Bio Paliwo Konopne

Opublikowane przez Jan Grodzki w dniu

Musimy sobie uświadomić, że od lat siejemy spustoszenie na naszej planecie poprzez eksploatowanie paliw kopalnych czy wycinając lasy. Mimo to, właśnie teraz mam wrażenie, że doszliśmy do czegoś niezwykłego – biopaliwo z konopi, które jest tańsze niż benzyna. Może być idealną alternatywą dla tradycyjnych paliw, ponieważ emisja dwutlenku węgla i duże zmiany klimatyczne mają ogromny wpływ na ludzi i Ziemię.

Opublikowane raporty przez naukowców z ONZ informują, że dziura ozonowa się zmniejsza. Super, ale co jeśli możemy dodatkowo pomóc matce Ziemi i osiągać jeszcze lepsze wyniki na innych powierzchniach? Biopaliwo z konopi może zastąpić inne biopaliwa pochodzenia roślinnego, które zagrażają planecie i niszczą zasoby. Te cudowne rośliny nie tylko rosną szybciej i mają dużą wyższą wydajność niż inne produkty stosowane w paliwach, ale także spalają czystsze paliwo i są jedyną opcją paliwa alternatywnego, która autentycznie przynosi korzyści silnikom, z którymi pracuje. Biopaliwa są gorącym tematem, a konopie są zdecydowanie najcenniejszym kandydatem na zrównoważone źródło paliwa.

Konopie przemysłowe są na ten czas uznawane są za uzdrawiającą i praktyczną roślinę. Wielu działaczy zabiegało, żeby wreszcie mogły być uprawiane bez przeszkód. Nasiona konopi posiadają zawartość oleju wynoszącą 30-35% masy nasion, co daje plon około 780 litrów na hektar. Zdarza się, że nawet bardzo konserwatywni sąsiedzi, którzy uprawiali swoje ziemie, dzisiaj sadzą uprawy konopi przemysłowych.

Strona, w którą powinniśmy pójść z przemysłem konopnym najlepiej referował szacunki człowiek od biopaliw, ekspert Tima Castlemana:

„Etanol z konopi mógłby być produkowany za 1,37$ za galon plus koszt surowca, a ulepszenia technologiczne i ulgi podatkowe obniżałyby cenę o około jednego dolara za galon.”

Jeśli dopuścimy że jego szacunki są wiarygodne, to każdy uświadomi sobie, że możliwości są naprawdę ogromne.

Przykład kroków w kierunku informacji o uprawie.

  • Konopie siewne nie wymagają za wiele nawozu i wody, co np. kukurydza, proso rózgowate.
  • Konopie siewne nie wymagają kosztownego suszenia.
  • Konopie przemysłowe można uprawiać tam, gdzie inne uprawy roślin energetycznych by się nie sprawdziły.
  • Konopie siewne są bardziej odporne na „niesprzyjające warunki pogodowe” względem innych upraw roślin.
  • Nie od dziś wiadomo, że konopie są roślinami o najniższej wilgotności i najwyższej zawartości celulozy.
  • Konopie są zdolne do wydobywania metali ciężkich i zanieczyszczeń z gleby, co przyczynia się do jej oczyszczania (dodatkowy plus).
  • Konopie można uprawiać na prawie każdym rodzaju gleby, co mogłoby oznaczać, że jest zdolna rosnąć w każdym kraju.

„Kiedyś marihuana wydawała się mieć obiecującą przyszłość jako kamień węgielny przemysłu. Kiedy Rudolph Diesel wyprodukował swój słynny silnik w 1896 r., Założył, że silnik wysokoprężny będzie napędzany różnymi paliwami, zwłaszcza olejami roślinnymi i nasiennymi. Rudolph Diesel, jak wówczas większość inżynierów, uważał, że paliwa roślinne są lepsze od ropy naftowej. Konopie to najbardziej wydajna roślina. W latach trzydziestych Ford Motor Company widział także przyszłość paliw biomasowych. Ford prowadził udaną instalację do konwersji biomasy, w tym konopi, w zakładzie Iron Mountain w Michigan. Inżynierowie Forda wydobywali metanol, paliwo z węgla drzewnego, smołę, pak, octan etylu i kreozot. Wszystkie podstawowe składniki dla nowoczesnego przemysłu, a teraz dostarczane przez przemysł związany z ropą naftową.”

Doskonałość konopi przemysłowych w dziedzinie biopaliw (produkcja biodesla i bioetanolu), niskie koszty produkcji (mniej niż 50 centów za galon biopaliwa) a przede wszystkim długa lista korzyści dla uzdrowienia naszego środowiska jest niepodważalna. Cieszy nas, iż świadomość wśród ludzi jak ważna jest ochrona środowiska rośnie w szybkim tempie. Wierzę, że kiedyś wszyscy staną o walkę tych wartości i położymy zarządzających kres wobec prawy o energii z ropy naftowej. Na ten czas rynek idzie w samochody elektryczne, natomiast to tylko kwestia czasu, zanim powrócimy do starej wersji silnika wysokoprężnego, ale już nie napędzanego paliwem kopalnym, a biopaliwem z konopi przemysłowej.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog sprawdzone nasiona o marihuanie thc i konopi cbd
Copyright © SprawdzoneNasiona.pl