Co Łączy Konopie Indyjskie z Liczbą – 710?

Opublikowane przez Jan Mrozek w dniu

W niezwykłym świecie konopi indyjskiej liczba 420 jest dobrze rozpoznawana. A tym bardziej biorąc pod uwagę, cały szereg mitów na temat dnia 4/20, który jak wiadomo powstał jesienią 1971 przez grupę pięciu uczniów San Rafael High School w stanie Kalifornia zwanych “Walldos” , którzy za pomocą kodu „420 Louis” umawiali się po skończonych zajęciach o godzinie 16:20. Z pewnością można powiedzieć, że dość pokaźna liczba zwolenników marihuany wie co oznacza 420, czego nie możemy powiedzieć o 710, gdyż jest względnie nową liczba w stosunku do marihuany.

Skąd się wziął numer 710 wśród zwolenników konopi? Jest to slangowe określenie oleju z konopi indyjskich. Z tego co wiemy to odwrócenie do góry nogami numeru 710 w takiej postaci pokazuje słowo „olej”. W momencie, kiedy uznasz że brzmi to bez sensu pokarzesz zupełny brak wiedzy na temat używania marihuany lub tego, co dzieje się w umyśle osoby, gdy jest na haju. W teraźniejszym czasie wszelkie koncentraty z konopi indyjskiej mają swoje obchody 10 lipca każdego roku.

Niedługa opowieść o 710 jest zdecydowanie mniej jasna niż historia 420, a termin ten został prawdopodobnie „odkryty” dopiero w ciągu ostatniej dekady. Zasadniczo z informacji jakie zostały uzyskane na ten temat sądzi się, że pierwsze znane obchody 710 miały miejsce w 2012 roku, ale prawdopodobnie użytkownicy oleju z konopi zaczęli nieco wcześniej.

Nazwa 710 prawdopodobnie była używana już dobre 10 lat temu jako znak oleju z konopi. Wszystko zaczęło się w stanach zjednoczonych zanim zalegalizowano marihuanę, podczas poszukiwania przez ludzi oleju z konopi prosili w ten sposób swoich sklepowych o „710”, aby wskazać, że chcą koncentratu marihuany. Dzisiaj, kiedy konopie są legalne w większości stanach publicznie używają koncentratu i postrzegają 10 lipca jako rodzaj „wakacji” dla tej niezwykle silnej formy zażywania.

Urban Dictionary posiadał u siebie wpis dotyczący 710, lecz nie obejmował żadnych informacji o oleju haszyszowym ani dabbingu. Zaskakujące jest to że nikt się nie przyznał do 710,jak Waldos zrobił za 420. Organizacja miała zaktualizowany wpis o 710 w kolejnym roku, w którym nie wspomniała o oleju haszyszowym. Po trzech latach dodano kolejny wpis dotyczący dabbingu.

Rzekomo post na TokeCity wspomniał o 710 10 lipca 2011 r., natomiast jak się później okazało link do wskazanego posta zastał zniszczony. W kolejnych latach termin zaczął częściej pojawiać się w publikacjach. LA Weekly w 2013 r. opublikował artykuł, gdzie zostało napisane, że „710 to nowa 420”. Artykuł ukazał się na stronie 10 lipca i powiedział, że użytkownicy koncentratów marihuany planują używać olejku haszyszowego, wosku i innych silnych form marihuany o 19:10 właśnie tego dnia.

Dzienniki informacyjne, takie jak International Business Times, pisały o 710, ale żadna z tych organizacji nie miała możliwości przedstawić konkretów dotyczących, kto wpadł na pomysł wyrażenia „710”, ani nie była w stanie podać rozkładu. W końcu doszukując się prawdy została publikowana informacja stwierdzająca, że raper TaskRok jest odpowiedzialny za wymyślenie 710,

Wymarzony czas na totalne odprężenie o 19:10. Zatem, pamiętaj nie ulegaj pożądaniu korzystania koncentratu marihuany o 7:10, bo możesz źle skończyć. Uważamy, że znaczne lepiej będzie kiedy wybierzesz wieczorną godzinę by w pełni wykorzystać silny koncentrat konopi. Będąc w zaciszu domowym masz możliwość skorzystać z niewielkiego wdech koncentratu i odetchnąć. Niestety jest pewien problem, gdyż podczas korzystania z urządzenia do palenia takiego jak dab, powinno się, zostać w domu bądź pozostać w takim miejscu gdzie nie ma widzów.

Kiedy jednak zechcesz korzystać z konopi o 19:10 na zewnątrz pamiętaj o zachowaniu ostrożności dlatego w tym celu proponujemy opcję przenośnego waporyzatora. W ten oto sposób unikniesz przenoszenia zbędnego ciężaru. Nowoczesne waporyzatory są mocno wyszukane pozwalając na podgrzanie dab do określonej temperatury. Korzystając z tej formy możesz bez problemu kontrolować smak i poziom produkcji w chmurze. Z uwagi na to, że w dzisiejszych czasach mnóstwo ludzie korzysta z urządzeń przenośnych, takich jak e-papierosy, potencjalnie bez problemu możesz chyłkiem waporyzować, oczywiście jeśli zmienisz ustawienia waporyzatora, aby wytworzyć minimalną ilość pary.

Podsumowanie

Obecnie już wiemy że 710 to sposób na świętowanie koncentratów marihuany, takich jak wosk, shatter, olej haszyszowy, crumble, budder i żywa żywica. Niezwykłe jest to że koncentraty są dostępne nawet o zawartości 90% THC. Potęga działania koncentratów w połączeniu z waporyzacją powinna dać ci do zastanowienia czy powinieneś świętować 710 dnia no chyba że jesteś już starym wygą.

Osoby, które wypracowały sobie doświadczenie i są wypełni świadome mocy koncentratu i mają na uwadze odrobina to bardzo długa droga. Oczywiście trzeba być świadomym tego, że koncentraty są różne i nie należy zakładać że wszystkie są takie mocne. Istnieją spore różnice w teksturze, konsystencji i efekcie. Na przykład wosk do palenia dabów zapewnia intensywniejszy i szybciej działający haj niż olejek haszyszowy, który zapewnia bardziej relaksujące uczucie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl