bardziej jak łagodna sativa, z mózgowym, podnoszącym na duchu hajem.

Osoby, które miały możliwość z korzystania D10, mówią że nadaje się bardziej do użytku w ciągu dnia bo z kolei delta-8 najlepiej jest przygotować do seansów wieczornych.

Czy Delta-10 jest silniejsza niż Delta-8?

Wczesne badanie, które zostały wykonane w 1988 roku przeprowadzone przez Raphaela Mechoulama testowało wpływ D10 na gołębie, stwierdzając, że ptaki doświadczyły niewielkiego zatrucia przy jego użyciu w porównaniu z D9. Wydaje się to pokazywać, że podobnie jak delta-8, delta-10 jest słabsza niż delta-9.

Ale który z nich jest silniejszy?

Ze względu na brak szczegółowych badań na ten temat, nikt nie jest wstanie potwierdzić jego działania. Jednakże osoby, które miały już z tym przyjemność przeważnie przyjmują taką samą ilość każdego kannabinoidu – od 25 mg do 50 mg. Choć, co niektóre osoby odczuwają efekty już po zażyciu zaledwie 10 mg jednego z kannabinoidów za to zalecamy zachować ostrożność w podczas pierwszego użycia jakiegokolwiek THC.

Legalność Delta-10

Niestety biorąc po uwagę, że delta-10 jest nowością na rynku określenie legalności okazuje się być dość trudna. W Stanach Zjednoczonych co niektórzy uważają, że delta-10 jest legalna na szczeblu federalnym, gdyż przeważnie pochodzą z konopi. Zgodnie z US Farm Bill konopie i ich pochodne są dozwolone pod warunkiem, że zawierają mniej niż 0,3% THC. A odnosi się to do delta-9.

Podsumowanie

Świat delta-10-THC nie jest do końca jasny. Ten odpowiednik THC zajmuje legalną szarą strefę i jest bardzo słabo zbadany. Niemniej jednak zyskuje popularność wśród entuzjastów konopi, którzy chcą doświadczyć łagodnego i podnoszącego na duchu haju.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl