Cannabis Wzmacnia Praktykę Medytacji

Opublikowane przez Natalia Piecka w dniu

Czy cannabis może wzmocnić twoją praktykę medytacji?

Medytacja stała się rosnącym trendem w dzisiejszych czasach, od prostych technik uważności do medytacji transcendentalnej, ponieważ coraz więcej ludzi stara się znaleźć podwyższone poczucie osobistej świadomości. Medytacja przyniosła nam wiele korzyści, takich jak łagodzenie bólu i łagodzenie lęku.

To samo dotyczy konopi indyjskich, o których mówi się, że mają wiele zastosowań, od właściwości przeciwdrgawkowych po właściwości przeciwlękowe. Ale czy wiesz, że marihuana ma historię pomagania ludziom w medytacji? Konopie indyjskie i medytacja szły ramię w ramię przez wieki, przynosząc ulgę w wielu dolegliwościach i pomagając nam osiągnąć wyższy poziom świadomości.

Historia marihuany i medytacji

Konopie indyjskie były pierwotnie używane rytualnie w Azji, głównie w Indiach, przed erą chrześcijańską. Były szczególnie popularne w Tybecie, gdzie w Himalajach rozwinął się buddyzm tantryczny i gdzie używano cannabis do ułatwienia medytacji. Konopie uważano za święte w Tybecie ze względu na wiele zastosowań farmaceutycznych, a także dlatego, że roślina marihuany była łatwo dostępna, ponieważ rosła w obfitości w całym Tybecie i okolicach.

Shiva i cannabis

Historycznie konopie indyjskie i medytacja były również integralną częścią praktyki i kultury hinduskiej. Mówi się, że hinduski bóg Shiva bardzo szanował cannabis i często używa się rośliny na festiwalach, takich jak Shivaratri, gdzie hinduski bóg jest czczony. Podczas tego festiwalu wiele osób pali marihuanę i pije bhang, czyli napój zrobiony z mielonych liści i kwiatów żeńskiej rośliny marihuany zmieszanej z mlekiem. Ta praktyka jest sposobem uhonorowania Śiwy, często przedstawianego jako niosącego miskę ziół, w tym rośliny konopi.

Nepalska medytacja i marihuana

Hinduscy jogini z Nepalu również używali marihuany jako pomocy w medytacji i mieszali ją z tytoniem w swoich obrzędach religijnych. Twierdzili, że używanie marihuany pomogło im pokonać niewygody (takie jak zimne otoczenie) i skoncentrować się na wyższych sprawach umysłu. Ci święci mężczyźni, zwani Sadhu, używają marihuany, aby otrzymać błogosławieństwo bogów. Jednak wielu uważa, że ​​używanie konopi indyjskich jako środka odurzającego lub nadużywanie ich jest sprzeczne z pismami religii.

Statystyki dotyczące używania konopi indyjskich i medytacji przez Sadhus

Kiedy Sadhu udzielili wywiadu na festiwalu Shivaratri, 54,9% stwierdziło, że ich pierwsze użycie marihuany pomogło poprawić medytację, podczas gdy 80% stwierdziło, że obecnie używa marihuany do celów medytacyjnych. Większość Sadhu twierdzi, że codziennie używa marihuany, ale zniechęca ludzi do uwierzenia, że ​​Shiva chce, aby jego wyznawcy używali marihuany do celów rozrywkowych lub rekreacyjnych.

Inne festiwale, na których powszechne jest używanie konopi, to Diwali (Święto Świateł) i festiwal Kumbha Mela. Inną grupą osób używających bhang jako napoju są Sikhowie, którzy piją je podczas obrzędów religijnych.

Konopie indyjskie i medytacja we współczesnym społeczeństwie

W dzisiejszym zabieganym społeczeństwie nasze mózgi często ulegają negatywnemu myśleniu lub nadmiernemu myśleniu, co może być szkodliwe dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Ten stan umysłu może powodować podwyższony poziom stresu, lęku, depresji i dolegliwości fizycznych. Wiele osób szuka teraz rozwiązania tego narastającego problemu w medytacji. Ale co możesz zrobić, jeśli nie możesz wyciszyć się i skupić umysłu?

Odpowiedzią na to jest zapalenie, zjedzenie lub wapowanie koncentratu z konopi, aby pomóc ci osiągnąć spokojniejszy sposób myślenia. W ten sposób, w zależności od odmiany marihuany, będziesz mógł się zrelaksować i wprowadzić odpowiedni nastrój do medytacji. Zalecamy używanie hybrydy marihuany z dominacją Indica do medytacji, ponieważ odmiany sativa mają zazwyczaj silniejszy efekt umysłowy i energetyzujący i mogą sprawiać więcej problemów niż jest to warte.

Korzyści z marihuany do medytacji

Według Eda Rosenthala, najlepsze odmiany konopi, które pomagają w medytacji, są bogate w CBN (kannabinol) oferując lepsze widzenie wewnętrzne, które jest optymalne do medytacji. Inny praktykujący medytację powiedział, że prosta technika „medytacji obecności”, która polega na medytacji pod wpływem marihuany, może pomóc nam łatwiej połączyć się z chwilą obecną. Może być trudno odciąć się od świata podczas medytacji, a marihuana może pomóc nam skupić się na teraźniejszości i naszej uważności.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl